TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pilotët në grevë, anulohen 400 fluturime në 5 shtete të mëdha europiane

SOT - 10.08.2018

Nje grevë 24 orëshe e pilotëve të Ryanair sjell kaos total në fluturimet e planifikuara. se greva e planifikuar për të shtunën do të prekë pesë shtete të mëdha europiane.

Pilotët nga 5 vende të kompanisë ajrore Ryanair në grevë

ABC News - 10.08.2018

Kompania ajrore Ryanair ka anuluar me qindra fluturime si pasojë e grevës së pilotëve nga 5 vende të ndryshme europiane. Kompania i ka kërkuar sindikatave të vijojnë negociatat për të kuptuar qartë ...

Pilotët e Ryanair në protestë, anulohen qindra fluturime, preken mijëra pasagjerë

Top Channel - 10.08.2018

Pilotët e Ryanair kanë goditur sërish me një grevë 24-orëshe, që do të mbahet gjatë ditës së shtunë, në pesë shtete të mëdha europiane. Bëhet fjalë për stafin në Gjermani, Suedi, Irlandë, Belgjikë ...

Pilotët e Ryanair në protestë, anulohen qindra fluturime, preken mijëra pasagjerë

Medial - 10.08.2018

Pilotët e Ryanair kanë goditur sërish me një grevë 24-orëshe, që do të mbahet gjatë ditës së shtunë, në pesë shtete të mëdha europiane. Bëhet fjalë për stafin në Gjermani, Suedi, Irlandë, Belgjikë ...

”Ryanair” njoftoi anulimin e 250 fluturimeve

RTSH - 09.08.2018

Kompania me kosto të ulët ”Ryanair” njoftoi anulimin e 250 fluturimeve në nisje dhe në mbërritje në Gjermani, pasi pilotët e saj gjermanë janë solidarizuar me grevën europiane të premten.

Gjermania, RyanAir hyn në grevë

Botasot - 08.08.2018

Pilotët e kompanisë RyanAir në Gjermani po planifikojnë një grevë 24 orëshe të premten, duke iu bashkëngjitur kolegëve të tyre nga Irlanda, Suedia dhe Belgjika në sezonin veror.

Pilotët e Ryanair prap në protestë, anulohen qindra fluturime

Koha.net - 10.08.2018

Pilotët e Ryanair kanë goditur sërish me një grevë 24-orëshe, që do të mbahet gjatë ditës së shtunë, në pesë shtete të mëdha europiane. Bëhet fjalë për stafin në Gjermani, Suedi, Irlandë, Belgjikë ...