TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta e madhe sllovene: Arritja historike në Sofje e Kosovës së rilindur

Gazeta Express - 12.06.2019

Gazeta e përditshme me ndikim në Slloveni “Dnevnik” e ka quajtur historike fitores dramatike me rikthim të Kosovës ndaj Bullgarisë të hënën në Sofje, duke e përshkruar ekipin kombëtar verdhekaltër si ...

Historia e “Dardanëve” e mahnit mediumin anglez

Gazeta Express - 12.06.2019

Një artikull i veçantë për Kosovën është publikuar në uebsajtin zyrtar të Dream Team, me bazë në Britani të Madhe. Tekstin e plotë mund të lexoni në vazhdim.

“The Guardian” përzgjedh nëntë ngjarjet kryesore të futbollit: Kosova po bën emër në futbollin botëror

Telegrafi - 12.06.2019

Përfaqësuesja e futbollit të Kosovës po bëhet temë e shumë mediave botërore. Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian”, ka bërë një përmbledhje prej nëntë ngjarjeve kryesore të kualifikimeve të ...

Suksesi i Kosovës 'tremb' anglezët, 'The Guardian' i kushton shkrim interesant Përfaqësueses kosovare

Zeri - 12.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka qenë kryetemë e medieve ndërkombëtare pas fitores së parë të regjistruar në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”.

Guardian: Kosova e kënaq publikun, lufton për së paku vendin e dytë në grup

Gazeta Express - 12.06.2019

Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë ...

Fitorja e Kosovës ndaj Bullgarisë tremb Anglinë

Koha.net - 12.06.2019

Mediumi i madh britanik, “The Guardian”, ka botuar një artikull ku flet për 4 pikat kyçe të kombëtares angleze të futbollit. Ndër të tjera ka zgjedhur edhe përballjen me Kosovën dhe thotë se është e ...

Shkrimi i veçantë i mediumit anglez për Kosovën: Nuk dinë për humbje që 14 ndeshje

Zeri - 12.06.2019

A është dikush i interesuar për një histori të një skuadre të ‘nënvlerësuar’? Çfarë dëshironi të dini për një skuadër e cila në nivel ndërkombëtar ka ecurinë më të gjatë pa humbje? Jo vetëm kaq, ata ...

E pranojnë bullgarët: Kosova turpëroi një komb të tërë

Zeri - 12.06.2019

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Vasil Levski” të Sofjes kishte tifozë nga e gjithë gjeografia shqiptare, madje disa dhjetëra kishin ardhur edhe nga Anglia e nga Skocia, shkruan sot, gazeta ...

Mediumi anglez shkruan për Kosovën: Përfaqësuesja më në formë në Evropë dhe që ka harruar kur ka humbur

Telegrafi - 12.06.2019

Kush është gati për të dëgjuar një histori që mund t’iu ketë humbur? Si thoni të flasim për një kombëtare që në skenën ndërkombëtare ka serinë më të gjatë pa humbje në garat evropiane! Vetëm ...

Faktet që dëshmojnë rritjen e madhe të Kosovës

Koha.net - 12.06.2019

Në 14 ndeshje ka shkuar seria e Kosovës pa humbje. E 14-ta vlerësohet bindshëm më e rëndësishmja deri më tash. Të hënën mbrëma në Sofje, përfaqësuesja e Kosovës në futboll fitoi 3:2 ndaj Bullgarisë ...

UEFA përgëzon ekipin e Kosovës, 14 ndeshje pa humbje

Top Channel - 11.06.2019

Mbrëmjen e së hënës, Kosova regjistroi një fitore shumë të rëndësishme për kualifikueset e Euro 2020 teksa mposhti në Sofje skuadrën bullgare me rezultatin 3-2 në një sfidë ku në një moment skuadra e ...

Mediumi zviceran: Kosova e Challandes është e pakrahasueshme

Gazeta Express - 11.06.2019

Radio televizioni zviceran, SRF, e ka lartësuar Kosovën e Bernard Challandes, duke e quajtur atë ekip të krahasueshëm, pas fitores historike kundër Bullgarisë në ndeshjen e së hënës kualifikuese për ...

