TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rinumërohen 11 kuti të Lezhës, “Kaubojsi” rikuperon 4 vota

Medial - 12.07.2019

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve rinumëroi këtë të premte 11 kuti nga qëndra votimi në bashkinë e Lezhës pas ankesës së kandidatit Eduart Ndocaj. Ky i fundit pretendonte se në kuti kishte më shumë vota ...

Përfundon rinumërimi i kutive të Lezhës në KQZ, mësoni si ndryshoi rezultati mes Ndocajt dhe Pjerin Ndreut

SOT - 12.07.2019

Ka përfunduar rinumërimi i votave për 11 kuti të Lezhës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.Nga ky rezultati i ri mësohet se Eduart Ndocaj, i cili bëri edhe ankimimin, në njërën nga kutitë e ...

Përfundon rinumërimi për Lezhën, 4 vota më shumë Pjerin Ndreun

Top Channel - 12.07.2019

Ka përfunduar rinumërimi i 11 qendrave të votimit në KQZ për bashkinë e Lezhës. Pas numërimit rezultojnë vetëm 4 vota më shumë për Pjerin Ndreun. Ndërkohë anëtari i KQZ, Bledar Skënderaj tha se është ...

Rinumërimi i 11 kutive të votimit në Lezhë, KQZ: Ndocajt i mungojnë 4 fletë votimi

ABC News - 12.07.2019

Ka përfunduar rinumërimi i 11 kutive në qendrat e votimit për Bashkinë Lezhë, pasi kandidati Eduart Ndocaj dorëzoi kërkesën në në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve me pretendimin se janë vërtetuar ...

Hapen 11 kuti, KQZ rikonfirmon rezultatin e votave në Bashkinë e Lezhës

Gazeta Express - 12.07.2019

Sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hapur kutitë në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës, pasi pranoi ankimimin e kandidatit nga Partia Konservatore, Eduard Ndocaj që garoi përballë Pjerin Ndreut ...

Rinumërimi në Lezhë, Klement Zguri: Në kuti më shumë vota se votues

Mapo - 12.07.2019

Ka përfunduar procesi i rinumërimit të 11 kutive në qarkun e Lezhës për kryetarin e Bashkisë. Mësohet se një votë e gabuar i ishte hequr Eduard Ndocajt dhe i ishte shtuar Pjerin Ndreut.

Kristaq Kume i përgjigjet Fatos Klosit: E mbrojta nga sulmi në zyrë, donin të bënin Zani Çaushin deputet

Gazeta Tema - 12.07.2019

Ish-kryetari i KQZ-së në 1997, Kristaq Kume, kur në vend u zhvilluan zgjedhjet e jashtëzakonshme, i përgjigjet Fatos Klosit duke thënë se nuk ka kërkuar asnjëherë pasaportë diplomatike për familjen e ...

Votat e Lezhës/ Nis hapja e kutive të 11 QV

Top Channel - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur ditën e sotme hapjen e kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore ...

Kundërshtohet rezultati i zgjedhjeve/ KQZ nis menjëherë rinumërimin e votave në 11 qendrat e votimit (Kush janë ...

SOT - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të hapë 11 kutitë e votimit, pjesë e qarkut të Lezhës. Ky vendim erdhi pas kërkesës së Partisë Konservatore Albania e cila kërkoi rinumërimin dhe ...

Patozi padit KQZ: Rezultatet e 30 Qershorit të pavlefshme

Albeu.com - 12.07.2019

Bindja Demokratike ka ngritur sot një padi kundrejt Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve përsa i përket rezulatit të zgjedhjeve të 30 Qershorit . BD ka kërkuar të pavlefshme rezulatet e Kurbinit, në 76 ...

PD kërkon disa nga dokumentet, KQZ: Nuk është pjesëmarrëse në zgjedhje

ABC News - 12.07.2019

KQZ nuk do të hapë asnjë kuti të materialeve zgjedhore për t’i dhënë PD-së listën e pjesëmarrësve në votim apo procesverbalin tip të mbylljes së votimit.

Zgjedhjet lokale, Bindja Demokratike padit KQZ

Gazeta Express - 12.07.2019

Partia e krijuar së fundmi, Bindja Demokratike padit Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Shkak janë bërë zgjedhjet e 30 qershorit. BD kërkon pavlefshmërinë në 76 Qendrat e Votimit të Kurbinit.

