TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haziri nuk e sheh si të besueshëm Shkumbin Mehmetin

Telegrafi - 12.01.2018

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat, në RTK, komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti.

Haziri: Të mos amnistohen urdhërdhënësit e vrasjeve

Gazeta Express - 12.01.2018

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri thotë se drejtësia në vend është e vonuar. Duke folur për deklaratat e Shkumbin Mehmetit, i cili pretendon se di emrat e vrasësve të disa prej veprimtarëve të kësaj ...

Hajdaraj: Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet

Koha.net - 12.01.2018

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, e që, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën e rrethanave të kohës.

Djali i Smajl Hajdarajt: Dëshmitari po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet

Gazeta Express - 12.01.2018

​Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, e që, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën e rrethanave të kohës.

Adem Salihaj: Si viktimë e atentatit, ndjehem i rrezikuar pas dëshmisë së Shkumbin Mehmetit

Lajmi.net - 12.01.2018

Ish deputeti i LDK-së, Adem Salihaj, ndaj të cilit vite më parë ishte bërë antenat, ka thënë se dëshmitë e Shkumbin Mehmetit nuk dolën mbrëmë për herë të parë në opinion dhe as befasisht, sepse ...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj të tronditur nga deklaratat e Mehmetit, i habitur edhe Haradinaj

Koha.net - 12.01.2018

Familjet e Tahir Zemajt, Sebahate Tolajt dhe Jusuf Haklajt thonë se janë tronditur nga deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit Shkumbin Mehmeti, por thonë se më shumë janë të tronditur nga mosveprimi i ...

​Avokati: Shkumbin Mehmeti nuk është kredibil, është i dënuar 30 vjet për terrorizëm

Gazeta Express - 12.01.2018

Muhamet Halimi, ish-avokat i Florim Ejupit, tash mbrojtës i Faik Shaqirit, i konsideron trillime, gjitha deklaratat e të dënuarit për terrorizëm Shkumbin Mehmeti rreth vrasjeve politike të pasluftës ...

Ramadani rrëfen krimet e hetuesit Fadil Syleviqit, përfshin edhe pritën ndaj Pajazitit

Albeu.com - 12.01.2018

Vëllai i Arsim e Burim Ramadanit, ish luftëtarë të UÇK-së të dënuar në rastin “ Ramadani ” ka reaguar përmes një shkrimi në llogarinë e tij personale në Facebook pas dëshmisë se dëshmitarit se ...

Familjarët e të vrarëve të pasluftës: Prokurorëve po u mungon guximi për t'i kryer hetimet

Gazeta Express - 12.01.2018

Deklaratat e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, tronditën opinionin me disa fakte për krimet e pandriçuara të pasluftës, për të cilat ai përmendi edhe emra që fillojnë ...

Haradinaj e quan spektakël medial rrëfimin e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

Almakos - 12.01.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet ...

Flet Fadil Syleviqi, iu përgjigjet akuzave të Shkumbin Mehmetit për vrasje

Lajmi.net - 12.01.2018

Emri i hetuesit të shumëpërfolur të Policisë së Kosovës, Fadil Syleviqit, u përmend edhe mbrëmë në një intervistë nga i dënuari për vrasje, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës në ...

Reagon Kryeministri për deklaratat e Shkumbin Mehmetit, i quan spektakël medial

Gazeta Express - 12.01.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet ...

Lumezi për Express: Rastet që përmendi dëshmitari po hetohen nga EULEX-i dhe Prokuroria

Gazeta Express - 12.01.2018

Deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, tronditën opinionin, sidomos pasi që ai përmendi disa emra, që, sipas tij, janë fajtorë për dhënie të urdhrit dhe ...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj, të tronditura me deklarimet e të dyshuarit për disa nga vrasjet e pasluftës

Lajmi.net - 12.01.2018

Përfaqësues të familjeve Zema, Tolaj e Haklaj, kanë reaguar lidhur me deklarimet e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku janë dhënë dëshmi tronditëse për krime të ...

Reagojnë familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj për deklaratat e Mehmetit rreth vrasjeve të pasluftës

Gazeta Express - 12.01.2018

Në një deklaratë të përbashkët të familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, këta të fundit thonë se janë tronditur thellë nga deklaratat dhe pretendimet e këtij dëshmitari, njëherit i dënuar për krime të ...

