TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deputetët britanikë në një seancë të veçantë për të ardhmen e Brexit

RTSH - 09.10.2019

Deputetët britanikë do të mblidhen këtë të shtunë në një seancë të veçantë e cila konsiderohet vendimtare për të ardhmen e Brexit. Parlamenti do të mblidhet në 19 tetor, pas samitit të liderëve ...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

BalkanWeb - 09.10.2019

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi ...

Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje

Gazeta Tema - 09.10.2019

Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Europian ...

Britania pranë largimit pa marrëveshje nga BE-ja

Gazeta Express - 09.10.2019

Deputetët e kuvendit britanik do të mblidhen të shtunën e ardhshme, më 19 tetor, në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar rreth çështjes së Brexit-it.

Merkel i pret krahët Boris Johnson: Nuk ka marrëveshje për Brexit sipas planit të paraqitur prej tij

Top Channel - 09.10.2019

Angela Merkel i fashiti shpresat e Boris Johnsonit për një marrëveshje të Brexitit sipas propozimeve të tij. Pas një telefonate që kryeministri britanik pati me kancelaren gjermane, Downing Street ...

Merkel bisedë telefonike me Johnson: Marrëveshja, e pamundur me kushtet tuaja!

Medial - 09.10.2019

Lexime: 9 Një marrëveshje me Bashkimin Europian për Brexit, bazuar në planin e kryeministrit Boris Johnson është e pamundur. Kështu ka thënë kancelarja gjermane Angela Merkel gjatë një bisede ...

BE: Londra të na thotë çfarë kërkon

Alsat - 08.10.2019

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, i bën thirrje Britanisë së Madhe për të shprehur çfarë dëshiron nga Brexit-i, pasi kryeministri britanik, Boris Johnson ndau perspektivën e Londrës në ...

Brexit, negociatat me Brukselin në prag të ndërprerjes

Gazeta Express - 08.10.2019

Negociatat për Brexit-in mes Londrës dhe Brukselit duket se kanë arritur në prag të ndërprerjes, pak më shumë se tri javë para datës së parashikuar të tij, pasi Brukseli e akuzon kryeministrin ...

Mediat britanike: Marrëveshja me BE-në, esencialisht e pamundur

Koha.net - 08.10.2019

Mediat britanike raportojnë se marrëveshja e BREXIT-it është esencialisht e pamundur, pas një telefonate ndërmjet kryeministrit Boris Johnson dhe kancelares Angela Merkel.

Merkel fashit shpresat e Boris Johnson- it

Top Channel - 08.10.2019

Angela Merkel i fashiti shpresat e Boris Johnson-it. Një burim thënë se një marrëveshje Brexit është “thelbësisht e pamundur” pas një telefonate midis kryeministrit dhe Angela Merkel.

Marrëveshja për Brexit "ka fare pak gjasa"

Evropaelire - 08.10.2019

Burime të Qeverisë britanike thanë se marrëveshja për Brexit, apo për daljen e Britansë nga Bashkimi Evropian, "është në thelb e pamundur". Ky vlerësim, sipas BBC-së, pason një bisedë telefonike të ...

Britania për Brexitin pa marrëveshje: 88% e produkteve nuk do të përballen me tarifa

Evropaelire - 08.10.2019

Britania ka thënë të ketë rishikuar regjimin e tarifave që do të hyjë në fuqi, në rast se largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, që i bie se 88 për qind e importeve totale nuk do të përballen ...

Britania e Madhe pritet t’i humb 123 miliardë dollarë në financat publike pas BREXIT-it

Telegrafi - 08.10.2019

Pavarësisht premtimeve, kryeministri britanik Boris Johnson nuk ka vazhduar më tej me planet e tij për ulje masive të taksave mes paralajmërimeve se një BREXIT pa marrëveshje mund të sillte një ...

Merkel flet në telefon me Johnson-in, zvogëlohen gjasat për marrëveshje

Gazeta Express - 08.10.2019

Një burim i qeverisë britanike ka thënë se marrëveshja për Brexit-in tashmë në thelb është e pamundur pas një bisede me telefon mes kancelares gjermane, Angela Merkel, dhe kryeministrit britanik, ...

Brexit-i pa marrëveshje do ta rriste borxhin e Britanisë sa në vitet e 60-a

Gazeta Express - 08.10.2019

Sipas disa ekspertëve të njohur të financave publike, zvogëlimi emergjent i taksave dhe rritja e shpenzimeve publike për ta zbutur efektin e daljes së mundshme nga BE-ja pa marrëveshje do ta çonte ...