Mundësitë e Kosovës për t’u kualifikuar në EURO 2020

Portalb - 11.06.2019

Reprezentacioni i Kosovës për herë të parë merr pjesë në kualifikimet për kampionatin evropian. Përkundër kësaj, ajo nuk po luan si fillestar. Kosova ka 14 ndeshje zyrtare radhazi pa humbje, duke ...

Edhe mediat italiane shkruajnë për Kosovën: Surpriza e kualifikimeve të Euro 2020

Lajmi.net - 11.06.2019

Njëra nga to është edhe uebsajti italian Delinquentidelpallone, e cila i ka kushtuar një artikull të veçantë përfaqësueses dardane, raporton lajmi.net.

A do të marrë vërejtje portieri Muriç?

Botasot - 11.06.2019

Trajneri Bernard Challandes ka folur për portierin Arijanet Muriqi, në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Bullgarinë. Kosova këtë takim e fitoi me rezultat 3:2, e cila ishte fitorja e parë në një ...

Challandes i motivoi futbollistët duke ua kujtuar të kaluarën e rëndë të popullit të Kosovës

Lajmi.net - 11.06.2019

Tekniku zviceran e ka gjetur mënyrën më të mirë për t’i motivuar futbollistët e Kosovës, të cilët janë të etur nga dëshira e madhe për të bërë krenar një popull të tërë përmes rezultateve pozitive në ...

Emocionuese: Zbuloni se çfarë video u ka lëshuar Challandes para ndeshjes futbollistëve të Kosovës

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës regjistroi fitore historike përballë Bullgarisë në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Në ndeshjen e zhvilluar në “Vasil Levski” në Sofje, Kosova ...

E jashtëzakonshme: Challandes i motivoi lojtarët duke ua kujtuar të kaluarën e rëndë të Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Duke e parë vazhdimisht dëshirën e jashtëzakonshme të futbollistëve të tij për ta bërë krenare Kosovën dhe popullin e saj përmes rezultateve pozitive në arenën ndërkombëtare të futbollit, trajneri ...

Festa e madhe e futbollistëve të Kosovës, e shndërrojnë aeroportin në 'klub nate'

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës kishte arsye të madhe të festonte pas ndeshjes së djeshme kundër Bullgarisë në Sofje. Në ndeshjen eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020”, Kosova ‘nënshtroi’ ...

Mbrojtësi i Bullgarisë tregon arsyet pse humbën kundër Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Mbrojtësi i ekipit kombëtar të Bullgarisë, Ivan Goranov, ishte i zhgënjyer me disfatën 3:2 kundër Kosovës në stadiumin “Vasil Levski”, në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2020.

Gazeta e madhe sllovene: Arritja historike në Sofje e Kosovës së rilindur

Botasot - 12.06.2019

Gazeta e përditshme me ndikim në Slloveni “Dnevnik” e ka quajtur historike fitores dramatike me rikthim të Kosovës ndaj Bullgarisë të hënën në Sofje, duke e përshkruar ekipin kombëtar verdhekaltër si ...

‘The Guardian’ me shkrim emocionues për Kombëtaren e Kosovës

Lajmi.net - 12.06.2019

Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian”, ka bërë një përmbledhje prej nëntë ngjarjeve kryesore të kualifikimeve të Kampionatit Evropian të vitit 2020.

Challandes flet pas ndeshjes: Nuk u dorëzuam asnjëherë, jam shumë i lumtur për lojtarët

Lajmi.net - 10.06.2019

‘Dardanët’ realizuan fitore me përmbysje me rezultat 3-2 dhe kësisoj realizuan fitoren e parë historike në kualifikimet qoftë për Evropian apo Botëror.

Bernard Challandes: Çunat ishin të mrekullueshëm, luajtën qartë për Kosovë

Ina - 11.06.2019

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është ndarë i kënaqur nga përballja me Kombëtaren e Bullgarisë e cila përfundoi me rezultat 3-2 në favor për Dardanët.

