TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Dështim i paparë”, Artan Fuga për pr/ligjin e ASH: Më bën të vjell

BalkanWeb - 11.07.2019

Akademiku Artan Fuga ka shpërthyer në akuza për projektligjin e Akademisë së Shkencave që e cilëson një dështim të paparë. Në një status në “Facebook”, Fuga shkruan se ka pafund shkelje ligjore, ...

Fuga prezanton draftin me 6 pika për Akademinë: Kam 10 vjet që censurohem

Gazeta Express - 11.07.2019

“Jam këtu pas një censurimi 10-vjeçar, nga një institucion që duhet të kishte respekt për mendimin ndryshe”. E nisi kështu fjalën e tij akademiku dhe pedagogu Artan Fuga në seancën dëgjimore të ...

Universitetet rrëzojnë planin e Anastas Angjelit për të kapur Akademinë e Shkencave, dalin kundër ligjit të ri, debate ...

SOT - 11.07.2019

Universitetet kanë rrëzuar dje ligjin e ri për Akademinë e Shkencave. Bëhet fjalë për një ligj që është propozuar nga një grup deputetësh socialist, mes të cilëve edhe Anastas Angjeli.

Deputeti i ri kapet me Artan Fugën dhe zbulon personin që i dikton gjithçka kryeministrit: Profesor fol me nipin tënd, ...

SOT - 10.07.2019

Gjatë seancës që është zhvilluar sot në Komisionin e Medias dhe Edukimit, akademiku Artan Fuga ka hasur në një “pengesë” nga deputeti Halit Valteri. Deputeti i tha akademikut, që nëse kërkon që Rama ...

Fuga diskuton për reformën në ASH, Valteri: Fol me nipin, ai e bind Ramën

Zhurnal - 10.07.2019

Tiranë, 10 korrik – Gjatë mbledhjes së komisionit të medias ditën e sotme akademiku Artan Fuga ka paraqitur draftin e tij për Reformimin e Akademisë së Shkencave.

"Mendimet e mia u censuruan", Artan Fuga nuk ‘kursehet’ në komision: Do jap prova, situatë shumë e rëndë!

SOT - 10.07.2019

Po zhvillohet në ambientet e Kryesisë së Kuvendit mbledhja e Komisionit të Medias dhe Edukimit, ku po diskutohet projektligji për Akademinë e Shkencave.

Fuga analizon nenet e pr.ligjit për Akademinë: Të vësh duart në kokë

Mapo - 10.07.2019

Akademiku Artan Fuga, në komisionin për Arsimin dhe Mjetet e Informimit Publik po paraqet platformën e tij për projektligjin për Akademinë e Shkencave, ndërsa ka analizuar edhe nenet e projektligjit, ...

Fuga “hedh poshtë” projektligjin për Akademinë e Shkencave: I dështuar!

Botasot - 10.07.2019

Akademiku Artan Fuga e ka cilësuar si të dështuar projektligjin për reformimin e Akademisë së Shkencave. Në diskutimet në Komisionin e Medias dhe Edukimit, akademiku tha se nuk është lenë hapësirë ...

Akademia e Shkencave/ Fuga: Jam këtu pas një censure 10-vjeçare

Mapo - 10.07.2019

Ditën e sotme në orën 12:00, profesori i komunikimit, akademiku Artan Fuga, është thirrur në Komisionin e Mediave dhe edukimit të Kuvendit të Shqipërisë, për të shprehur përpara deputetëve pikëpamjet ...

Vasili: Sharlatanët e Edi Ramës kanë shkruar një ligj për Akademinë e Shkencave

Botasot - 10.07.2019

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka komentuar projektligjin për Akademinë e Shkencave, që sipas tij është bërë nga “sharlatanët” e kryeministri Edi Rama.

Projektligji për Akademinë e Shkencave, Fuga: Është një dështim i paparë, nuk ka asnjë ndryshim nga ai ekzistuesi

SOT - 12.07.2019

Akademiku Artan Fuga ka shpërthyer në akuza për projektligjin e Akademisë së Shkencave, duke e cilësuar si një dështim të paparë. Në një status në rrjetin social Facebook, Fuga u shpreh se ka pafund ...

Fuga prezanton draftin me 6 pika për Akademinë

Mapo - 11.07.2019

“Jam këtu pas një censurimi 10-vjeçar, nga një institucion që duhet të kishte respekt për mendimin ndryshe”. Kështu e nisi fjalën e tij akademiku dhe pedagogu Artan Fuga në seancën dëgjimore të ...

Fuga prezanton draftin me 6 pika për Akademinë: Kam 10 vjet që censurohem

Albeu.com - 11.07.2019

“Jam këtu pas një censurimi 10-vjeçar, nga një institucion që duhet të kishte respekt për mendimin ndryshe”. E nisi kështu fjalën e tij akademiku dhe pedagogu Artan Fuga në seancën dëgjimore të ...