Belgjikë/ BE: Propozimi i Johnson për Brexit plotësisht i papjekur

BalkanWeb - 08.10.2019

Komisioni Europian deklaroi se Britania e Madhe duhet të paraqesë menjëherë një zgjidhje të realizueshme, para zhvillimit të samitit të liderëve të BE-së për negociatat e Brexit-it dhe jo marrëveshje ...

Merkel: Marrëveshje vetëm nëse Britania e lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

Botasot - 08.10.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka thënë kryeministrit britanik Boris Johnson se nuk ka të ngjarë të arrihet një marrëveshje e Brexit, përveç nëse Britania e Madhe lë Irlandën Veriore në Unionin ...

FOTOT/ Një aferë rozë dhe tendera: Kryeministri britanik, para një skandali që mund ta rrënojë

Gazeta Tema - 08.10.2019

Kryeministri britanik Boris johnson, nuk është duke kaluar një periudhë të mirë. Por, si të mos mjaftonin problemet politike, së fundmi ai është në qendër të një historie, që nëse vërtetohet, mund të ...

Britania për Brexitin pa marrëveshje: 88% e produkteve nuk do të përballen me tarifa

Lajmi.net - 08.10.2019

Me qëllim të mbajtjes së çmimeve të përballueshme për konsumatorët dhe pa shkatërruar tregjet e brendshme, Britania ka thënë se “sipas një procesi të ri të rishikimit”, ndryshimet mund të jenë të ...

Britania e Madhe për BREXIT-in pa marrëveshje: 88 për qind e produkteve nuk do të përballen me tarifa

Telegrafi - 08.10.2019

Britania e Madhe ka thënë të ketë rishikuar regjimin e tarifave që do të hyjë në fuqi, në rast se largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, që i bie se 88 për qind e importeve totale nuk do të ...

Britania për Brexitin pa marrëveshje: 88% e produkteve nuk do të përballen me tarifa

Portalb - 08.10.2019

Britania ka thënë të ketë rishikuar regjimin e tarifave që do të hyjë në fuqi, në rast se largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, që i bie se 88 për qind e importeve totale nuk do të përballen ...

Shoku i nxjerr “të palarat” kryeministrit britanik: Kishte marrëdhënie me një biznesmene

Java News - 08.10.2019

Kryeministri britanik Boris johnson, nuk është duke kaluar një periudhë të mirë. Por, si të mos mjaftonin problemet politike, së fundmi ai është në qendër të një historie, që nëse vërtetohet, mund të ...

Boris Johnson sërish pre e skandalit, këtë herë për afera dhe korrupsion

Albeu.com - 08.10.2019

Kryeministri britanik Boris johnson duket se nuk po i ndahet akuzave për korrupsion dhe karriera e tij që në fillim po rrezikohet. Por, si të mos mjaftonin problemet politike, së fundmi ai është në ...

Merkel: Marrëveshje vetëm nëse Britania e lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

Koha.net - 08.10.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka thënë kryeministrit britanik Boris Johnson se nuk ka të ngjarë të arrihet një marrëveshje e Brexit, përveç nëse Britania e Madhe lë Irlandën Veriore në Unionin ...

Merkel: Marrëveshje vetëm nëse Britania e lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

Top Channel - 08.10.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka thënë kryeministrit britanik Boris Johnson se nuk ka të ngjarë të arrihet një marrëveshje e Brexit, përveç nëse Britania e Madhe lë Irlandën Veriore në Unionin ...

Merkel: Marrëveshje vetëm nëse Britania e lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

Tetova Sot - 08.10.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka thënë kryeministrit britanik Boris Johnson se nuk ka të ngjarë të arrihet një marrëveshje e Brexit, përveç nëse Britania e Madhe lë Irlandën Veriore në Unionin ...

Marrëveshja për Brexit 'ka fare pak gjasa'

Zeri - 08.10.2019

Burime të Qeverisë britanike thanë se marrëveshja për Brexit, apo për daljen e Britansë nga Bashkimi Evropian, "është në thelb e pamundur". Ky vlerësim, sipas BBC-së, pason një bisedë telefonike të ...

Merkel: Marrëveshje vetëm nëse Britania e lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

Telegrafi - 08.10.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka thënë kryeministrit britanik Boris Johnson se nuk ka të ngjarë të arrihet një marrëveshje e Brexit, përveç nëse Britania e Madhe lë Irlandën Veriore në Unionin ...

