TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maqedonia pa pengesa është duke ecur drejt anëtarësimit të plotë në NATO (VIDEO)

Portalb - 12.02.2019

Sot para Qeverisë në ceremoni solemne do të ngritët flamuri i NATO-s . Por, edhe pse Maqedonia me nënshkrimin e Protokollit qasës fitoi vend në Aleancë, ekzistojnë edhe disa hapa deri në anëtarësimin ...

Maqedonia e Veriut me një këmbë në NATO, vendoset flamuri para Qeverisë (Foto/Video)

Telegrafi - 12.02.2019

Sot para Qeverisë së Maqedonisë në mënyrë solemne është vendosur flamuri i NATO-s, pasi u nënshkrua protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në Aleancë.

Flamuri i NATO-s para Qeverisë, Zaev: Ta çlirojmë Evropën nga frika e Ballkanit

Alsat - 12.02.2019

“Vendi jonë është në rrugë të drejtë në rrugën drejtë progresit. Pritëm me dekada por u kthyem në autostradën e Evropës. Ne tani e tutje do të marrim pjesë në punën e Aleancës më të fuqishme në botë.

Flamuri i NATO-s do të ngrihet para Qeverisë së Maqedonisë

Lajmi.net - 12.02.2019

Para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë sot me ceremoni solemne do të ngrihet flamuri i NATO-s, ndërsa u paralajmërua edhe fjalim i kryeministrit, Zoran Zaev.

Maqedonia e Veriut në NATO, Komisioni i Jashtëm voton unanimisht

Flaka - 12.02.2019

Pas dy qëndrimeve pozitive në dy komisionet parlamentare, të enjten do të jetë Kuvendi i Shqipërisë ai i cili pritet të ratifikojë zyrtarisht anëtarësimin e saj në ...

Maqedonia e Veriut në NATO, Komisioni i Jashtëm voton unanimisht

BalkanWeb - 12.02.2019

Pas votës unanime ditën e djeshme nga Komisioni i Ligjeve për votimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO, sot në të njëjtën linjë votoi edhe Komisioni i Jashtëm.

Komisioni i Jashtëm voton unanimisht: Maqedonia e Veriut në NATO

Gazeta Tema - 12.02.2019

Komisioni i Jashtëm votoi unanimisht pro anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO. Me një frymë të gjerë konsensusi anëtarët e maxhorancës dhe të opozitës i hapën dritën jeshile anëtarësimit të ...

Sllovenia do ta ratifikojë Protokollin inkuadrues për NATO-n

Medial - 12.02.2019

Shkup, 12 shkurt 2019 (MEDIAL) – Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO.

Fokus i ditës: Vendoset flamuri i NATO-s dhe tabelat e reja, fruthi mori viktimin e tretë

Flaka - 11.02.2019

Flamuri i NATO-s do të valvitet nesër përpara ndërtesës së qeverisë, njoftoi shërbimi për shtyp. Pikërisht për shkak të kësaj ngjarjeje mbishkrimi “Qeveria e Republikës së Maqedonisë” nga fasada ...

Gjatë kësaj jave dy anëtare të NATO-s do të ratifikojnë Protokollin për antarësimin e Maqedonisë në Aleancë

Flaka - 11.02.2019

Vetëm gjatë kësaj jave dy anëtare të NATO-s do të ratifikonin anëtarësimin e Maqedonisë në Aleancë. Nesër, ratifikimi pritet të kalojë në parlamentin slloven, ku po qendorn për vizitë kryetari i ...

Komisioni parlamentar ligjdhënës shqiptar e mbështeti Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

Medial - 11.02.2019

Tiranë, 11 shkurt 2019 (MEDIAL) – Komisioni ligjdhënës i Parlamentit të Shqipërisë e mbështeti unanimisht Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në Aleancën veriatlantike.

Komisioni i Sigurisë miraton ratifikimin e protokollit të aderimit të Maqedonisë së Veriut në NATO

Botasot - 11.02.2019

Komisioni për Sigurinë Kombëtare diskutoi dhe miratoi projektligjin “Për ratifikimin e protokollit të traktatit të atlantikut verior për aderimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut”.

“Maqedonia e Veriut në NATO”. E vetmja çështje që votohet me konsensus në Kuvend

Top Channel - 11.02.2019

Mazhoranca dhe opozita bashkuan votat në Komisionin e Ligjeve për të ratifikuar protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO. E para thirrje për votë unanime erdhi nga opozita, përmes ...

Sllovenia sot, Shqipëria të enjten do ta ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

Portalb - 11.02.2019

Në seancë të jashtëzakonshme, sot Parlamenti i Sllovenisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, në kuadër të cilës do të mbajë fjalim edhe kryetari i Kuvendit ...

Maqedonia e Veriut në NATO, Komisioni i Ligjeve voton protokollin

BalkanWeb - 11.02.2019

Komisioni i Ligjeve në Parlamentin shqiptar ka votuar në formë unanime për protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancën e Atlantikut të Veriut.

