TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjuriq: Kuinti dëshiron që rezultati i dialogut të jetë njohja e pavarësisë së Kosovës

Botasot - 14.08.2019

Thirrjet e Kuintit që Prishtina të heq taksën dhe Beogradi të ndaloj fushatën e tërheqjes së njohjeve të pavarësisë së Kosovës, po bëhet barazim artificial ndërmjet Beogradit që po mbrohet dhe ...

Gjuriq: Bashkësia ndërkombëtare për dikë është nënë e për dikë njerkë

Zeri - 14.08.2019

“Me thirrje të vendeve të Kuintit që Beogradi ta ndërpresë fushatën për tërheqje të njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ndërsa Prishtina t’i heqë taksat, bëhet barazi artificiale në mes Serbisë e cila ...

Gjuriq kundër Quintit: Do të vazhdojmë të ndjekim interesat tona

Telegrafi - 13.08.2019

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriq ka reaguar pas deklaratës së vendeve të Quintit, të cilat kanë kërkuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se kjo ...

Serbia injoron QUINT-in, Gjuriq: Do të vazhdojmë t’i mbrojmë interesat tona

Lajmi.net - 13.08.2019

Serbia do të vazhdojë t’i mbrojë interesat e saj, ka thënë Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq pas paralajmërimit nga QUINT-i që kërkoi nga Serbia ta ...

Adresim i jashtëzakonshëm për gazetarë i Gjuriqit: Jemi gati për vazhdim të dialogut kur të hiqen taksat

Botasot - 13.08.2019

I ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm me gazetarë si përgjigje e kumtesës së vendeve të Kuintit.