Marrëveshja për Brexit “ka fare pak gjasa”

Portalb - 08.10.2019

Burime të Qeverisë britanike thanë se marrëveshja për Brexit, apo për daljen e Britansë nga Bashkimi Evropian, “është në thelb e pamundur”, njofton REL .

Brexit, Merkel: Marrëveshje vetëm nëse Britania e lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

SOT - 08.10.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka thënë kryeministrit britanik Boris Johnson se nuk ka të ngjarë të arrihet një marrëveshje e Brexit, përveç nëse Britania e Madhe lë Irlandën Veriore në Unionin ...

Britania për Brexitin pa marrëveshje: 88% e produkteve nuk do të përballen me tarifa

BalkanWeb - 08.10.2019

Britania ka thënë të ketë rishikuar regjimin e tarifave që do të hyjë në fuqi, në rast se largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, që i bie se 88 për qind e importeve totale nuk do të përballen ...

Marrëveshja për Brexit "ka fare pak gjasa"

Botasot - 08.10.2019

Burime të Qeverisë britanike thanë se marrëveshja për Brexit, apo për daljen e Britansë nga Bashkimi Evropian, "është në thelb e pamundur". Ky vlerësim, sipas BBC-së, pason një bisedë telefonike të ...

Angela Merkel i fashiti shpresat e Boris Johnson

Durres Lajm - 08.10.2019

Angela Merkel i fashiti shpresat e Boris Johnson-it. Një burim thënë se një marrëveshje Brexit është “thelbësisht e pamundur” pas një telefonate midis kryeministrit dhe Angela Merkel.

Brexit, negociatat me Brukselin në prag të ndërprerjes

Botasot - 08.10.2019

Negociatat për Brexit-in mes Londrës dhe Brukselit duket se kanë arritur në prag të ndërprerjes, pak më shumë se tri javë para datës së parashikuar të tij, pasi Brukseli e akuzon kryeministrin ...

Brexit, negociatat me Brukselin në prag të ndërprerjes

Lajmi.net - 08.10.2019

Evropianët i kanë dhënë afat deri në fund javës qeverisë britanike që t’u paraqesë një kompromis të pranueshëm, për të mbërritur kështu në një ndarje miqësore më 31 tetor, pas 46 vitesh bashkëjetesë.

Merkel: Marrëveshja për Brexit, praktikisht e pamundur

Gazeta Express - 08.10.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi kryeministrin britanik, Boris Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të qe jashtëzakonisht e pagjasë, për shkak të propozimeve të reja nga ana e ...

Londër, Brexit, negociatat me Brukselin në prag të ndërprerjes

BalkanWeb - 09.10.2019

Negociatat për Brexit-in mes Londrës dhe Brukselit duket se kanë arritur në prag të ndërprerjes, pak më shumë se tri javë para datës së parashikuar të tij, pasi Brukseli e akuzon kryeministrin ...

BM, Merkel: Marrëveshja për Brexit, praktikisht e pamundur

BalkanWeb - 09.10.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi kryeministrin britanik, Boris Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të qe jashtëzakonisht e pagjasë, për shkak të propozimeve të reja nga ana e ...

BM, Merkel: Marrëveshja për Brexit, praktikisht e pamundur

Ina - 09.10.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi kryeministrin britanik, Boris Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të qe jashtëzakonisht e pagjasë, për shkak të propozimeve të reja nga ana e ...

Britania pranë largimit pa marrëveshje nga BE-ja

Botasot - 09.10.2019

Deputetët e kuvendit britanik do të mblidhen të shtunën e ardhshme, më 19 tetor, në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar rreth çështjes së Brexit-it.

Britania pranë largimit pa marrëveshje nga BE-ja

Medial - 09.10.2019

11:17 | 9 Tetor 2019 Deputetët e kuvendit britanik do të mblidhen të shtunën e ardhshme, më 19 tetor, në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar rreth çështjes së Brexit-it.

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

Evropaelire - 09.10.2019

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi ...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

Botasot - 09.10.2019

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi ...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

Tetova Sot - 09.10.2019

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi ...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

Zeri - 09.10.2019

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi ...

Deputetët britanikë do të zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

Portalb - 09.10.2019

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi ...

Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje

Botasot - 09.10.2019

Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian ...

MB, “Sektori financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje”

BalkanWeb - 10.10.2019

Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Mbretërisë së Bashkuar është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian ...