TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stoilkovski: Zaev të tregojë nëse ka kërkuar që të shkarkohet Jovo Vangelovski

Botasot - 14.08.2019

Zoran Zaev pa turp tregoi se ka telefonuar Blerim Bexhetin, përgjegjës për punët e drejtësisë në partin e BDI-së, i cili më parë e kishte akuzuar direkt atë për presion ndaj tij për të ndikuar në ...

Kiro Zdravev mohon presionin nga Zaevi ose Bexheti

Telegrafi - 14.08.2019

Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Kiro Zdravev nuk ka njohuri për informacionin e lëshuar nga kryetari Komunës së Sarajit, Bexheti se kryeministri Zaev i kishte kërkuar atij të lobojë tek anëtarët e ...

Bexheti hesht pasi Zaevi hodhi poshtë akuzat për intervenime në Këshillin Gjyqësor

Alsat - 14.08.2019

Një ditë pasi kryeministri Zaev hodhi poshtë zërat se kinse ka kërkuar të ndikojë në organet e drejtësisë, kreu i Komunës së Sarajit Blerim Bexheti është i pakapshëm për të komentuar mohimet e ...

ASH: Zaev i amnistoi zyrtarët e BDI-së , tani ju kërkon ndihmë

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, Zhurnal.mk – Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot ndaj deklarimeve të një dite më parë të kreut të komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, i cili akuzoi se problem i ngritur nga ...

Petre Shilegov: Po përgatisim ligj të ri për Matkën

Telegrafi - 14.08.2019

Kryetari i Bashkisë së Shkupit Petre Shilegov, sot tha se Ligji për Matkën është në proces dhe në përpunim në bashkëpunim me Komunën e Sarajit, UNDP dhe Ministrinë e Ambientit Jetësor.

ASH- Zaevit: Nuk e bëjnë dot drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj

Tetova Sot - 14.08.2019

I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, ne pohimet e tija se Ju i keni kërkuar ndihmë, pikërisht atij që të ushtroj ndikimin e tij për ta shkarkuar ...

Ahmeti: Zaevi dhe Bexheti do sqarohen

Ina - 13.08.2019

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka komentuar përplasjet mes kryeministrit Zaev dhe kryetarit të Sarajit, Blerim Bexheti. Sipas tij, pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev ...

Ahmeti: Zaev dhe Bexheti do të sqarohen shumë shpejt

Telegrafi - 13.08.2019

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në një konferencë për shtyp tha se pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev dhe Blerim Bexheti do të zgjidhin mosmarrëveshjet.

Ahmeti: Zaev dhe Bexheti do të sqarohen shumë shpejt

Alsat - 13.08.2019

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim gjatë një konference për shtyp tha se në fund fare, pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev dhe Blerim Bexheti do t’i zgjidhin këto mosmarrëveshje dhe se ato ...

Zaev: Kam biseduar me Bexhetin, për të kthyer drejtësinë

Flaka - 13.08.2019

Kryeministri Zaev ndëkorhë thotë se ai biosedon me të gjithë krerët e komunave kur bëhet fjalë për problem që I brengosin qytetarwt e në të cikat qeveria mund të ndihmojë.

Zaev: Me Bexhetin kam biseduar për spekulimet se dikush po e mbron Jovo Vangelovskin

Zhurnal - 13.08.2019

Me kryetarin e Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, sqaron Zaev, bisedova për problemin me ekspansionin e ndërtimeve pa leje në Matkë. Kërkova të veprohet sipas ligjit dhe përmes institucioneve të ...

Stoilkovski: Zaev të tregojë nëse ka kërkuar që të shkarkohet Jovo Vangelovski

Telegrafi - 14.08.2019

Zoran Zaev pa turp tregoi se ka telefonuar Blerim Bexhetin, përgjegjës për punët e drejtësisë në partin e BDI-së, i cili më parë e kishte akuzuar direkt atë për presion ndaj tij për të ndikuar në ...

Zaevi-Bexhetit: Të gjithë janë të barabartë para ligjit

Alsat - 13.08.2019

Akuzave të Bexhetit, kryeministri Zoran Zaev i është përgjigjur përmes një postimi në rrjetin social Facebook duke mohuar pretendimet e kreut të Sarajit për hakmarrje apo presion për ndërrime në ...

Zaev i kthen përgjigje Blerim Bexhetit

Ina - 13.08.2019

Kyeministri Zoran Zaev ka reaguar ndaj komentit të kryetarit të komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, sipas të cilit Zaev i ka bërë presion që të ndikonte në disa anëtarë të Këshillit Gjyqësor për ...

Zaev: Me Blerim Bexhetin kam biseduar për shumë gjëra

Telegrafi - 13.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev, përmes rrjetit social në ‘Facebook’ shkroi se ai bisedon me të gjithë kryetarët e komunave kur bëhet fjalë për probleme të komunave dhe probleme të posaçme që shqetësojnë ...

Shilegov: Blerim Bexheti nuk mund të caktojë referendum për Matkën

Telegrafi - 13.08.2019

Kryetari i Bashkisë së Shkupit, Petre Shilegov tha se deklarata e kryetarit të Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti që ndaj tij ka pasur presion që të rrënohet vetëm një nga tre platformat e Matkës, në ...

“Matka”, Bexheti: Zaevi po më hakmerret

Alsat - 13.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti ka thënë se iniciativa e anti-korrupsionit për padi ndaj tij është hakmarrje e kryeministrit Zoran Zaev për shkak të refuzimit që i ka bërë një kërkese ...

Bexheti kundër Zaevit: Ja çfarë presioni më bënte?!

Ina - 13.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka theksuar sot se kryeministri Zoran Zaev i ka bërë presione që të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor Republikan për të ndërruar një kryetar të ...

Bexheti: Refuzova kërkesën e Zaevit, mu vërsulën nga Antikorrupsioni (video)

Alsat - 13.08.2019

Kreu i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka deklaruar se kryeministri aktual Zoran Zaev ka kërkuar nga ai që të ndikoj në ndërrimin e një kryetari të një gjykate.

Bexheti: Zaev më ka kërkuar të ndikoj tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor, për ndryshimin e një kryetari të gjykatës

Telegrafi - 13.08.2019

Kryetari i Komunës së Sarajit Blerim Bexheti, thotë se kryeministri Zoran Zaev i ka bërë presion që të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor, që të ndryshohet kryetari i një gjykate.

Bexheti: Antikorrupsioni ngriti procedurë kundër meje pasi refuzova të ndikojë në ndërrimin e një kryetari të gjykatës

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti sot ka deklaruar se Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit (KSHPK) ka ngritur procedurë kundër tij pasi e ka ...

Bexheti: Zaev më ka kërkuar që të ndikoj mbi Këshillin gjyqësor

Tetova Sot - 13.08.2019

Kryetari I komunës së Sarajit Blerim Bexheti, akuzon kryeministrin Zoran Zaev, për presion politik. Sipas, Bexhetit, I gjithë presioni ka filluar, pas një telefonate që ka pasur Zoran Zaev me Blerim ...

Nuk e bëjnë dot drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj

Gazeta Express - 14.08.2019

Partia e Ziadin Selës, Aleanca për Shqiptarët përmes një kumtese me shkrim ka reaguar për konfliktin e fundit mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kreut të komunës së Sarajit, Blerim Bexheti.

Bexheti, do të flas në detaje për prapaskenat politike në Matkë

Tetova Sot - 12.08.2019

Kryetari I komunës së Sarajit Blerim Bexheti, nesër (e martë) në ora 12 në hapësirat e komunës së Sarajit do të ketë brifng me gazetar më pas deklaratë për medie.

Ahmeti: Zaev dhe Bexheti do të sqarohen shumë shpejt

Flaka - 13.08.2019

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim gjatë një konference për shtyp tha se në fund fare, pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev dhe Blerim Bexheti do t’i zgjidhin këto mosmarrëveshje dhe se ato ...

Zaev: Nga Bexheti kërkova të veprohet sipas ligjit

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Bisedoj me të gjithë kryetarët e komunave për probleme të komunave dhe posaçërisht probleme të cilat i shqetësojnë qytetarët, ndërsa për të cilat mund të ndihmojë ...

Zaev i përgjigjet Bexhetit: Të gjithë jemi të barabartë para ligjit

Gazeta Express - 13.08.2019

Akuzave të Bexhetit, kryeministri Zoran Zaev i është përgjigjur përmes një postimi në rrjetin social Facebook duke mohuar pretendimet e kreut të Sarajit për hakmarrje apo presion për ndërrime në ...

Zaev: Me Blerim Bexhetin kam biseduar për shumë gjëra

Botasot - 13.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev, përmes rrjetit social në ‘Facebook’ shkroi se ai bisedon me të gjithë kryetarët e komunave kur bëhet fjalë për probleme të komunave dhe probleme të posaçme që shqetësojnë ...

