TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ahmetaj: Jo më kompani me dy bilance. Normë e re në marrëdhënien me bankat (Video)

BalkanWeb - 07.12.2017

TIRANË- Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka dalë sot para mediave për të folur më konkretisht për angazhimin e qeverisë për të njohur vetëm një bilanc të kompanive të mëdha.

Bilancet fiktive, biznesi i madh merr paralajmërimin e radhës

Java News - 07.12.2017

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një deklaratë të përbashkët për mediat u kanë bërë thirrje kompanive të mëdha që të deklarojnë ...

“Kozmetika” e kredive me probleme, pa fshirjen do ishin 22%

Mapo - 06.12.2017

Treguesi i huave që nuk kthehen prej më shumë se 3 muajsh në banka ka shënuar një tjetër rënie gjatë muajit tetor. Sipas statistikave të publikuara nga Banka e Shqipërisë, niveli i kredive me ...

Ahmetaj dhe Sejko: Jo më kompani me dy bilance, ja masat që do të merren

SOT - 07.12.2017

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj së bashku me Guveratorin e Bankës së Shqipërisë Gent Sejko, në një konferencë të përbashkët për shtyp, ka folur në lidhje me angazhimin e qeverisë ...