TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ministria e Integrimit Evropian sqaron kontratën me kompaninë lobuese amerikane

Zeri - 11.07.2019

Ministria e Integrimeve Evropiane e cila udhëhiqet nga Dhurata Hoxha e PDK-së, ka reaguar lidhur me lajmet për marrëveshjen e kësaj ministrie me kompaninë këshilluese nga SHBA “Madison Global ...

Ministrja Hoxha heshtë për 135 mijë eurot që i nënshkroi për Kadri Veselin

Ina - 11.07.2019

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha ka preferuar të heshtë gjatë ditës së sotme për kontratën e dyshimtë që ajo ka nënshkruar me kompaninë me seli në Nju Jork “Madison Global Strategies, ...

Zgjerohet skandali me milionat për lobim, Express sjell kontratën e Dhurata Hoxhës me francezët

Gazeta Express - 11.07.2019

Përderisa Kosova po vazhdon të mbetet pa liberalizim të vizave, Ministria e thirrur për këtë punë, ajo e Integrimeve Evropiane, po harxhon miliona të taksapaguesve me kompani lobimi në BE, Amerikë, ...

Kontrata e MIE-së me kompani lobuese amerikane po shihet si e dyshimtë dhe absurde

Koha.net - 11.07.2019

Dhurata Hoxha vazhdon edhe sot heshtjen për kontratën mes Ministrisë së Integrimit Evropian të cilës ajo i prin dhe firmës lobuese amerikane “Madison Global Strategies, LLC “për konsulencë dhe ...

Ministria e Integrimeve i jep edhe 1 milion euro për kampanjë për vizat

Gazeta Express - 11.07.2019

“Të domosdoshme dhe urgjente”, e ka cilësuar Ministria e Integrimit Evropian (MIE), nënshkrimin e një kontratë në vlerë rreth 1 milion euro, që ka për qëllim t’i informoj kosovarët për procesin e ...

Pacolli: Kontratë për me vjedh buxhetin e shtetit

Botasot - 10.07.2019

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka thënë se ministria e Integrimit Evropian ka nënshkruar kontratë me Madison global Strategies LLC për shërbime të konsulencës ndërkombëtare për ...

MI: Kontrata me kompaninë nga SHBA është bërë për shkak të lobimit nga Serbia kundër Kosovës

Telegrafi - 11.07.2019

Ministria e Integrimeve Evropiane ka reaguar lidhur me lajmet për marrëveshjen e kësaj ministrie me kompaninë këshilluese nga SHBA “Madison Global Strategies LLC”.

Zgjerohet skandali me milionat për lobim, Kjo është kontrata e Dhurata Hoxhës me francezët

Zeri - 11.07.2019

Përderisa Kosova po vazhdon të mbetet pa liberalizim të vizave, Ministria e thirrur për këtë punë, ajo e Integrimeve Evropiane, po harxhon miliona të taksapaguesve me kompani lobimi në BE, Amerikë, ...

Ministria e Integrimeve i jep edhe 1 milion euro për kampanjë për vizat

Zeri - 11.07.2019

“Të domosdoshme dhe urgjente”, e ka cilësuar Ministria e Integrimit Evropian (MIE), nënshkrimin e një kontratë në vlerë rreth 1 milion euro, që ka për qëllim t’i informojë kosovarët për procesin e ...

Ministria e Integrimit Evropian sqaron kontratën me kompaninë lobuese amerikane

Botasot - 11.07.2019

Ministria e Integrimit Evropian ka sqaruar kontratën që ka lidhur me kompaninë lotuese amerikane “Madison Global Strategies LLC”. Nëpërmjet një sqarimi për media, Ministria e Integrimit Evropian ...

Kërkohen hetime për “milionat e lobimit”, Prokuroria s’bën zë

Gazeta Express - 12.07.2019

Ministria e Integrimeve Evropiane do t’i paguaj 22 mijë euro çdo muaj kompanisë franceze të lobimit “Majorelle”. Shuma të mëdha nga buxheti do t’i paguhen edhe kompanive tjera lobuese që janë ...

Ministria e Integrimit Evropian sqaron kontratën me kompaninë lobuese amerikane

Medial - 11.07.2019

Ministria e Integrimit Evropian e ka sqaruar kontratën që e ka lidhur me kompaninë lobuese amerikane “Madison Global Strategies LLC” . Nëpërmjet një sqarimi për media, kjo ministri ka thënë se lobimi ...

Ministria që po shkep miliona për lobim: Kemi të drejtë të bëjmë kontrata të fshehta, Serbia jep qindra miliona

Gazeta Express - 11.07.2019

Ministria e Integrimit Evropian e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, pas lajmit të publikuar në Gazetën Express, me titullin “Zgjerohet skandali me milionat për lobim, Express sjell ...