KQZ hap 11 kuti votimi të Bashkisë Lezhë

ABC News - 12.07.2019

KQZ hap sot 11 kuti votimi të zgjedhjeve të 30 Qershorit në Bashkinë Lezhë. Vendimi u mor dje nga KQZ pas ankimimit të bërë nga Partia Kombëtare Konservatore dhe kandidati i saj Eduart Ndocaj.

Rinumërimi Lezhë, Zguri: Farsë,s’u kërkua hetim për listën e votuesve

BalkanWeb - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rinumëroi ditën e sotme kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. KQZ ngriti 4 grupe numërimi votash, siç duket edhe në fotot e siguruara për ...

Votat e Lezhës/ Pjerin Ndreu dhe Eduart Ndocaj përplasen në Open

Top Channel - 11.07.2019

Eduart Ndocaj, kandidati për kryetar të Bashkisë së Lezhës dhe ish-deputet i Partisë Socialiste ka deklaruar në një linjë telefonike në emisionin Open se hapja e 11 kutive të votimit në Lezhë do të ...

“Më ke kërcënuar!” Pjerin Ndreu debat me “kaubojsin” për hapjen e kutive të votimit në Lezhë

Gazeta Express - 11.07.2019

Të dy kandatët e 30 qershorit për bashkinë e Lezhës Eduard Ndocaj dhe Pjerin Ndreu, janë përplasur këtë të enjte në mbrëmje në emisionin Open, në lidhje me vendimin e KQZ-së i cili i dha të drejtë ...

Hapja e kutive të Lezhës, PD: Lëvizje për të fshehur manipulimin

Mapo - 11.07.2019

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të KQZ për të hapur 11 kuti në Bashkinë e Lezhës, pas padisë së depozituar nga kandidati Eduard Ndocaj. Sekretari për Çeshtjet Zgjedhore të PD, Ivi Kaso tha ...

Hapja e kutive në Lezhë/ Ivi Kaso: Proces farsë për t’u hedhur hi syve të njerëzve

Medial - 11.07.2019

Sekretari per Ceshtjet Zgjedhore i PD, Ivi Kaso e ka cilësuar si një “marifet” vendimin e KQZ për hapjen e kutive në Bashkinë e Lezhës. Në një postim në “Facebook”, Ivi Kaso shprehet se KQZ do të ...

30 qershori/ KQZ hap 11 kuti në Bashkinë e Lezhës

Mapo - 11.07.2019

KQZ ka vendosur të hapë sot (e premte) kutitë e 11 Qendrave të Votimit në Bashkinë e Lezhës. Përfaqësuesit e PS në KQZ mbështetën ankesën e Eduard Ndocajt, i cili konkurroi përballë Pjetin Ndreut në ...

KQZ do të hapë kutitë e Lezhës

ABC News - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar të numërohen 11 kuti votimi në Bashkinë e Lezhës. Ankimimi i kandidatit për kryebashkiak Eduart Ndocaj është përkrahur edhe nga përfaqësuesi ligjor i Partisë ...

Do të hapen kutitë e Lezhës/ KQZ e miraton kërkesën për 11 qendra votimi

Top Channel - 11.07.2019

Paraditen e së premtes Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të marrë pamjen e një KZAZ pasi në ambientet e tij do te happen dhe numërohen kutitë e 11 qendrave te votimit të Lezhës.

KQZ miraton tabelat, Erion Veliaj çertifikohet kryebashkiak i Tiranës, Valdrin Pjetri i Shkodrës

RTSH - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar tabelat me rezultatet e votimit të 30 qershorit në bashkinë e Shkodrës dhe të Tiranës. Erion Veliaj është çertifikuar me 4 vota pro dhe një kundër, si ...

KQZ pranon të hapë 11 kuti votimi në Lezhë

Gazeta Express - 11.07.2019

KQZ ka pranuar të hapë kutitë në Bashkinë e Lezhës, me kërkesë të Eduard Ndocajt dhe Partisë Konservatore Albania. “Ankuesit kanë bërë një kërkesë ankimore duke referuar që në këto qendra votimi kanë ...

“Bindja” rrëzohet në KQZ: Do i drejtohemi Kolegjit

Mapo - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrëzoi sot të gjitha kërkesat ankimore të partisë Bindja Demokratike për procesin e 30 qershorit. Me 4 vota u rrëzuan 38 ankesat me argumentin se kjo parti nuk kishte ...