Shilegov: Blerim Bexheti nuk mund të caktojë referendum për Matkën

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i Bashkisë së Shkupit, Petre Shilegov tha se deklarata e kryetarit të Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti që ndaj tij ka pasur presion që të rrënohet vetëm një nga tre platformat e Matkës, në ...

Edhe Blerim Bexheti plasi “bombë” kundër Zaevit

Flaka - 13.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka theksuar sot se kryeministri Zoran Zaev i ka bërë presione që të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor Republikan për të ndërruar një kryetar të ...

Bexheti: Refuzova kërkesën e Zaevit, mu vërsulën nga Antikorrupsioni (Video)

Tetova Sot - 13.08.2019

Kreu i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka deklaruar se kryeministri aktual Zoran Zaev ka kërkuar nga ai që të ndikoj në ndërrimin e një kryetari të një gjykate.

Bexheti: Zaev më ka kërkuar të ndikoj tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor, për ndryshimin e një kryetari të gjykatës

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i Komunës së Sarajit Blerim Bexheti, thotë se kryeministri Zoran Zaev i ka bërë presion që të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor, që të ndryshohet kryetari i një gjykate.

ASH: Nuk e bëjnë dot drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj

Alsat - 14.08.2019

“I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, ne pohimet e tija se Ju i keni kërkuar ndihmë, pikërisht atij që të ushtroj ndikimin e tij për ta shkarkuar ...

Bexheti, do të flas në detaje për prapaskenat politike në Matkë

Flaka - 12.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti, nesër (e martë) në ora 12 në hapësirat e komunës së Sarajit do të ketë brifng me gazetar më pas deklaratë për medie.

Ahmeti: Zaev dhe Bexheti do të sqarohen shumë shpejt (VIDEO)

Tetova Sot - 13.08.2019

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim gjatë një konference për shtyp tha se në fund fare, pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev dhe Blerim Bexheti do t’i zgjidhin këto mosmarrëveshje dhe se ato ...

Zaevi-Bexhetit: Të gjithë janë të barabartë para ligjit

Tetova Sot - 13.08.2019

Akuzave të Bexhetit, kryeministri Zoran Zaev i është përgjigjur përmes një postimi në rrjetin social Facebook duke mohuar pretendimet e kreut të Sarajit për hakmarrje apo presion për ndërrime në ...

Bexheti kundër Zaevit: Ja çfarë presioni më bënte?!

Antpress - 13.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka theksuar sot se kryeministri Zoran Zaev i ka bërë presione që të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor Republikan për të ndërruar një kryetar të ...

Bexheti: Refuzova kërkesën e Zaevit, mu vërsulën nga Antikorrupsioni

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Kreu i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka deklaruar se kryeministri aktual Zoran Zaev ka kërkuar nga ai që të ndikoj në ndërrimin e një kryetari të një gjykate.

ASH porosi Zaevit: Nuk e bëjnë drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj

Ina - 14.08.2019

Aleanca për Shqiptarët (ASH) sot i ka përcjellë një porosi kryeministrit Zoran Zaev. “I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, ne pohimet e tija se Ju ...

Bexheti sot do të flas në detaje për prapaskenat politike në Matkë

Ina - 13.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti, sot në ora 12 në hapësirat e komunës së Sarajit do të ketë brifing me gazetar më pas deklaratë për medie.

(VIDEO) AHMETI: Zaev dhe Bexheti do të sqarohen shumë shpejt

Medial - 13.08.2019

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim gjatë një konference për shtyp tha se në fund fare, pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev dhe Blerim Bexheti do t’i zgjidhin këto mosmarrëveshje dhe se ato ...

Analistët: Koalicioni LSDM-BDI është në krizë, i bashkon vetëm lufta për mbijetesë

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Kanë filluar përplasjet mes zyrtarëve të lartë të koalicionit LSDM-BDI. Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti ka thënë se iniciativa e anti-korrupsionit për padi ...

ASH: Nuk e bëjnë drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj

Medial - 14.08.2019

14 gusht 2019 I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, në pohimet e tija se Ju i keni kërkuar ndihmë, pikërisht atij që të ushtrojë ndikimin e tij për ...

Gjyqësori, reagon ASH

Flaka - 14.08.2019

“I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, ne pohimet e tija se Ju i keni kërkuar ndihmë, pikërisht atij që të ushtroj ndikimin e tij për ta shkarkuar ...