Nga pesimizmi në optimizëm, Kosova nuk humbet që nga viti 2017

Lajmi.net - 10.06.2019

Shumë pak besuan, shumë pesimizëm nga të gjithë, saqë Vedat Muriqi dy vite më parë deklaronte se kishte frikë se mos do bëheshin sikur San Marino e Malta.

Ranglista e FIFA-s: Si ndikon fitorja kundër Bullgarisë në renditjen e Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Përpos tri pikëve të rëndësishme në garën për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, Kosova i ka fituar edhe 18.9 pikë për ranglistën e FIFA-s nga fitorja kundër Bullgarisë.

Flet heroi i Kosovës: Kemi fansat më të mirë në botë!

Lajmi.net - 10.06.2019

Rashani, i cili u ftua për herë të parë me fanellën e ‘Dardanëve’, ishte heroi i skuadrës së Bernard Challandes pasi shënoi golin e fitores. ”100 shanca i patëm por në fund ke një krohosim i mirë nga ...

Challandes: Në Sofje ishte sikur të luanim në shtëpi

Koha.net - 10.06.2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka lavdëruar ekipin e tij për fitoren 2 me 3 ndaj Bullgarisë në sekondat e fundit në ndeshjen eliminatore për “Euro 2020”.

Shalland: Kjo skuadër ka b….,kjo është e rëndësishme

Alsat - 10.06.2019

Trajneri i Kosovës, Bernard Shaland, ka qenë dukshëm i entuziazmuar me suksesin e përfaqësueses në minutat shtesë ndaj Bullgarisë. Sipas tij, kjo tregonte cilësitë më të mëdha të ekipit dhe në ...

Guardian: Kosova e kënaq publikun, lufton për së paku vendin e dytë në grup

Zhurnal - 12.06.2019

Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë ...

Challandes: Kemi punuar shumë, kam një super skuadër

BalkanWeb - 11.06.2019

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka folur pas fitores 2-3 të skuadrës së tij në Bullgari në kuadër të ndeshjeve eliminatore për Euro 2020. Fitorja që erdhi me përmbysje në minutat e fundit e ka ...

UEFA komenton fitoren spektakolare të Kosovës

Koha.net - 10.06.2019

UEFA ka komentuar fitoren spektakolare të Kosovës në sekondat e fundit ndaj Bullgarisë, në eliminatoret për Euro 2020. Elbasan Rashani i siguroi Kosovës fitoren 2 me 3 me një gol të bukur me kokë në ...

Fitorja historike kundër Bullgarisë, Bernard Challandes 'shpërthen' pas ndeshjes

Zeri - 10.06.2019

Kosova ka arritur që të fitojë përballë Bullgarisë në kuadër të Kampionatit Evropian "Euro 2020". Në ndeshjen e vlefshme për grupin A e cila u zhvillua në stadiumiN "Vasil Levski", "Dardanët" fituan ...

Ajo që ka thënë Challandes pas triumfit të Kosovës do t’iu bëjë ta duani edhe më shumë atë

Botasot - 10.06.2019

Kombëtarja e Kosovës në futboll në mënyrë sensacionale triumfoi me rezultat 3-2 në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, të hënën mbrëma. Pas ndeshjes, tekniku i “Dardanëve”, Bernard Challandes ka ...

Të gjithë po flasin për mënyrën se si Bernard Challandes festoi pas golit dramatik të Kosovës

Zeri - 11.06.2019

Në ndeshjen eliminatore për Kampionatin Evropian, të zhvilluar zhvilluar në Sofje, Kosova arriti fitore dramatike me rezultat 3:2, raporton Zëri.info.

Nata magjike në Bullgari i vë vulën, askush si Kosova në Europë!

Gazeta Tema - 11.06.2019

Kosova i kishte dhënë me kohë sinjalet se është një ekip me të ardhme të madhe, por u deshën bashkimi i një sërë faktorëve, nga koha deri tek trajneri Bernard Challandes, që më në fund të thuhet pa ...

Kosova, trajneri Challandes: Treguam që kemi bo*e! Ëndërrojmë kualifikimin në evropian

Gazeta Tema - 10.06.2019

Bernard Challandes ka folur pas fitores së Kosovës në udhëtim te Bullgaria në kuadër të ndeshjes eliminatore për Euro 2020. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në transfertë ndaj Bullgarisë me rezultat ...