“Bindja” do të shkojë në Gjykatë/ KQZ i rrezikoi të gjitha ankesat për zgjedhjet

Top Channel - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrtoi sot 14 kërkesat e fundit ankimore të Bindjes Demokratike për 30 qershorin, por asnjëra prej tyre nuk u miratua.

Del rezultati, sa vota iu vodhën Kaubojsit në Lezhë

Albeu.com - 12.07.2019

Ditën e sotme, Me miratimin e Komisionit Qëndror te Zgjedhjeve ka filluar rinumërimi i votave të zgjedhjeve të 30 Qershorit në Lezhë. KQZ mori në konsideratë ankimimin e Eduard Ndocajt .

Vijon debati për zgjedhjet, PD padit penalisht komisionerët, kryebashkiakët socialistë i drejtohen gjykatës për të ...

SOT - 11.07.2019

Debati për zgjedhjet e 30 qershorit ka vijuar edhe ditën e djeshme. Dega e Partisë Demokratike të Kukësit ka paditur pranë prokurorisë së rrethit komisionerët e 14 qendrave të votimit të Bashkisë së ...

Patozi padit KQZ: Rezultatet e 30 Qershorit të pavlefshme

LajmiFundit - 12.07.2019

Bindja Demokratike ka ngritur sot një padi kundrejt Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve përsa i përket rezulatit të zgjedhjeve të 30 Qershorit. BD ka kërkuar të pavlefshme rezulatet e Kurbinit, në 76 ...

E para pas 30 qershorit, Bindja Demokratike bën lëvizjen e papritur ndaj KQZ-së

SOT - 12.07.2019

Partia e krijuar së fundmi, Bindja Demokratike padit Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.Shkak janë bërë zgjedhjet e 30 qershorit. BD kërkon pavlefshmërinë në 76 Qendrat e Votimit të Kurbinit.

KQZ hap sot kutitë në 11 QV në Lezhë, pritet rinumërimi

LajmiFundit - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë ditën e sotme kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore ...

Pavlefshmëria e zgjedhjeve në 11 bashki, KQZ merr vendimin e rëndësishëm për Astrit Patozin

SOT - 10.07.2019

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve rrëzon kërkesën e Partisë Bindja Demokratike për shpalljen të pavlefshëm të rezultatit të zgjedhjeve në 11 bashki. KQZ njofton se me 4 vota pro dhe një kundër janë lënë ...

Plas keq debati në komision, Bindja Demokratike ‘iu përvishet’ socialistëve: Votuan edhe ata që nuk ishin fare, ...

SOT - 10.07.2019

Bindja Demokratike ishte e vetmja forcë opozitare që pati disa kandidatë përballë kandidatëve të Partisë Socialiste në zgjedhjet e 30 qershorit 2019, edhe pse nuk mundi të fitojë asnjë bashki.

Depolitizimi i KQZ dhe sjellja model e qeverisë së Fatos Nanos

ABC News - 10.07.2019

Ilirjan Celibashi mbrëmjen e sotme në Mbrëmje ABC, me gazetaren Mirela Milori, ka dhënë mendimin dhe versionin e tij për depolitizimin e administratës zgjedhore.

A është e mundur hapja e materialeve zgjedhore?

ABC News - 10.07.2019

Mbrëmjen e sotme me Mirela Milorin në studion e ABC News, ka qenë i ftuar në një intervistë ish-kreu i KQZ Ilirjan Celibashi. Celibashi ndau opinionin e tij në lidhje me situatën aktuale politike.

KQZ rrëzon ankesat për zgjedhjet/ Nuk ka prova që provojnë manipulim të rezultatit

Top Channel - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor. Përfaqësuesi i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ...

“I bënë dy herë atentat”, ish-kreu i KQZ i kundërpërgjigjet Fatos Klosit: Kisha presion nga bandat për të bërë Zani ...

SOT - 10.07.2019

Ish kreu i KQZ në vitin 1997, Kristaq Kume i përgjigjet ish kreut të SHISH, Fatos Klosit duke hedhur poshtë se në atë kohë kishte kërkuar pasaportë diplomatike për vete dhe familjen për shkak të ...

Një zgjidhje tjetër që justifikon shtyrjen e zgjedhjeve nga Presidenti

ABC News - 10.07.2019

I ftuar në Mbrëmje ABC me Mirela Milorin ish-kreu i KQZ Ilirjan Celibashi ndau opinionin e tij në lidhje me situatën aktuale politike në vend. I pyetur nga gazetarja MIrela Milori nëse ekzistonte ...