Ekskluzive: Fadil Syleviqi flet për Express-in, iu përgjigjet akuzave të Shkumbin Mehmetit për vrasje

Gazeta Express - 12.01.2018

Emri i hetuesit të shumëpërfolur të Policisë së Kosovës, Fadil Syleviqit, u përmend edhe mbrëmë në një intervistë nga i dënuari për vrasje, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës në ...

Kush ishte i përfshirë në vrasjen e Tahir Zemajt? (VIDEO)

Ina - 12.01.2018

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të ...

Haziri nuk e sheh si të besueshëm Shkumbin Mehmetin

Almakos - 12.01.2018

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat në RTK, ka komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti.

Hajdaraj: Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet

Zhurnal - 12.01.2018

Hajdaraj: Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, drejtësia ta intervistojë me seriozitet Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij, e ...

Salihaj flet për dëshmitë e Shkumbin Mehmetit, thotë se urdhërdhënësit e krimeve janë në krye të shtetit

Telegrafi - 12.01.2018

Ish-deputeti i LDK-së, Adem Salihaj ka komentuar deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës.

Haradinaj e quan spektakël medial rrëfimin e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

Telegrafi - 12.01.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet ...

Reagon polici që u përmend nga dëshmitari në vrasjet e pasluftës

Albeu.com - 12.01.2018

Emri i hetuesit të shumë përfolur të Policisë së Kosovës, Fadil Syleviqit, u përmend edhe mbrëmë në një intervistë nga i dënuari për vrasje, Shkumbin Mehmeti , i cili foli për vrasjet e pasluftës në ...

Reagojnë familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj për deklaratat e Mehmetit rreth vrasjeve

Albeu.com - 12.01.2018

Në një deklaratë të përbashkët të familjeve Zemaj , Tolaj dhe Haklaj , këta të fundit thonë se janë tronditur thellë nga deklaratat dhe pretendimet e këtij dëshmitari, njëherësh i dënuar për krime të ...

Flet Ibrahim Kelmendi, akuzohet se vrau Tahir Zemajn dhe Smajl Hajdarin

Albeu.com - 11.01.2018

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar vëllezërit sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë.

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi dhanë urdhër për vrasjen e Smajl Hajdarit dhe të Tahir Zemajt

Zhurnal - 11.01.2018

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi dhanë urdhër për vrasjen e Smajl Hajdarit dhe të Tahir Zemajt Mehmeti, i dënuar me 30 vjet burgim, për vrasjen e policëve të UNMIK’ut në vitin 2004, ka dhënë një rrëfim ...

Dëshmitari që tregon se kush e vrau Smajl Hajdarajn (VIDEO)

Lajmi.net - 11.01.2018

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të ...

Grupi kriminal ishte në kontakt me SHIK-un dhe Sigurimin e Atdheut

Albeu.com - 11.01.2018

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti , pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të ...

Shkumbin Mehmeti tregon si iu dha urdhri ta vrasë Ramiz Muriqin (VIDEO)

Lajmi.net - 11.01.2018

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të ...

Qerim Kelmendi reagon pas akuzave për vrasjen e Tahir Zemajht dhe Smajl Hajdarajt

Albeu.com - 11.01.2018

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë.

E BUJSHME/ Ja kush u ngarkua me vrasjen e Xhavit Halitit

Albeu.com - 11.01.2018

Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës , përfshirë vrasjet politike.

Kush i bekoi dhe organizoi trazirat e vitit 2004

Albeu.com - 11.01.2018

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti , pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të ...

Rrëfimi i Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës (Video)

Almakos - 11.01.2018

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të ...

Si ndodhi rrëmbimi dy milionësh i Valon Dreshajt

Albeu.com - 11.01.2018

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti , pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të ...

Kush u pagua 25 mijë euro për vrasjen e polices Sebahate Tolaj? (VIDEO)

Lajmi.net - 11.01.2018

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të ...

Dëshmitari i mbrojtur i Prokurorisë Speciale flet për vrasjen e Tahir Zemajt (Video)

Almakos - 11.01.2018

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të ...

