TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ronaldo takim me trajnerin e ardhshëm të Juves, gati prezantimi

Java News - 12.06.2019

Edhe pse Chelsea është duke u përpjekur të mbajë edhe një sezon trajnerin italian Maurizio Sarri, duket se kjo përpjekje e dëshpëruar e “blues” ka ardhur tepër vonë.

Tentativë ekstreme, Chelsea kërkon të mbaj Sarrin në Londër

BalkanWeb - 12.06.2019

Në ditët kur pritet që Sarri të lirohet përfundimisht nga Chelsea, nga Anglia vjen një lajm sa i bujshëm por dhe i çuditshëm. Roman Abramovich, presidenti i bluve, nuk ka ndërmend të paguaj 6 milion ...

Çelsi nuk e lëshon Sarrin

Durres Lajm - 12.06.2019

Kur të gjitha mediat italiane e bëjnë fakt të kryer kalimin e Sarrit te Juventusi, media britanike “The Sun”, i ka befasuar të gjithë, me lajmin se Çelsi kërkon të mbajë italianin.

E bujshme, Chelsea kërkon të mbajë Sarrin, por…

SuperSport - 12.06.2019

Juventusi vazhdon të jetë në pritje të Maurizio Sarrit dhe pasi ka marrë ok-in nga trajneri italian i cili po bën çdo tentativë të mundshme për të marrë lejen e kalimit nga Chelsea dhe për të marrë ...

Chelsea me plan të madh për kthimin e legjendave

Lajmi.net - 12.06.2019

Zyrtarët e ‘Bluve’ janë ulur për të diskutuar me trajnerin aktual të Derbyt për mundësinë e zëvendësimit të Maurizio Sarrit, i cili është në prag të largimit nga klubi.

Chelsea kërkon qëndrimin e Sarrit

Telegrafi - 12.06.2019

Menaxhmenti i Chelseat po bën përpjekje që ta bind Maurizio Sarrin që të qëndrojë në krye të shtabit teknik të ekipit. Juventusi dëshiron ta angazhojë trajnerin italian pas largimit të Max Allegrit, ...

Chelsea lë thatë Juventusin, ndryshon mendim për Sarrin!

Botasot - 12.06.2019

Bllokadë! Chelsea ka vendosur të ndalojë kalimin e Maurizio Sarrit te Juventusi. "The Sun" hap gazetën për datën 11 qershor me frazën: Mbahu Sarri! U mendua se tekniku i Chelseas do të largohej drejt ...

Chelsea gjen pasardhësin e Sarri-t, shpërthejnë tifozët

Botasot - 11.06.2019

Rafa Benitez ka filluar pushimet pas një tjetër sezoni pozitiv të kaluar në drejtim të Newcastle. Bardhezinjtë kanë mbijetuar në Premier League për vitin e dytë radhazi pas ngjitjes në Championship ...

Rafa Benitez te Çellsi, tifozët nuk e duan ?!

Alsat - 11.06.2019

Maurizio Sarri pritet të transferohet tek Juventusi dhe, sipas shtypit italian, Rafa Benitez mund të kthehet në “Stemford Brixh”. Aventura e tij e mëparshme me londinezët ka qenë e shkurtër dhe e ...

Benitez pritet të kalojë te Chelsea për ta liruar kështu Sarrin t’i bashkohet Juventusit

Telegrafi - 11.06.2019

Ish-trajneri i Napolit, Rafa Benitez është duke u lidhur me një rikthim befasues te Chelsea, i cili do ta lirojë Maurizio Sarri të transferohet te Juventusi.

E shkarkuan dy herë, Mourinho rikthehet në Premier League!

BalkanWeb - 11.06.2019

Maurico Sarri po bën gati valixhet për tu rikthyer në Itali, këtë herë për të marrë drejtimin e Juventusit. Kampion në fuqi të Europa League dhe me një biletë për Champions sezonin e ardhshëm, ...

Jose Mourinho rikthehet sërish në Premierligë

Lajmi.net - 11.06.2019

Trajneri aktual i ‘Bluve’, Maurizio Sarri është gjithnjë e më afër bashkimit me kampionët e Serie A, Juventusin. Kjo do të thotë se klubi perëndimor i Londrës është në një garë kundër kohës për të ...

Chelsea me plan të madh për kthimin e legjendave

Botasot - 12.06.2019

Chelsea ka filluar bisedimet me legjendën e klubit Frank Lampard për një kthim emocional në ‘Stamford Bridge’ si menaxher. Zyrtarët e ‘Bluve’ janë ulur për të diskutuar me trajnerin aktual të Derbyt ...

Chelsea gjen pasardhësin e Sarri-t, shpërthejnë tifozët

Tetova Sot - 11.06.2019

Rafa Benitez ka filluar pushimet pas një tjetër sezoni pozitiv të kaluar në drejtim të Newcastle. Bardhezinjtë kanë mbijetuar në Premier League për vitin e dytë radhazi pas ngjitjes në Championship ...

Rafa Benitez te Chelsea, tifozët nuk e duan ?!

Botasot - 11.06.2019

Maurizio Sarri pritet të transferohet tek Juventusi dhe, sipas shtypit italian, Rafa Benitez mund të kthehet në “Stemford Brixh”. Aventura e tij e mëparshme me londinezët ka qenë e shkurtër dhe e ...