Komisionet miratojnë protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut

Botasot - 11.02.2019

Komisionet Parlamentarë kanë miratuar protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut. Ky protokoll u miratua me votat e mazhorancës dhe opozitës.

Maqedonia zyrtarisht anëtare e NATO-së

Botasot - 12.02.2019

Ceremonia solemne me rastin e ngritjes së flamurit të NATO-s përpara objektit të Qeverisë së Maqedonisë. “Vendi jonë është në rrugë të drejtë, në rrugën drejtë progresit.

Shkupi në pritje të “notës verbale” nga Athina

Alsat - 11.02.2019

Greqia sot me notë verbale pritet ta njoftojë Republikën e Maqedonisë se janë tejkaluar të gjitha pengesat për dhënien fund të kontestit disa dekadash për emrin, ndërkaq Maqedonia në Gazetën Zyrtare ...

Maqedonia e Veriut në NATO, Komisioni i Jashtëm voton unanimisht

Top Channel - 12.02.2019

Pas votës unanime ditën e djeshme nga Komisioni i Ligjeve për votimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO, sot në të njëjtën linjë votoi edhe Komisioni i Jashtëm.

Sllovenia do ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO

Alsat - 12.02.2019

Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia do të jetë vendi i dytë anëtar i Aleancës, i cili pas ...

Ruçi: Dita e enjte është data e parë e mundshme për ratifikimin e Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Portalb - 10.02.2019

Kryetari i parlamentit shqiptar, Gramoz Ruçi, në takimin me ambasadorin maqedonas Danço Markovski njoftoi ratifikimin e shpejtë të Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO nga legjislatura ...

Greqia nesër do të dërgojë në Maqedoni notë verbale: Është ratifikuar Protokolli

Portalb - 10.02.2019

Të hënën (nesër), Republika e Greqisë do të dërgojë në Republikën e Maqedonisë notë verbale se e ka ratifikuar Protokollin për anëtarësim në NATO , kështu ka bërë të ditur ministri i alternativ i ...

Shqipëria të enjten ratifikon Protokollin për anëtarësimin në NATO

Alsat - 10.02.2019

Kuvendi i Shqipëri të enjten pritet ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në Tiranë, ...

Shqipëria të enjten ratifikon Protokollin për Maqedoninë në NATO

Lajmi.net - 10.02.2019

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi ka thënë se të enjten Kuvendi i Shqipërisë pritet ta ratifikojë protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO.

Ruçi: Të enjten mund të ratifikohet protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Telegrafi - 10.02.2019

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi në takim me ambasadorin e Maqedonisë Danço Markovski tha se ratifikimi i protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO do të bëhet së shpejti.

Të hënën Athina do të dërgojë notë verbale në Shkup

Telegrafi - 10.02.2019

Siç raportojnë nga AIM, sipas ministrit alternativ për Punë të Jashtme të Greqisë Georgios Katrougalos, Greqia me notë verbale Shkupin do ta njoftojë se ka ratifikuar marrëveshjen e Prespës dhe ...

Athina nesër me notë verbale e njofton Shkupin për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës dhe protokollit për NATO

Gazeta Express - 10.02.2019

Notë verbale që do të informojë se Greqia e ka ratifikuar edhe Marrëveshjen e Prespës dhe Protokollin për anëtarësimin në NATO, të hënën do të dërgojë Athina deri tek Shkupi, sipas ministrit ...

Athina do ta informojë Shkupin për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës dhe Protokollin për NATO

Medial - 10.02.2019

Athinë, 11 shkurt 2019 (MEDIAL) – Athina sot pritet të dërgojë Notë verbale deri tek Shkup me të cilën do të informojë se Greqia e ka ratifikuar edhe Marrëveshjen e Prespës dhe Protokollin për ...

Komisioni i Sigurisë miraton ratifikimin e protokollit të aderimit të Maqedonisë së Veriut në NATO

Medial - 11.02.2019

Komisioni për Sigurinë Kombëtare diskutoi dhe miratoi projektligjin “Për ratifikimin e protokollit të traktatit të atlantikut verior për aderimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut”.

Sllovenia nesër do ta ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

Botasot - 11.02.2019

Në seancë të jashtëzakonshme, nesër paradite Parlamenti i Sllovenisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, në kuadër të cilës do të mbajë fjalim edhe kryetari ...

Maqedonia e Veriut në NATO, Komisioni i Ligjeve merr vendimin me konsensus të plotë

SOT - 11.02.2019

Ditën e sotme është mbledhur Komisioni i Ligjeve për të diskutuar për protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancën e Atlantikut të Veriut.

Shkupi në pritje të “notës verbale” nga Athina

Tetova Sot - 11.02.2019

Greqia sot me notë verbale pritet ta njoftojë Republikën e Maqedonisë se janë tejkaluar të gjitha pengesat për dhënien fund të kontestit disa dekadash për emrin, ndërkaq Maqedonia në Gazetën Zyrtare ...