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi dhanë urdhër për vrasjen e Smajl Hajdarit dhe të Tahir Zemajt

Lajmi.net - 11.01.2018

Vrasja e deputetit të LDK-së, Smajl Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt, është bërë me urdhër të vëllezërve Ibrahim dhe Qerim Kelmendi. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup ...

Kush thuhet se e ka vrarë Xhemajl Mustafën? (VIDEO)

Lajmi.net - 11.01.2018

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të ...

Djali i Smajl Hajdarajt reagon ndaj deklaratave për vrasjen e babait të tij

Telegrafi - 11.01.2018

Dëshmitari i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti në një rrëfim ekskluziv për Klan Kosovën, ka treguar se si janë kryer vrasjet e disa prej zyrtarëve të lartë menjëherë pas luftës.

Ibrahim Kelmendi flet për Express, u përgjigjet akuzave të dëshmitarit se ka vrarë Tahir Zemajn, Smajl Hajdarin...

Gazeta Express - 11.01.2018

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendin për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë.

Përmbledhje e të gjitha akuzave të bëra nga Shkumbin Mehmeti për vrasjet e pasluftës

Gazeta Express - 11.01.2018

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të shumë vrasjeve të pasluftës në ...

Kush u pagua 25 mijë euro për vrasjen e polices Sebahate Tolaj?

Gazeta Express - 11.01.2018

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të ...

Polici Fadil Syleviçi "është i përfshirë në shumë vrasje"

Gazeta Express - 11.01.2018

​Në Klan Kosova është transmetuar rrëfimi ekskluziv për veprimtarinë e një grupi të njerëzve, që kryen disa prej rasteve më të rënda kriminale të pasluftës, përfshirë vrasjet ...

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi "dhanë urdhër për vrasjen e deputetit të LDK'së Smail Hajdari dhe të Tahir Zemajt"

Gazeta Express - 11.01.2018

Vrasja e deputetit të LDK'së, Smail Hajdari, dhe ajo e Tahir Zemajt, është bërë me urdhër të vëllezërve Ibrahim dhe Qerim Kelmendi. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte pjesë në një grup ...

​Dëshmitari që sonte flet te Baton Haxhiu është Shkumbin Mehmeti, ai i akuzon vëllezërit Kelmendi për organizim ...

Gazeta Express - 11.01.2018

Gazeta Express ka mësuar se Shkumbin Mehmeti ka treguar se Qerim dhe Ibrahim Kelmendi janë grupi që ka orkestruar vrasjet e pasluftës në ...

Nënkryetari i LDK-së komenton deklaratat e Shkumbin Mehmetit

Lajmi.net - 12.01.2018

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në emisionin Debat komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti.

Djali i Smajl Hajdarajt: Dëshmitari po e rrëfen të vërtetën e tij

Lajmi.net - 12.01.2018

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka thënë se dëshmitari Shkumbin Mehmeti po e rrëfen të vërtetën e tij. Dhe, sipas tij, plotësisht përputhet me të vërtetën e rrethanave të kohës.

Salihaj flet për dëshmitë e Shkumbin Mehmetit, thotë se urdhërdhënësit e krimeve janë në krye të shtetit

Almakos - 12.01.2018

Ish-deputeti i LDK-së, Adem Salihaj ka komentuar deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës.

Ramush Haradinaj reagon ndaj dëshmitarit, hedh kritika

Albeu.com - 12.01.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur edhe për rrëfimin e mbrëmshëm të dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet ...

Familjet Zemaj, Tolaj e Haklaj ftojnë prokurorinë të merret me deklaratat e Mehmetit

Telegrafi - 12.01.2018

Mbrëmë në një nga emisionet televizive në Kosovë është transmetuar një intervistë e Shkumbin Mehmetit, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, ku ka folur rreth disa vrasjeve në Kosovë.

Flet Ibrahim Kelmendi, akuzohet se vrau Tahir Zemajn dhe Smajl Hajdarin

Lajm - 11.01.2018

Dëshmitari Shkumbin Mehmeti ka akuzuar vëllezërit sonte në një intervistë në Klan Kosova, Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë.