TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta: Nëse çelen negociatat Ramës do t’i jap “Urdhrin e Skënderbeut”

Portalb - 11.09.2019

Presidenti i Republikës bëri premtimin se nëse në datën 18 tetor do të hapen negociatat, kryeministrit Edi Rama do t’i japë dekoratën “Urdhri i Skënderbeut”, transmeton OraNews .

Meta: S’dal nga Presidenca pa mbaruar mandatin, dekoroj Ramën po hapi negociatat

ABC News - 11.09.2019

Pas takimeve të Komisionit të Venecias, Presidenti i Republikës doli përpara mediave duke thënë se do të qëndrojë në zyrë deri në ditën e fundit të mandatit.

Batuta e Metës për Ramën: Do ta dekoroj me 'Urdhërin e Skënderbeut' nëse hapen negociatat në tetor

Albeu.com - 11.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë një deklaratë mjaft surprizuese pë kryeministrin Rama për të cilin tha se nëse vendi do të merrte një rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave dhe ...

‘Ramës do i jap dekoratën e lartë “Urdhri i Skënderbeut”, ndërsa Bashës jo sepse...’, Meta batuta në konferencë: Monika ...

SOT - 11.09.2019

Konferencën me gazetarët, Presidenti Ilir Meta ka vendosur ta mbyllë me batuta për krerët e politikës shqiptare, kryeministrin Edi Rama dhe krerët e opozitës Lulzim Basha e Monika Kryemadhi.

“Do i jap dekoratë Ramës po mori datën për negociatat”, por ja çfarë thotë Meta për Bashën e Kryemadhin

BalkanWeb - 11.09.2019

Më 18 tetor Presidenti i Republikës Ilir Meta ka premtuar dekoratë për kryeministrin Edi Rama nëse ai merr datën për çeljen e negociatave. Në konferencën e sotme me gazetarët, Meta u pyet nëse është ...

Meta: Monika s'meriton dekoratë se i dha besën Lulit, edhe Basha jo

Botasot - 11.09.2019

Konferenca e Presidentit Ilir Meta është dominuar nga nota humori. Me një qetësi absolute, kreu i shtetit ka folur edhe për Ramën, Bashën dhe Kryemadhin.

Xheloz për Edi Ramën? Meta: Mund t’i jap “Urdhërin e Skenderbeut”

Mapo - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta gjatë një bashkëbisedimi të gjatë dhe të shtruar me gazetarët nuk kurseu as batutat me sens ironik për kryeministrin Rama. Gazetarët i vunë në dukje faktin se po shfaq shenja ...

Meta: Nëse çelen negociatat Ramës do t'i jap "Urdhrin e Skënderbeut"

Botasot - 11.09.2019

Presidenti i Republikës bëri premtimin se nëse në datën 18 tetor do të hapen negociatat, kryeministrit Edi Rama do t'i japë dekoratën "Urdhëri i Skënderbeut".

Meta shkrin së qeshuri gazetarët: Do i jap dekoratë Ramës, Lulit dhe Monës nuk u jap...

Durres Lajm - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta, konferencën për mediat e ka mbyllur me humor, pasi ka shkaktuar të qeshura tek gazetarët që kishte përballë. I pyetur nëse ishte xheloz për Ramën dhe Bashën që janë në sinkron ...

Negociatat/ Meta: Dekoratë vetëm Ramës. As Lulit, as Monikës

Botasot - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta në fund të deklaratës së tij duke folur edhe për 18 tetorin si datë e rëndësishme për Shqipërinë në rrugën drejt BE-së tha se nëse merret një përgjigje pozitive, atëherë është i ...

“Do i jap dekoratë Ramës po mori datën për negociatat”, por ja çfarë thotë Meta për Bashën e Kryemadhin

Medial - 11.09.2019

TIRANË Më 18 tetor Presidenti i Republikës Ilir Meta ka premtuar dekoratë për kryeministrin Edi Rama nëse ai merr datën për çeljen e negociatave. Në konferencën e sotme me gazetarët, Meta u pyet nëse ...

Negociatat/ Meta: Dekoratë vetëm Ramës. As Lulit, as Monikës (video)

Top Channel - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta në fund të deklaratës së tij duke folur edhe për 18 tetorin si datë e rëndësishme për Shqipërinë në rrugën drejt BE-së tha se nëse merret një përgjigje pozitive, atëherë është i ...