TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

INTERVISTA/ Johannes Hahn “shuplakë” opozitës: Jemi pro hapjes së negociatave, pamjet e transmetuara nga protesta do ...

Gazeta Tema - 16.05.2019

Zoti Hahn, në një intervistë të dhënë para ca kohësh e përshkruanit veten si zjarrfikës dhe arkitekt të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në Shqipëri të shtunën shpërtheu zjarri.

Me 23 korrik vendoset për negociatat e BE-së, me Maqedoninë e Veriut

Flaka - 15.05.2019

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian, me siguri më 23 korrik do të vendosin për hapjen eventuale të negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mëson Radio Evropa e Lirë nga burime ...

Hahn: Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë merret para verës

Koha.net - 15.05.2019

Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut ...

"Kërkojmë hapa konkretë", Ditmir Bushati replika me komisionerin Hahn

SOT - 15.05.2019

Reagimi i Komisionerit për Zgjerim në BE Johannes Hahn për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pas një takimi diplomatësh është komentuar nga ish-ministri Bushati.

Hahn: Shpresoj që vendimi për negociatat të merret në korrik!

RTSH - 15.05.2019

Këshilli i Ministrave i BE ka mundësi të shqyrtojë në korrik rekomandimin tashmë të deklaruar të Komisionit Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut lidhur me çeljen e negociatave të ...

Han: KE do të rekomandojë të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën

Portalb - 15.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë të hapen negociatat për aderim për anëtarësim me të drejta të plota me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë kah fundi i muajit maj, konfirmoi komisari i ...

Negociatat/ Hahn: Një pamje thotë më shumë se njëmijë fjalë

BalkanWeb - 16.05.2019

Në një intervistë ekskluzive me Deutsche Welle-n, komisioneri i zgjerimit, Johannes Hahn, thotë se imazhi aktual i Shqipërisë e vështirëson shumë një vendim pozitiv pro negociatave.

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

LajmiFundit - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

Evropaelire - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Negociatat/ Hahn jep lajmin e mirë për shqiptarët: Para verës do..

SOT - 15.05.2019

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Komisioneri Hanh ka thënë se “Reforma në Drejtësi e Shqipëri duhet të shpërblehet”, duke shtuar se “pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë ...

Maqedonia e Veriut optimiste për marrjen e datës për fillimin e bisedimeve me Bashkimin Evropian

Telegrafi - 15.05.2019

Optimizëm pa kompromis në Qeveri për marrjen e datës për fillimin e negociatave inkuadruese dhe përmbajtje te diplomatët në pritje të raportit për progresin e vendit.

Pas Holandës edhe vende të tjera do kthejnë vizat? Hahn jep përgjigjen e prerë

SOT - 14.05.2019

Johannes Hahn, Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian ka folur për hapjen e negociatave të Shqiprisë me BE-në. Në fjalën e tij, në një intervistë për Radio Europa e Lirë, Hahn ka dhënë dhe një ...

“Në qershor merr përgjigjen zyrtare për hapjen e negociatave”, Hahn jep lajmin e mirë për Shqipërinë

SOT - 14.05.2019

Johannes Hahn, Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian ka folur për hapjen e negociatave të Shqiprisë me BE-në, ku ndër të tjera është shprehur se Bashkimi Europian do të bëj çmos për të dhënë ...

Negociatat e anëtarësimit, Hahn optimist për Shqipërinë e Maqedoninë

ABC News - 14.05.2019

Komisioneri i BE për Zgjerimin Johanes Hahn është shprehur optimist se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të marrin një rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit.

Hapja e negociatave, Hahn: Shqipëria duhet shpërblyer për Reformën në Drejtësi

Medial - 14.05.2019

TIRANË, 14 maj /MEDIAL/ Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn tha se Reforma në Drejtësi në Shqipëri është diçka që duhet të shpërblehet.

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

Medial - 14.05.2019

Beograd, 14 maj 2019 (MEDIAL) – Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari ...

Hahn: Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

Botasot - 14.05.2019

Komisioni Evropian do të rekomandoj hapjen e negociatave për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në fund të majit, konfirmon komisari për zgjerim në BE, Johanes Hahn.

