TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Netanyahu: Nëse fitoj zgjedhjet do aneksoj një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor

BalkanWeb - 11.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar se do të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër.

Netanjahu kërkon të aneksojë Luginën e Jordanit, protestojnë vendet arabe

Alsat - 11.09.2019

Kryeministri i Izraelit do të zgjerojë kufijtë e tij. Ndërsa nga ana tjetër vendet arabe kërkojnë një mbledhje emergjente të Këshillit të Sigurisë në OKB për këtë çështje.

Netanyahu: Do të aneksoj Bregun Perëndimor, vendet arabe kundër

RTSH - 11.09.2019

Vendet arabe kanë dënuar planin e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për të aneksuar një pjesë të Bregut Perëndimor. Një dite më parë Netanjahu u zotua të zbatojë sovranitetin e Izraelit mbi ...

Netanyahu zotohet se do të aneksojë pjesë të mëdha të Bregut Perëndimor

Gazeta Express - 11.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka njoftuar se do t’i aneksojë disa pjesë të mëdha të territoreve të pushtuara palestineze, nëse rizgjidhet në postin e shefit të qeverisë.

Netanyahu: Do aneksojmë kolonitë hebraike në Bregun Perëndimor

ABC News - 10.09.2019

Në përpjekje për të siguruar rizgjedhjen, kryeministri i Izraelit Beniamin Netanjahu u ka premtuar votuesve se në rast fitoreje do të aneksojë të gjitha kolonitë hebraike.

Netanyahu zotohet se do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor

Evropaelire - 10.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër.

Netanyahu: Do aneksojmë kolonitë hebraike në Bregun Perëndimor

Medial - 10.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Netanyahu: Nëse fitojë do të aneksojë Bregun Perëndimor

Zhurnal - 10.09.2019

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu është zotuar se nëse fiton zgjedhjet dhe vjen sërish në krye të vendit do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor të okupuar në kufirin me Jordaninë.

Netanyahu zotohet ta aneksojë Bregun Perëndimor

Lajmi.net - 10.09.2019

Netanyahu tha që ai do të zbatonte “sovranitetin e Izraelit mbi Luginën e Jordanit dhe pjesën veriore të Detit të Vdekur”. Një veprim i tillë do të ishte i popullarizuar për partitë e krahut të ...

Fushata Izrael, Netanjahu premton të aneksojë luginën e lumit Jordan në Bregun Perëndimor

SOT - 10.09.2019

Gjatë një fjalimi elektoral sot, kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu u zotua të aneksojë luginën e lumit Jordan dhe veriun e detit të Vdekur, nëse rizgjidhet në zgjedhjet e përgjithshme të 17 ...

Netanyahu: Irani kishte një vend sekret të zhvillimit të armëve bërthamore

BalkanWeb - 10.09.2019

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha të hënën se Irani kishte zhvilluar armë bërthamore në një vend sekret pranë qytetit Abadeh, por që Teherani shkatërroi objektin pasi mësoi se ishte ...

Netanyahu zotohet se do të aneksojë pjesë të mëdha të Bregut Perëndimor

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka njoftuar se do t’i aneksojë disa pjesë të mëdha të territoreve të pushtuara palestineze, nëse rizgjidhet në postin e shefit të qeverisë.

Netanyahu zotohet se do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor

Botasot - 10.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër.

Netanyahu: Do të aneksojmë një pjesë të Bregut Perëndimor

Alsat - 10.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër.