TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deputeti i PS-së: Pse po kërkojmë shkarkimin e Presidentit Meta (Video)

ABC News - 12.06.2019

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi, deklaroi këtë të mërkurë se shkarkimi i Presidentit nuk është qëllim në vetvete i mazhorancës. Gjatë emisionit “Byro Politike” të Juli Xhokaxhi ai ...

Shkarkimi i Metës? Gjonaj: Pasojë e veprimit të tij. GJK në korrik

BalkanWeb - 12.06.2019

Gjatë rubrikës “Opinion” në studion e lajmeve në Neës 24, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj foli edhe për mocionin që do të zhvillohet nesër nga Parlamenti e daljen më pas me një rezolutë ...

Murrizi në Top Talk: PS nuk do ta shkarkojë Ilir Metën!

Top Channel - 12.06.2019

Parlamenti nesër do të diskutojë në seancën plenare një pr/rezolutë për zhbërjen e dekretit të Presidentit të Republikës, që përcaktonte 30 qershorin si datë për zhvillim e zgjedhjeve për pushtetin ...

Deputetja e PS tregon çfarë do ndodhe nesër në Parlament: Nuk shkarkohet Presidenti

Botasot - 12.06.2019

Deputetja e PS, Mirela Kumbaro thotë se nesër nuk do të shkarkohet Presidenti i Republikës, por thjesht do të prezantohet një draft rezolutë, mbi të cilin do të debatohet.

Deputetja e PS tregon çfarë do ndodhe nesër në Parlament: Nuk shkarkohet Presidenti, ja detajet e procesit të nisur

Gazeta Tema - 12.06.2019

Deputetja e PS, Mirela Kumbaro thotë se nesër nuk do të shkarkohet Presidenti i Republikës, por thjesht do të prezantohet një draft rezolutë, mbi të cilin do të ...

“Presidenti”/Hajdari: Nesër s’do ketë mocion shkarkimi në parlament

Mapo - 12.06.2019

Rudina Hajdari ka zbuluar se nesër mazhoranca nuk do paraqesë mocion për shkarkimin e Presidentit, por vetëm mocion për debat. Duke folur në emisionin “Dita Jonë” në A2CNN ajo tha se Meta vetë e di ...

PS bëhet gati ta shkarkojë, Nano me deklaratë "bombë", zbulon lëvizjen e bujshme të Ilir Metës

SOT - 12.06.2019

"Unë jam vetëofruar për ta lënë postin tim, gjithmonë i gatshëm që kjo të bëhet në emër të zgjidhjes së krizës. Nuk e kuptoj, ju intereson zgjidhja e krizës, apo shkarkimi i Presidentit? Nëse ju ...

Çdekretimi i zgjedhjeve, Nano: Vendim qëllimisht i gabuar (Video)

ABC News - 11.06.2019

Të gabuar e quan Mustafa Nano dekretin e Presidentit Meta që anulon zgjedhjet e 30 Qershorit. Gjatë emisionit “Provokacija”, gazetari e konsideroi këtë gjest si një prej atyre që përplasjen civile e ...

Shqipëri, 5 orë debat për shkarkimin e Ilir Metës

Alsat - 11.06.2019

Me nxjerrjen e dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për mbajtjen e zgjedhjeve presidenti shqiptar Ilir Meta beson se ka shmangur një konflikt të mundshëm mes palëve.

PS bën gati vendimin për ta shkarkuar, LSI i del në mbrojtje Metës: Po ndërpret një idiotësi!

SOT - 11.06.2019

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama ka folur për situatën politike në Shqipëri, në kohën kur PS ka vendosur të kërkojë shkarkimin e presidentit Ilir Meta, pas vendimit për anulimin e zgjedhjeve të 30 ...

Luan Rama-mazhorancës: Shkarkim i Presidentit Meta, një idiotësi

Top Channel - 11.06.2019

Përplasja institucionale opozitë-Mazhorancë ka përfshirë brenda saj tashmë hapur dhe pa doreza përplasjen President-mazhorancë. Ilir Meta i ardhur në krye të shtetit pasi la kreun e LSI, me votat e ...