UEFA: Fitorja e parë e Kosovës në kualifikime, vetëm një pikë prapa Anglisë

Tetova Sot - 10.06.2019

UEFA e ka komentuar fitoren e madhe të Kosovës në Bullgari, e cila ishte e para në histori për “Dardanët” në kualifikime. Shtëpia e futbollit evropian e ka përmendur edhe faktin se Verdhekaltrit ...

Mediumi zviceran: Kosova e Challandes është e pakrahasueshme

Flaka - 11.06.2019

Radio televizioni zviceran, SRF, e ka lartësuar Kosovën e Bernard Challandes, duke e quajtur atë ekip të krahasueshëm, pas fitores historike kundër Bullgarisë në ndeshjen e së hënës kualifikuese për ...

'Drama' e Kosovës bën bujë në Itali dhe Zvicër, kërkohet edhe një statujë për Bernard Challandes

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës regjistroi sukses historik mbrëmë në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020” në ndeshjen kundër Bullgarisë. Në ndeshjen e zhvilluar në “Vasil Levski”, Kosova arriti ...

Challandes tregoi se si i motivoi futbollistët: Ju fola për luftën, vuajtjet e prindërve të tyre, pastaj ata luajtën me ...

Telegrafi - 11.06.2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, nuk di për humbje prej se është në krye të Kosovës. Edhe barazimit që skuadra e tij i ka marr, ka qenë shpesh më e mirë se sa kundërshtari.

“The Guardian” befason me një shkrim për Kosovën

Botasot - 12.06.2019

Kombëtarja e futbollit të Kosovës po bëhet temë e shumë mediave botërore. Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian”, ka bërë një përmbledhje prej nëntë ngjarjeve kryesore të kualifikimeve të ...

Challandes flet pas ndeshjes: Nuk u dorëzuam asnjëherë, jam shumë i lumtur për lojtarët

Tetova Sot - 10.06.2019

‘Dardanët’ realizuan fitore me përmbysje me rezultat 3-2 dhe kësisoj realizuan fitoren e parë historike në kualifikimet qoftë për Evropian apo Botëror.

Si ndikon fitorja ndaj Bullgarisë në rënditjen e Kosovës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.06.2019

Përpos tri pikë ve të rëndësishme në garën për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, Kosova i ka fituar edhe 18.9 pikë për ranglistën e FIFA-s nga fitorja kundër Bullgarisë.

Kosova zyrtarisht kandidate për “Euro 2020”

Gazeta Express - 11.06.2019

Dorëzohen Bullgaria dhe Mali i Zi, Kosova sfidon Anglinë dhe Çekinë. Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, e ka lavdëruar skuadrën verdh e kaltër për paraqitjen e shkëlqyeshme në Sofje, ku ...

Trajneri i Kosovës, Challandes: Kjo skuadër ka b….,kjo është e rëndësishme

Shqipmedia - 11.06.2019

Trajneri i Kosovës, Bernard Shaland, ka qenë dukshëm i entuziazmuar me suksesin e përfaqësueses në minutat shtesë ndaj Bullgarisë. Sipas tij, kjo tregonte cilësitë më të mëdha të ekipit dhe në ...

Fituan kundër Bullgarisë, trajneri i Kosovës nuk përmbahet në konferencë

Top Channel - 11.06.2019

Kosova fitoi me një përmbysje ndaj Bullgarisë. Kjo fitore ka krijuar një atmosferë shumë festive tek kampi kosovar. Shumë i kënaqur u shpreh edhe trajneri i Kosovës, Bernard Shaland ku pas fitores u ...

Si i motivoi lojtarët e Kosovës, trajneri Challandes: Ju fola për luftën dhe vuajtjet e prindërve të tyre!

Gazeta Tema - 11.06.2019

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, nuk e ka marrë asnjë humbje që kur është emëruar për të drejtuar Kombëtares e Kosovës. Trajneri zviceran ka gjetur mënyrën më të mirë për t’i motivuar ...