TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Matoshi: Aksioni “Ta pastrojmë Kosovën”, solli një sërë masash

Lajmi.net - 06.12.2018

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, së bashku me ministra, zëvendësministra, dhe shoqërinë civile, sot kanë mbajtur takimin e radhës së Task Forcës për pastrimin e ...

Për tre muaj pastrohen 707 lokacione me mbeturina

Telegrafi - 06.12.2018

Që nga 15 shtatori kur ka filluar aksioni për pastrimin e Kosovës, janë pastruar 707 lokacione në të gjithë komunat e Kosovës, ndërkohë që janë larguar mbi 30 mijë tonë mbetje ndërtimore.

Matoshi: Në fillim të 2019-së do të ketë një studim për deponitë në Kosovë

Telegrafi - 06.12.2018

Ministri i Ministrisë së Ambientit dhe Planifikimit Hapësinorë, Fatmir Matoshi në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për ambientin si dhe për deponitë e mbeturinave në Kosovë.

Për tre muaj pastrohen 707 lokacione me mbeturina

Botasot - 06.12.2018

Që nga 15 shtatori kur ka filluar aksioni për pastrimin e Kosovës, janë pastruar 707 lokacione në të gjithë komunat e Kosovës, ndërkohë që janë larguar mbi 30 mijë tonë mbetje ndërtimore.

Në aksion, deri tani janë pastruar 707 lokacione me mbeturina

Koha.net - 06.12.2018

Që nga 15 shtatori kur ka filluar aksioni për pastrimin e Kosovës, janë pastruar 707 lokacione në të gjithë komunat e Kosovës, ndërkohë që janë larguar mbi 30 mijë tonë mbetje ndërtimore.