Meta-mazhorancës: Pse duan të më shkarkojnë? Zgjidhim krizën dhe pastaj dorëhiqem

Top Channel - 11.06.2019

Ilir Meta tha se nuk e kupton përpjekjen e mazhorancës për ta shkarkuar nga posti i presidentit për sa kohë ai e ka vetofruar më parë dorëheqjen nga detyra, nëse ky vendim do të ndihmonte në ...

Meta: Pa zgjidhur krizën, zero shanse për hapjen e negociatave, jam vetëofruar për të lënë postin

Gazeta Express - 11.06.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta theksoi se Shqipëria ka zero shanse për hapjen e negociatave pa zgjidhur krizën politike. “Po jua them këtu juve dhe të gjithë shqiptarëve, zero janë mundësitë, pa ...

Gramos Ruçi firmos urdhrin e shkarkimit të Metës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.06.2019

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, ka firmosur pak më parë dokumentin zyrtar për urdhrin e shkarkimit të presidentit Meta nga detyra. Eshtë pikërisht pika e tretë e vendimit ku disktimet do të ...

Gramoz Ruçi firmos urdhrin/ Dekreti i Metës nesër në Parlament

BalkanWeb - 11.06.2019

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili rrëzoi 30 qershorin si datë për zhvillimin e ...

Meta: Zgjidhim krizën, largohem nga posti i Presidentit. Ja kur e mori vesh Basha

Durres Lajm - 11.06.2019

Iniciativës së mazhorancës për shkarkim të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, pas vendimit të tij për të shfuqizuar dekretin për zgjedhjet e 30 Qershorit, Presidenti u është përgjigjur me një ...

Deputeti i PS-së zbulon kush do ta vulosë përfundimisht shkarkimin e presidentit Meta

SOT - 12.06.2019

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi, deklaroi këtë të mërkurë se shkarkimi i Presidentit nuk është qëllim në vetvete i mazhorancës. Gjatë emisionit “Byro Politike” të Juli Xhokaxhi ai ...

Konferenca e Kryetarëve për shkarkimin e Presidentit

RTSH - 11.06.2019

Mocioni me debat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta do të zhvillohet në seancën parlamentare të kësaj të enjteje. Vendimi u mor nga Konferenca e Kryetarëve e cila gjithashtu caktoi një ...

5 orë debat për shkarkimin e Metës

Alsat - 11.06.2019

Konferenca e Kryetarëve në Shqipëri ka vendosur të zhvillojë 5 orë debat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta gjatë seancës parlamentare të së enjtes.

Për shkarkimin e presidentit Meta caktohen pesë orë debat në Kuvendin e Shqipërisë

Koha.net - 11.06.2019

Tiranë, 11 qershor - Konferenca e kryetarëve ka vendosur të zhvillojë 5 orë debat për shkarkimin e presidentit Meta gjatë seancës së radhës parlamentare.

Projekt- rezoluta e PS për shkarkimin e Metës, zbardhet vendimi i Konferencës së Kryetarëve, zbulohet se kush votoi ...

SOT - 11.06.2019

PS kërkoi mocion për debat ditën e enjte, për të miratuar rezolutën për shkarkimin e Metës. Në kërkesën e firmosur nga kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla theksohet se akti i Presidentit është ...

A do votojë opozita e re për shkarkimin e Ilir Metës? Flet Lefter Maliqi

Gazeta Express - 11.06.2019

Deputeti, Lefter Maliqi, shpreh bindjen se shumica e deputetëve të opozitës në Kuvend nuk do të votojnë mocionin e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Shkarkimi i presidentit Meta, mblidhet Konferenca e Kryetarëve

RTSH - 11.06.2019

Konferenca e Kryetarëve është mbledhur sot për të vendosur lidhur me nisjen e procedurave për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Konferenca e Kryetarëve vendosi që mocioni me debat të zhvillohet në ...

Të enjten 5 orë mocion-debati në Kuvend për shkarkimin e presidentit / Ilir Meta bën lëvizjen e papritur, zbulohet ...

SOT - 11.06.2019

Presidenti Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit. Kujtojmë se në mbledhjen e sotme të konferencës së kryetarëve është ...

Murrizi: PS-ja nuk do ta shkarkojë Metën, ja arsyet

Java News - 12.06.2019

Parlamenti nesër do të diskutojë në seancën plenare një pr/rezolutë për zhbërjen e dekretit të Presidentit të Republikës, që përcaktonte 30 qershorin si datë për zhvillim e zgjedhjeve për pushtetin ...

A do të shkarkohet Ilir Meta? Deputetja e PS e thotë troç: Nesër në Parlament do...(Deklarata e plotë)

SOT - 12.06.2019

Deputetja e PS, Mirela Kumbaro ka thënë për RTV Ora se nesër nuk do të shkarkohet Presidenti i Republikës, por thjesht do të prezantohet një draft rezolutë, mbi të cilin do të debatohet.

Paralajmërimi për shkarkim: Meta njofton konferencë urgjente

Gazeta Tema - 11.06.2019

Teksa Parlamenti hartoi një projekt-rezolutë për të nisur procesin e shkarkimit të presidentit, Ilir Meta ka reaguar duke njoftuar konferencë urgjente për media.

Meta gati të shpërndajë parlamentin

Respublica - 11.06.2019

Përplasje politike po përshkallëzohet teksa Konferenca e Kryetareve e mbledhur mëngjesin e kësaj të marte miratoi kërkesën e maxhorances per zhvillimin e nje mocioni me debat per shkarkimin e ...

PS nis procedurat për shkarkimin e Ilir Metës, deputetët e rinj të opozitës gati të bashkojnë votat, ja skema që do të ...

SOT - 11.06.2019

Ilir Meta pritet të shkarkohet ditën e enjte. Pas lojërave të njëpasnjëshme me Kushtetutën, me shtyrjen e datës së zgjedhjeve lokale, presidenti Meta firmosi edhe fundin e tij.

PD përgatitet për “luftë”, ngre grupe në 61 bashki për të bllokuar fushatën dhe zgjedhjet, vendi drejt përplasjes ...

SOT - 11.06.2019

Partia Demokratike rrezikon të çojë vendin drejt përplasjes civile. Presidenti i Republikës, Ilir Meta nxori një dekret për shtyrjen e zgjedhjeve lokale.

Kuvendi në Shqipëri do të mban mocion me debat për shkarkimin e Metës

Alsat - 11.06.2019

Seanca e së enjtes në Kuvendin e Shqipërisë do të ketë 5 orë mocion me debat për dekretin e presidentit Ilir Meta, që anuloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Felaj dhe Braçe: Aktet e Metës janë individuale, zgjedhjet vendore do të mbahen në 30 qershor, nuk ka pushtet në ...

SOT - 11.06.2019

Vendimi i presidentit Ilir Meta për ç’dekretimin e datës së zgjedhjeve është dënuar ashpër nga deputetët e Partisë Socialiste, të cilët janë shprehur njëzëri se ky është një vendim antikushtetues dhe ...

Basha merr në mbrojtje Metën dhe kërcënon mazhorancën: Zgjedhje në 30 qershor nuk ka, presidenti nuk shkarkohet

SOT - 11.06.2019

Vendosmëria e mazhorancës qeverisëse për të shkarkuar presidentin Ilir Meta nga detyra dhe për të zhvilluar zgjedhjet lokale në 30 qershor, pavarësisht kundërshtimit të kreut të shtetit dhe opozitës ...

Lulzim Basha: Ilir Meta nuk do të shkarkohet, është blof i Edi Ramës

Ina - 11.06.2019

Lulzim Basha foli për një periudhë të mjegullt politike, shqetësuese dhe ngatërruese për njerëzit, prandaj, që në fillim të konferencës tha dy të vërteta, sipas tij: 1.

Shqipëria para momenteve kritike

Ina - 10.06.2019

Presidenti dekretoi sot shtyrjen e zgjedhjeve në 30 Qershor. KQZ vendosi sot mos HH marrjen parasysh të Dekretit të Presidentit dhe vazhdon përgatitjet për zgjedhjet në 30 Qershor.

Shkarkimi i Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

LajmiFundit - 11.06.2019

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka mbledhur Konferencën e Kryetarëve për të diskutuar në lidhje me shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Mbledhja e Konferencës ka filluar në orën 09:00 ndërsa do të ...

Shkarkimi si President, Ilir Meta në konferencë urgjente për shtyp

Java News - 11.06.2019

Ndërkohë që Kuvendi ka nisur procedurat për shkarkimin e Ilir Metës, ky i fundit ka njoftuar një konferencë për shtyp. Presidenti i Republikës pritet të flasë sot në orën 16:00 nga ambientet e zyrës ...

Shpërthen Maliqi: As deputetët e PS nuk e duan Ramën (VIDEO)

Albeu.com - 11.06.2019

Mbrëmjen e djeshme deputeti Lefter Maliqi ka qenë i ftuar në emisionin 360 gradë ku mbi të gjitha u diskutua për gjedhjet e 30 qershorit. Maliqi u shpreh se do të dalë fjala e tij sërisht dhe në ...

Hap pas hapi, zbuloni sa zgjat procedura për shkarkimin e Ilir Metës nga Kuvendi

SOT - 10.06.2019

Pas vendimit të presidentit për anulimin e datës së 30 qershor për zgjedhjet lokale, PS është shprehur se ka nisur proceduar e shkarkimit të Ilir Metës.

Kuvendi voton të enjten për shkarkimin e Metës

Albeu.com - 11.06.2019

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Meta , është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për 5 orë lidhur me këtë.

Socialistët bëjnë veprimin e menjëhershëm për shkarkimin e Metës, zbulohet çfarë do të ndodhë sot në orën 11:00

SOT - 11.06.2019

Ditën e sotme do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë në orën 09:00. Sakaq, në këtë mbledhje bëhet e ditur se do caktohet data e mocionit dhe koha e debatit në Kuvend ...

PS drejt shkarkimit të Metës, Basha bën lëvizjen urgjente (Çfarë po ndodh?)

SOT - 11.06.2019

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike ka vendosur të thërrasë këtë të martë mbledhjen e Këshillit Kombëtar në orën 18:00. Bëhet me dije se në mbledhje do të diskutohet mbi aksionet ...

Merret vendimi i rëndësishëm për debatin e shkarkimit të Ilir Metës, ja çfarë pritet të ndodhë të enjten

SOT - 11.06.2019

Në mbledhje e sotme të konferencës së kryetarëve është vendosur që ditën e enjte mocion debati për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të zgjasë për 5 orë.

PS kërkon shkarkimin e Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

BalkanWeb - 11.06.2019

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi ka mbledhur sot Konferencën e Kryetarëve, një ditë pasi Partia Socialiste deklaroi se do të vijonte procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta.

5 orë debat për të shkarkuar Metën, Konferenca e Kryetarëve miratoi mocionin

Botasot - 11.06.2019

Konferenca e Kryetarëve miratoi mocionin me debat të kërkuar nga Partia Socialiste në lidhje me vendimin e presidentit Meta për tërheqjen e dekretit për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

“Shkarkimi i Metës”, Konferenca e Kryetarëve vendos: Të enjten 5 orë debat

Botasot - 11.06.2019

Në mbledhjen e sotme të Konferencës së Kryetarëve është vendosur që ditën e enjte mocioni i debatit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të zgjasë për 5 orë.

Konferenca e Kryetarëve: Të enjten 5 orë debat për shkarkimin e Metës

ABC News - 11.06.2019

Konferenca e Kryetarëve vendosi që në seancën parlamentare të ditës së enjte të zhvillohet 5 orë debat për shkarkimin nga detyra të Presidentit Ilir Meta.

Konferenca e Kryetarëve miraton kërkesën e PS për shkarkimin e Metës

Mapo - 11.06.2019

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar sot kërkesën e PS për debat të enjten në Kuvend lidhur me dekretin e Ilir Metës i cili shfuqizoi 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore.

Shkarkimi i Metës, Kuvendi të enjten kthehet në “arenë debati”

BalkanWeb - 11.06.2019

Ka përfunduar Konferenca e Kryetarëve e thirrur sot nga kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, ndërsa janë zbuluar edhe disa lëvizje që PS- do të bëjë të enjten në seancën plenare.

Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta, nuk tërhiqet mazhoranca

Mapo - 11.06.2019

Mazhoranca nuk është tërhequr nga kërkesa për të shkarkuar Ilir Metën, nga posti i Presidentit të Republikës. Sot në orën 09:00 do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve, e cila do të caktojë datën e ...