TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Itali, Salvini nuk tërhiqet nga opsioni i zgjedhjeve

ABC News - 14.08.2019

Zëvendës kryeministri i Italisë, Mateo Salvini nuk tërhiqet nga opsioni i zgjedhjeve të parakohshme. Kreu i Ligës së Veriut ka deklaruar se për krizën politike që ka përfshirë vendin fqinj mirë është ...

Senati refuzon Salvinin/ Shtyhet mocioni i mosbesimit për qeverinë

Top Channel - 14.08.2019

Senati italian refuzoi të martën kërkesën e liderit të së djathtës ekstreme Mateo Salvini për mbajtjen e një vote mosbesimi menjëherë, duke vendosur që kryeministri Giusepe Conte të fliste për ...

Salvini: Më 20 gusht bie qeveria, menjëherë zgjedhjet të parakohshme

Alsat - 14.08.2019

Më 20 gusht shkarkojmë qeverinë Konte dhe menjëherë duhet të shkojmë në zgjedhjet të parakohshme, ka thënë sot zëvendëskryeministri italian dhe njëherazi ministri i Brendshëm, Matteo Salvini.

Salvini dështon të rrezojë qeverinë

Durres Lajm - 14.08.2019

Senati italian shtyu për të martën e 20 gushtit votën për mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Xhuzepe Kontes, të kërkuar nga kreu i Lega Nord, Mateo Salvini.

Itali: Matteo Salvini synon postin e kryeminisrit

VOA - 13.08.2019

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ...

Itali, Salvini bllokon dy anije me emigrantë në ujërat e Mesdheut

ABC News - 13.08.2019

Numri dy i qeverisë italiane, Mateo Salvini vijon me fushatën e tij anti-emigracion, që i ka sjellë një rritje të popullaritetit. Së fundmi ai ka bërë me dije se do të ndalojë dy anije me rreth 500 ...

Senati italian voton për të ardhmen e qeverisë

Gazeta Express - 13.08.2019

Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ...

“Të ndalim Salvinin”/ Pesë Yjet po bashkëpunon me Partinë Demokratike

Top Channel - 13.08.2019

Mateo Salvini ka nisur prej disa ditësh fushatën jo zyrtare për zgjedhjet e parakohshme të kërkuara prej tij me tubime dhe takime me qytetarë, në turin e jugut të Italisë Por, ashtu siç nuk heziton ...

Itali, Di Maio kundër aleatit: Salvini do nënshkruajë akord me Berlusconi

SOT - 13.08.2019

Kreu i Lëvizjes 5-Yje Luigi do Maio deklaroi sot se aleati i tij aktual në pushtet Matteo Salvini, do të rinjgjallë aleancën e tij me partinë e Silvio Berlusconi, Forza Italia pas tërheqjes së ...

Itali, Senati shtyn mocionin e mosbesimit, detyron Salvinin të presë

SOT - 13.08.2019

Zv. kryeministri italian Matteo Salvini me shumë gjasa do të detyrohet të presë edhe një javë për votën e mosbesimit ndaj qeverisë aktuale dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja, teksa liderët e Senatit ...

Studentja poston një foto me Salvinin, nuk i japin dhomë me qira në Romë

Zhurnal - 13.08.2019

Nuk ka dhomë me qira për një studente sepse publikoi në Facebook një selfie me Matteo Salvini-n. denoncimi vjen nga 19 vjeçarja Alessandra M.G., nga Latina, së cilës iu mohua një dhomë në Romë, ku ...

Itali, Salvini nuk tërhiqet nga opsioni i zgjedhjeve

Medial - 14.08.2019

Zëvendës kryeministri i Italisë, Mateo Salvini nuk tërhiqet nga opsioni i zgjedhjeve të parakohshme. Kreu i Ligës së Veriut ka deklaruar se për krizën politike që ka përfshirë vendin fqinj mirë është ...

Senati shtyn rrëzimin e qeverisë Conte

Respublica - 14.08.2019

Senati italian shtyu për të martën e 20 gushtit votën për mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Xhuzepe Kontes, të kërkuar nga kreu i Lega Nord Mateo Salvini.

Itali: Matteo Salvini synon postin e kryeministrit

Botasot - 14.08.2019

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ...

Itali, senati voton për të ardhmen e qeverisë

Albeu.com - 13.08.2019

Ndërkohë që polemikat tashmë kanë çuar në lëvizje konkrete, pabvarësisht temperaturave të larta dhe ‘zbrazjes’ së institucioneve për shka të pushimeve, Senati Italian do të mblidhet mbrëmjen e sotme.

Itali/ Senati shtyn mocionin e mosbesimit për qeverinë Conte

SOT - 14.08.2019

Senati italian shtyu për të martën e 20 gushtit votën për mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Xhuzepe Kontes, të kërkuar nga kreu i Legas, Mateo Salvini.

Itali, Matteo Salvini synon postin e kryeministrit

Top Channel - 14.08.2019

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ...

Itali, Senati voton për të ardhmen e qeverisë

Alsat - 13.08.2019

Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ...

Senati italian shtyn rrëzimin e qeverisë Conte

Telegrafi - 14.08.2019

Senati italian shtyu për të martën e 20 gushtit votën për mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Giuseppe Contes, të kërkuar nga kreu i Lega Nord, Matteo Salvini.

Senati italian voton për të ardhmen e qeverisë

Tetova Sot - 13.08.2019

Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ...

Senati italian shtyn vendimin për fatin e qeverisë

Gazeta Express - 13.08.2019

Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi.

Senati italian shtyn vendimin për fatin e qeverisë

Tetova Sot - 13.08.2019

Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi.

Itali, Senati shtyn çdo vendim për fatin e qeverisë

Alsat - 14.08.2019

Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi.

Kriza politike në Itali, Senati shtyn çdo vendim për fatin e qeverisë

RTSH - 14.08.2019

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet verore, por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lidhja, atyre iu desh të ...