Mori certifikimin nga KQZ-ja, Erion Isai kërkesë urgjente Gjykatës për këtë motiv

SOT - 10.07.2019

Kryebashkiakët e rinj që dolën nga zgjedhjet lokale të 30 Qershorit pas certifikimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të rezultateve kanë depozituar kërkesat në gjykatë për të marrë mandatet, ...

KQZ rrëzon Bindjen Demokratike, kërkoi hapjen e kutive

ABC News - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrëzoi disa kërkesa të Bindjes Demokratike e cila kërkoi hapjen e kutive të votimit me dyshimet se ato ishin mbushur fiktivisht.

KQZ nuk pranon kërkesën e “Bindjes” për hapjen e kutive të votimit

Medial - 10.07.2019

Me 4 vota kunder Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrezoi Bindjen Demokratike e cila kerkoi hapjen e kutive te votimit ne 41 bashki te vendit. Perfaqesuesi ligjor I partise Bindja Demokratike Fabian ...

PD: S’ka analogji me vitin 2009, kur dogjëm kutitë që kërkonte Rama të hapeshin. Kërkesa jonë, legjitime

Gazeta Tema - 10.07.2019

Një dekadë pasi Edi Rama, atëherë në opozitë, i kërkonte Sali Berishës “hap kutitë ose largohu”, janë demokratët që kërkojnë hapjen e materialeve zgjedhore për të faktuar se zgjedhjet u manipuluan.

“Më ka kërcënuar”, Pjerin Ndreu sherr me Eduart Ndocajn, paralajmërohen skandale të rënda

SOT - 11.07.2019

Eduart Ndocaj, kandidati për kryetar të Bashkisë së Lezhës dhe ish-deputet i Partisë Socialiste ka deklaruar në një linjë telefonike në emisionin Open se hapja e 11 kutive të votimit në Lezhë do të ...

KQZ pranon kërkesën e Ndocajt, do të hapë 11 kuti në Bashkinë e Lezhës

Botasot - 11.07.2019

KQZ ka vendosur të hapë të premten kutitë e 11 qendrave të votimit në bashkinë e Lezhës. Përfaqësuesit e PS në KQZ mbështetën ankesën e Eduard Ndocajt, i cili konkurroi përballë Pjetin Ndreut në ...

“Skemë farsë dorëzimi të kontrolluar”, reagon PD pas vendimit të KQZ për të hapur kutitë në Lezhë: Sa për t’u hedhur hi ...

SOT - 11.07.2019

Sekretari për Çështjet Zgjedhore të PD-së, Ivi Kaso flet për planin e Partisë Socialiste për të mbuluar manipulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Në një status në profilin tij në Facebook, Kaso pyet ...

Nesër hapen kutitë e Lezhës, KQZ miraton kërkesën për rinumërimin e 11 qendrave të votimit

RTSH - 11.07.2019

Nesër paradite Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të shndërrohet në një KZAZ, pasi në ambientet e tij do të happen dhe numërohen kutitë e 11 qendrave te votimit të Lezhës.

A është e mundur hapja e materialeve zgjedhore? Ish-kreu i KQZ flet për lëvizjet e bujshme të Ilir Metës: Ka edhe një ...

SOT - 10.07.2019

Ish-kreu i KQZ Ilirjan Celibashi ndau opinionin e tij në lidhje me situatën aktuale politike. Sipas Celibashit, KQZ ka qenë konform ligjit në vendimet e saj, në lidhje me dekretin e presidentit Meta, ...

KQZ rrëzon ankesat për zgjedhjet vendore: S’ka prova që provojnë manipulim të rezultatit!

RTSH - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor. Përfaqësuesi i Bindjes Demokratike, Fabian ...

Shqipëri, KQZ-ja rrëzon ankesat për zgjedhjet, nuk ka prova për manipulime

Alsat - 10.07.2019

Ai gjithashtu ka shtuar se në 30 qershor kanë votuar edhe persona që nuk kanë qenë në Shqipëri dhe kjo gjë sipas tij, mund të verifikohet lehtësisht nëpërmjet sistemit TIMS.

U certifikuan nga KQZ-ja, kryebashkiakët e zgjedhur me 30 qershor depozitojnë kërkesat në gjykatë për të marrë mandatet

RTSH - 10.07.2019

Kryebashkiakët e rinj që dolën nga zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, pas certifikimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të rezultateve, kanë depozituar kërkesat në gjykatë për të marrë mandatet.