Johannes Hahn vlerëson Maqedoninë: Do ketë dritë jeshile edhe për Shqipërinë

Gazeta Tema - 14.05.2019

Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në një intervistë për “Radio Europa e Lirë”, Komisioneri për ...

Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës

Botasot - 15.05.2019

Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut ...

Johannes Hahn thirrje opozitës: Protestat e dhunshme po ndikojnë negativisht në vendimin e BE

Gazeta Express - 16.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për DW, se Shqipëria është në prag të hapjes së negociatave por imazhi që po lënë protestat e dhunshme mund të ...

Hahn jep shpresë: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë brenda afatit

Albeu.com - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

Koha.net - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë. Reforma në drejtësi të shpërblehet

Java News - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, pret nje rekomandim pozitiv per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut per hapjen e negociatave.

Maqedonia e Veriut shumë afër fillimit të bisedimeve me Bashkimin Evropian

SOT - 15.05.2019

Optimizëm pa kompromis në Qeveri për marrjen e datës për fillimin e negociatave inkuadruese dhe përmbajtje te diplomatët në pritje të raportit për progresin e vendit.

Hahn qetëson shqiptarët: Holanda nuk vendos vizat, negociatat para verës

Albeu.com - 14.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet shpërblyer

Tetova Sot - 14.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han.

Negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, Hahn: Përpara verës

Java News - 15.05.2019

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Europian, Johanes Hahn ka deklaruar se vendimi për hapjen ose jot ë negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret përpara verës.

Protestat/ Komisioneri Hahn dënon dhunën: Po ndikojnë negativisht në vendimin e BE-së

Java News - 16.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për DË, se Shqipëria është në prag të hapjes së negociatave por imazhi që po lënë protestat e dhunshme mund të ...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

Zeri - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Top Channel - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn qetëson shqiptarët: Holanda nuk vendos vizat, negociatat para verës

Ina - 15.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

Alsat - 14.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes Han.

Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës

Flaka - 15.05.2019

Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut ...

Kriza politike, Hahn: Qeveria e ka për detyrë të afrohet me opozitën

Mapo - 16.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Deutsche Welle, ka thënë se Shqipëria është në prag të hapjes së negociatave por imazhi që po lënë protestat e ...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

Botasot - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Botasot - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn: Shqipëria duhet shpërblyer për Reformën në Drejtësi

Alsat - 15.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn tha se Reforma në Drejtësi në Shqipëri është diçka që duhet të shpërblehet. Në një intervistë për radion “Europa e Lirë”, Hahn tha se pret ...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

Flaka - 14.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes Han.

"Një pamje flet më shumë se njëmijë fjalë", komisioneri Hahn 'shuplakë' Bashës dhe Kryemadhit

SOT - 16.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për ka thënë se Shqipëria është në prag të hapjes së negociatave por imazhi që po lënë protestat e dhunshme mund të ...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

Portalb - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

Gazeta Express - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

BalkanWeb - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Hahn: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

Gazeta Express - 14.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, ...

Hahn: Imazhi i Shqipërisë, ndikim shumë të madh tek vendimmarësit në Bashkimin Europian

Medial - 16.05.2019

TIRANË, 16 maj /MEDIAL/Imazhi aktual i Shqipërisë e vështirëson shumë një vendim pozitiv pro negociatave. Në një intervistë ekskluzive me Deutsche Ëelle-n, komisioneri i zgjerimit, Johannes Hahn, ...

Protestat në Shqipëri, Hahn: Një pamje thotë më shumë se njëmijë fjalë

Botasot - 16.05.2019

Imazhi aktual i Shqipërisë e vështirëson një vendim pozitiv për hapjen e negociatave. Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn në një intervistë për Deutsche Welle thotë se një pamje thotë më shumë se ...

Ballkani në faza të ndryshme të integrimit në BE, Mali i Zi dhe Serbia përpara

Alsat - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Koha.net - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

Medial - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

Portalb - 15.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, ...

Protestat në Shqipëri, Hahn: Një pamje thotë më shumë se njëmijë fjalë

LajmiFundit - 16.05.2019

Në një intervistë ekskluzive me Deutsche Welle-n, komisioneri i zgjerimit, Johannes Hahn, thotë se imazhi aktual i Shqipërisë e vështirëson shumë një vendim pozitiv pro negociatave.