TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Arta Dade tregon prapaskenat: Nuk kam shkuar në Partinë Socialiste. Po shikoja një film për të ndjerin Hajdaraga dhe...

SOT - 09.10.2019

Ish-ministrja Arta Dade u shpreh se nuk ka shkuar më në Partinë Socialiste. Ajo solli në kujtesë një mbledhje të zhvilluar disa vite më parë, ku ishte sëbashku me personalitete të larta të PS-së dhe ...

“Hajde hajde si ka vajt puna”, Arta Dade "kryqëzon" Bashën dhe Kryemadhin

SOT - 09.10.2019

Ish-ministrja e Jashtme komentoi shkurtimisht parlamentin, të cilën pjesëmarrja në emision mbrëmjen e sotme e kishte bërë që ta ndiqte. Ajo tha se i përmbahet idesë se vendimi i opozitës për të ...

Arta Dade revoltohet me ministret e Ramës: I përdor si karta

SOT - 09.10.2019

Ish-ministrja Arta Dade ka komentuar letrën nga politikanet shqiptare për parlamentin holandez. Ajo u shpreh se po të kishte qenë vetë ministre nuk do ta kishte pëlqyer.

Letra e ministreve, Dade thumbon Ramën: Po luan me përfaqësimin e grave

Albeu.com - 09.10.2019

Arta Dade është kthyer në një ndër kritiket më të mëdha të kryeministrit Edi Rama . Së fundmi ajo ka komentuar letrën e dërguar nga ministret e qeverisë Rama drejt Hollandës në Abc news.

Arta Dade tallet me parlamentin e opozitën e re: Hajde hajde si ka vajt puna

Albeu.com - 09.10.2019

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade ka komentuar zhvillimet politike nw Shqipwri. E ftuar këtë të mërkurë në rubrikën “Mbrëmje Ide” të gazetares Mirela Milori, Dade komentoi shkurtimisht parlamentin, ...

Arta Dade: Nuk kam shkuar në PS, Rama nuk më ka ftuar!

Albeu.com - 09.10.2019

Ish-ministrja dhe ish-deputetja Arta Dade konstaton se me gjithë krizën e thellë të vendit kryeministri Rama nuk ka mundur që të dalë mbi veten. Gjatë një interviste në ABC News këtë të mërkurë, Dade ...