Komisioni i Jashtëm voton unanimisht për Maqedoninë e Veriut në NATO

Durres Lajm - 12.02.2019

Pas votës unanime ditën e djeshme nga Komisioni i Ligjeve për votimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO, sot në të njëjtën linjë votoi edhe Komisioni i Jashtëm.

Sllovenia do ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO

Botasot - 12.02.2019

Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia do të jetë vendi i dytë anëtar i Aleancës, i cili pas ...

Greqia nesër dërgon në Maqedoni notë verbale

Tetova Sot - 10.02.2019

Të hënën (nesër), Republika e Greqisë do të dërgojë në Republikën e Maqedonisë notë verbale se e ka ratifikuar Protokollin për anëtarësim në NATO, kështu ka bërë të ditur ministri i alternativ i ...

NATO, Tirana të enjten ratifikon Protokollin

Botasot - 10.02.2019

Kuvendi i Shqipëri të enjten pritet ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në Tiranë, ...

Ruçi: Të enjten mund të ratifikohet protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Botasot - 10.02.2019

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi në takim me ambasadorin e Maqedonisë Danço Markovski tha se ratifikimi i protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO do të bëhet së shpejti.

Të hënën Athina do të dërgojë notë verbale në Shkup

Botasot - 10.02.2019

Siç raportojnë nga AIM, sipas ministrit alternativ për Punë të Jashtme të Greqisë Georgios Katrougalos, Greqia me notë verbale Shkupin do ta njoftojë se ka ratifikuar marrëveshjen e Prespës dhe ...

Athina do ta informojë Shkupin për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës dhe Protokollin për NATO

Alsat - 10.02.2019

Athina sot pritet të dërgojë Notë verbale deri tek Shkup me të cilën do të informojë se Greqia e ka ratifikuar edhe Marrëveshjen e Prespës dhe Protokollin për anëtarësim në NATO, paralajmëroi dje ...

Sllovenia nesër do ta ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

Almakos - 11.02.2019

Në seancë të jashtëzakonshme, nesër paradite Parlamenti i Sllovenisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, në kuadër të cilës do të mbajë fjalim edhe kryetari ...

Kuvendi i Shqipërisë i hap rrugën Maqedonisë për në NATO

Albeu.com - 11.02.2019

Komisioni i Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë ka miratuar unanimisht protokollin që i hap rrugën ratifikimit të vendimit për votën pro për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO.

Shkupi në pritje të “notës verbale” nga Athina

Lajm - 11.02.2019

Greqia sot me notë verbale pritet ta njoftojë Republikën e Maqedonisë se janë tejkaluar të gjitha pengesat për dhënien fund të kontestit disa dekadash për emrin, ndërkaq Maqedonia në Gazetën Zyrtare ...

Maqedonia e Veriut në NATO, Komisioni i Jashtëm voton unanimisht

Java News - 12.02.2019

Pas votës unanime ditën e djeshme nga Komisioni i Ligjeve për votimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO, sot në të njëjtën linjë votoi edhe Komisioni i Jashtëm.

Sllovenia do ta ratifikojë Protokollin inkuadrues për NATO-n

Flaka - 12.02.2019

Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia do të jetë vendi i dytë anëtar i Aleancës, i cili pas ...

Nesër Greqia dërgon në Maqedoni notën verbale për në NATO

Albeu.com - 10.02.2019

Nesër , Republika e Greqisë do të dërgojë në Republikën e Maqedonisë notë verbale se e ka ratifikuar Protokollin për anëtarësim në NATO, kështu ka bërë të ditur ministri i alternativ i Punëve të ...

Maqedonia e veriut në NATO, ja kur pritet ta ratifikojë protokollin Shqipëria

Gazeta Tema - 10.02.2019

Shqipëria pritet të ratifikojë seancën e së enjtes protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së veriut në NATO. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë së ...

Sot pritet që Athina me notë verbale ta njoftojë Shkupin për dy ratifikimet

Flaka - 11.02.2019

Sot pritet që Athina me notë verbale ta njoftojë Shkupin se e ka ratifikuar Marrëveshjen e Prespës dhe protokollin për anëtarësim në NATO. Këtë e bëri të ditur ministri alternativ për Punë të Jashtme ...

Athina do ta informojë Shkupin për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës dhe Protokollin për NATO

Botasot - 10.02.2019

Jorgos Katrugalos, në një intervistë për agjencisë greke të lajmeve ANA-MPA, i sqaron hapat e ardhshëm pasi Parlamenti grek të premten dha dritë të gjelbër për Protokollin për anëtarësim në NATO, ...

Kuvendi i Shqipërisë i hap rrugën Maqedonisë për në NATO

Alsat - 11.02.2019

Komisioni i Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë ka miratuar unanimisht protokollin që i hap rrugën ratifikimit të vendimit për votën pro për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO.

Shkupi në pritje të “notës verbale” nga Athina

Almakos - 11.02.2019

Greqia sot me notë verbale pritet ta njoftojë Republikën e Maqedonisë se janë tejkaluar të gjitha pengesat për dhënien fund të kontestit disa dekadash për emrin, ndërkaq Maqedonia në Gazetën Zyrtare ...