TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Profil/ Kush është gazetari gjerman që rriti tensionet në Shqipëri (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.05.2019

Kryetarja e Partisë Socialiste të degës Tiranë, Blerina Gjylameti pati një përplasje me nënkryetarin e LSI, Luan Rama, i cili citoi një artikull të gazetës gjermane “Bild” për situatën politike në ...

Gazeta "Bild" nuk është e saktë sepse ka diskriminuar me harresë Hajdutët

Respublica - 16.05.2019

Shumica qeverisëse është shqetësuar nga një shkrim i gazetës gjermane “Bild”, shkrim i cili ka dalë me titullin: Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë.

Protesta e radhës e opozitës më 25 maj, Basha: Asgjë s’do kursehet në këtë betejë

ABC News - 15.05.2019

Protesta e radhës kombëtare e opozitës do të mbahet të shtunën e 25 Majit në orën 19.00. Vendimi u mor pas konsultimeve të kësaj të mërkure në selinë blu, me aleatët e forumet më të larta të Partisë ...

Gazetari i Bild: Isha vetë në Shqipëri (Një përgjigje Gjylametit)

Mapo - 15.05.2019

Peter Tiede është reporteri i gazetës me tirazhin më të madh në Europë, të tabloidit të famshëm gjerman Bild, i cili një ditë më parë publikoi një artikull të gjatë lidhur me atë që po ndodh në ...

Basha: Gjylameti dhe Spiropali në dosjet e “Dibrës” dhe “Xibrakës”

LajmiFundit - 15.05.2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, iu referua artikullit të gazetës me tirazhin më të madh në Europë, gazetës gjermane “Bild”, për përfshirjen e kryeministrit Rama në blerjen e votave në Dibër, gjatë ...

Reagon gazetari i ‘Bild’ që cilësoi Ramën gangster: Unë isha vetë në Shqipëri

Botasot - 15.05.2019

Gazetari i gazetës Bild, Peter Tiede, ka reaguar në Facebook, pas artikullit ku kritikonte qeverinë Shqiptare. Në një postim paraditen e sotme, ai gazetari shkruan shkurtimisht: “Unë njëherë – diçka ...

Lulzim Basha del me deklaratë të fortë, zbulon emrin e deputetes socialiste, pjesë e dosjes së ‘Xibrakës’

SOT - 15.05.2019

Deklarata e fortë u bë nga kryetari i Partisë Demokratikë Lulzim Basha në një prononcim për gazetarët jashtë selisë së PD-së. Basha foli pas takimit me strukturat në të cilën u vendos edhe protesta e ...

Basha: Përballje pa kthim me të gjitha format e mënyrat kundër juntës kriminale

ABC News - 15.05.2019

“Përballje pa kthim me të gjitha format e mënyrat kundër juntës kriminale”. Është ky vendimi i koalicionit opozitar i bërë publik nga kryetari Lulzim Basha pas takimit.

Basha e nxjerr për herë të parë emrin e Spiropalit të përfshirë në këtë dosje

Albeu.com - 15.05.2019

Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike i ka dhënë edhe një përgjigje deputeteve të PS-së si Gjylameti dhe Spiropali që thanë se gazeta Bild ...

Reagimi i fortë për shkrimin e 'Bild, LSI i përgjigjet Gjylametit: ‘Zyrtaruce' e Ramës

SOT - 15.05.2019

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka komentuar dhe reagimin që pati sot Blerina Gjylamet, sa i përket shkrimit të ‘Bild’ për Shqipërinë dhe situatën aktuale të vendit.

Akuza e forta e Bashës, tregon Ministren e përfshirë në dosje kriminale

Gazeta Express - 15.05.2019

Opozita ka dalë këtë të mërkurë me vendimin se protesta e madhe kombëtare do të ahvillohet më 25 maj, ndërsa lideri i opozitës nuk i ka kursyer akuzat e forta gjatë fjalës së tij para gazetarëve.

Lulzim Basha hedh akuzën 'bombë' për Blerina Gjylametin

SOT - 15.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një prononcim për gazetarët jashtë selisë së PD-së ka hedhur akuza të forta në drejtim të qeverisë Rama.

Shkrimi i "Bild" dhe keqpërdorimi i zonjës Gjylameti

Respublica - 15.05.2019

Zonja Gjylameti pranoi sot se udhëheqja e Partisë Socialiste është shumë e shqetësuar për shkrimin e gazetës gjermane "Bild“ sipas të cilës Shqipëria është një shtet që qeveriset nga gangsterët dhe ...

'Bomba' e gazetës 'Bild' për Ramën, Blerina Gjylameti zbulon prapaskenat e rënda

SOT - 15.05.2019

Deputetja e PS Blerina Gjylameti në një deklaratë për mediat u shpreh se shkrimi i gazetës më të madhe gjermane “Bild” me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” është i ...

Shtet mafioz/Gjylameti: Askush s’e beson gazetën gjermane “Bild”

Mapo - 15.05.2019

Gazeta më e madhe gjermane Bild shkroi dje se Shqipëria është “një shtet kaotik në duart e gangsterëve”. Por për PS-në ky shkrim është i pabesueshëm. “Dëshmitarë për ato çfarë shkruheshin, ishin një ...

Shkrimi në ‘Bild’, Gjylameti: Shpifje e opozitës në mediat e huaja

BalkanWeb - 15.05.2019

Deputetja e PS Blerina Gjylameti në një deklaratë për mediat u shpreh se shkrimi i gazetës më të madhe gjermane “Bild” me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” është i ...

Gazetari i Bild i përgjigjet Gjylametit: Çmenduri! Mbase zonja ka tymosur gjëra të gabuara

Gazeta Express - 15.05.2019

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, doli sot në një deklaratë për shtyp nga selia e partisë, duke hedhur akuza të rënda në drejtim të opozitës, se ka paguar para, për artikuj në media ...

Reagon gazetari i Bild: Ja e shkrimit tim për Shqipërinë

Albeu.com - 15.05.2019

Gazetari i gazetës Bild , Peter Tiede, ka reaguar në Facebook, pas artikullit ku kritikonte qeverinë Shqiptare. Në një postim paraditen e sotme, ai gazetari shkruan shkurtimisht: “Unë njëherë – diçka ...

Gjylameti: Shkrime si i ai i "Bild-it" bëhen nga ata që nuk na duan të mirën

Albeu.com - 15.05.2019

Për socialistët, shkrimi i gjermanes "Bild" ku ndër të tjera theksonte se kryeministri Rama ishte përgjuar në një telefonatë kompromentuese sa i përket zgjedhjeve është i sponsorizuar nga opozita.

Artikulli kritik i “Bild”, Gjylameti: Opozita po shpif në mediat e huaja

LajmiFundit - 15.05.2019

Deputetja e PS Blerina Gjylameti në një deklaratë për mediat u shpreh se shkrimi i gazetës më të madhe gjermane “Bild” me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” është i ...

Ka tymosur gjëra të gabuara! Reporteri i "Bild" i përgjigjet Gjylametit

Albeu.com - 15.05.2019

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti , doli sot në një deklaratë për shtyp nga selia e partisë, duke hedhur akuza të rënda në drejtim të opozitës, se ka paguar para, për artikuj në media ...

PS tha se e bleu Basha, gazetari i Bild: Ja e vërteta e shkrimit tim për Shqipërinë

LajmiFundit - 15.05.2019

Gazetari i gazetës Bild, Peter Tiede, ka reaguar në Facebook, pas artikullit ku kritikonte qeverinë Shqiptare. Në një postim paraditen e sotme, ai gazetari shkruan shkurtimisht: “Unë njëherë – diçka ...

Shkrimi për Shqipërinë në “Bild”, PS: Shpifje e sponsorizuar nga opozita

Java News - 15.05.2019

Deputetja e PS Blerina Gjylameti në një deklaratë për mediat u shpreh se shkrimi i gazetës më të madhe gjermane “Bild” me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” është i ...

Reagon PS për artikullin e gazetës gjermane

ABC News - 15.05.2019

Askush nuk i beson një artikulli që ka për dëshmitarë një ish ministër dhe një gazetar të oborrit të opozitës. Reagimi për shkrimin e botuar në gazetën gjermane vjen nga Partia Socialiste.

Akuzat/ Reporteri i “Bild”-Gjylametit: Deklaratat e saj, çmenduri

BalkanWeb - 15.05.2019

Gazeta e njohur gjermane “Bild” shkroi një ditë më herët artikullin me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” me autor Peter Tiede.

“Shkrimi për Shqipërinë në “Bild” i sponsorizuar nga opozita, dëshmitarë ish ministri dhe gazetari në oborrin e PD”

Gazeta Tema - 15.05.2019

Deputetja socialiste Blerina Gjylameti deklaron se shkrimi i gazetës gjermane “Bild” me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” është i sponsorizuar nga opozita e bashkuar.

"Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë", Gjylameti: Shkrimi në "Bild", shpifje e opozitës ...

Durres Lajm - 15.05.2019

Në një deklaratë për mediat, deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti tha se shkrimi i gazetës më të madhe gjermane, “Bild” me titullin "Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë" ...

“Tërmeti” që gazeta gjermane “Bild” shkaktoi në Tiranë

Antpress - 16.05.2019

Me daljen e opozitës shqiptare në rrugë kanë qenë të pafundme shkrimet apo reportazhet e mediave perëndimore për atë që po ndodh në Tiranë. Por njëri prej tyre tronditi më shumë opinionin publik, por ...

Shkrimi i Bild/ Gjylameti: Paguajnë para për të nxirë imazhin, strategji e opozitës

LajmiFundit - 15.05.2019

Blerina Gjylamet, deputetje e PS-së në një deklaratë për shtyp ditën e sotme është shprehur se artikulli i botuar ditën e djeshme në gjiganden Gjermane “Bild” me titull “Shqipëria udhëhiqet nga ...