TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Osmani: Jam i befasuar nga hetimi, të zbardhet e vërteta

Alsat - 11.10.2018

Zv/kryeministri Bujar Osmani mohon çdo lloj pune të paligjshme në periudhën kur ai ishte Ministër i Shëndetësisë, për të cilin PSP hapi një hetim nën emrin “Pacienti”.

Kryeministri Zaev për aktakuzën ndaj Osmanit: Askush nuk është fajtor, nëse ajo nuk thuhet me aktgjykim

Portalb - 11.10.2018

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke folur për aktakuzën ndaj ish ministrit të Shëndetësisë, tash zëvendëskryeministër për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se askush nuk është ...

Nën hetim për shpërdorim detyre, reagon zv.kryeministri shqiptar në Maqedoni

Top Channel - 11.10.2018

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani u shpreh i befasuar nga njoftimi se ndaj tij kanë nisur hetime për shpërdorim të mundshëm të detyrës. Numri dy i qeverisë maqedonase deklaroi se ka ...

ASH kërkon nga Zaev shkarkimin e Bujar Osmanit

Ina - 11.10.2018

Aleanca për Shqiptarët bën thirrje për shkarkimin e menjëhershëm të Bujar Osmanit, Zëvendëskryeministri për çështje evropiane i paditur për korrupsion.

Xhaferi: Bujar Osmani të dorëhiqet, që hetimet ndaj tij të zhvillohen lirshëm!

Lajm - 11.10.2018

Pas paralajmërimit nga PSP-ja se është ngitur lëndë edhe për zv. kryeministrin Bujar Osmani kanë reaguar shumë njerëz publik, përfshirë ketu edhe Arijanit Xhaferin nga OJQ-ja “Eko Guerilla”.

Maqedoni, 6 raste të reja për shpërdorim fondesh

ABC News - 11.10.2018

Prokuroria Speciale e Maqedonisë ka ngritur 6 çështje të reja për anëtarë të shumë të ish qeverisë së udhëhequr nga Nikolla Gruevski. Ndër të akuzuarit ka përfundur dhe vetë ish kryeministri, si dhe ...

Bujar Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur

Evropaelire - 11.10.2018

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani, tha se është i befasuar nga informacioni mbi hetimet ndaj tij për keqpërdorim eventual të detyrës zyrtare.

Sela i kërkon Zaevit shkarkimin e Osmanit (VIDEO)

Ina - 11.10.2018

Lideri i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela ka theksuar për televizionin 1TV se Qeveria e kryeministrit Zoran Zaev ka humbur kredibilitetin, pasi që sipas tij, pranë kryeministrit ka një ...

Deklarohet Bujar Osmani pas hapjes së hetimit për keqpërdorime nga Prokuroria Speciale

Portalb - 10.10.2018

Pas hapjes së hetimeve të sotme nga ana e Prokurorisë Speciale Publike në lidhje me keqpërdorime të dytës zyrtare, nëpërmjet një komunikate për media reagoi zëvendëskryeministri i tanishëm për ...

Osmani: Çdo herë kam punuar sipas ligjit, jam në dispozicion të PSP-së

Botasot - 10.10.2018

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, përmes një komunikate për opinionin është shprehur i habitur nga informacioni i PSP-së, prej ku sot informuan se kanë nisur hetime kundër tij në ...

Zv.kryeministri Osmani: Gjithmonë kam punuar sipas ligjit dhe në interes të qytetarëve

Flaka - 10.10.2018

Zv.kryeministri për eurointegrime Bujar Osmani me rastin e hetimeve të reja të hapura nga PSP është gjetur në njërën prej tyre ndërkohë që në një reagim të tij drejtuar mediave ka thënë se gjithmonë ...

Padi të reja kundër Gruevskit dhe ish-ministrave të tij, përfshirë Osmanin

Evropaelire - 10.10.2018

Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi të mërkurën për nisjen e hetimeve për raste të reja që kanë të bëjnë me shpërdorimin e detyrës zyrtare. Në mesin e të akuzuarve janë ish-kryeministri, Nikolla ...

Sela i kërkon Zaevit shkarkimin e Osmanit

Antpress - 11.10.2018

Shkup, 10 tetor – Pas aktakuzave të reja të PSP-së, Qeveria aktuale ka humbur kredibilitetin politik në vend. Kështu ka thënë Ziadin Sela në emisionin debativ në televizionin 1A me Borjan Jovanovskin ...

Bujar Osmani është i akuzuari në rastin e PSP-së “Pacienti”

Telegrafi - 10.10.2018

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva në televizionin “Kanal5” tha se në hetimin e saj për rastin “Pacient” njëri nga të dyshuarit është edhe zv.

Kryeministri Zaev për aktakuzën ndaj Osmanit: Askush nuk është fajtor, nëse ajo nuk thuhet me aktgjykim

Tetova Sot - 11.10.2018

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke folur për aktakuzën ndaj ish ministrit të Shëndetësisë, tash zëvendëskryeministër për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se askush nuk është ...

ASH kërkon nga kryeministri Zaev shkarkimin e Bujar Osmanit

Lajm - 11.10.2018

Aleanca për Shqiptarët bën thirrje për shkarkimin e menjëhershëm të Bujar Osmanit, Zëvendës Kryeministri për çështje evropiane i paditur për korrupsion.

Xhaferi i EcoGuerilla-s kërkon dorëheqjen e Osmanit

Ina - 11.10.2018

Pas paralajmërimit nga PSP-ja se është ngitur lëndë edhe për zv. kryeministrin Bujar Osmani kanë reaguar shumë njerëz publik, përfshirë ketu edhe Arijanit Xhaferin nga OJQ-ja “Eko Guerilla”.

Bujar Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur

Lajmi.net - 11.10.2018

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani, tha se është i befasuar nga informacioni mbi hetimet ndaj tij për keqpërdorim eventual të detyrës zyrtare.

Reagon Bujar Osmani, pas hetimeve të nisura nga Specialja

Ina - 11.10.2018

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani përmes deklaratës me shkrim është prononcuar lidhur me lakimin e emrit të tij në media kinse është pjesë e hetimeve të reja të PSP-së.

Osmani: Çdo herë kam punuar sipas ligjit, jam në dispozicion të PSP-së

Telegrafi - 10.10.2018

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, përmes një komunikate për opinionin është shprehur i habitur nga informacioni i PSP-së, prej ku sot informuan se kanë nisur hetime kundër tij në ...

Padi të reja kundër Gruevskit dhe ish-ministrave të tij, përfshirë Osmanin

Koha.net - 10.10.2018

Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi të mërkurën për nisjen e hetimeve për raste të reja që kanë të bëjnë me shpërdorimin e detyrës zyrtare. Në mesin e të akuzuarve janë ish-kryeministri, Nikolla ...

Bujar Osmani është i akuzuari në rastin e PSP-së “Pacient”

Botasot - 10.10.2018

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva në televizionin “Kanal5” tha se në hetimin e saj për rastin “Pacient” njëri nga të dyshuarit është edhe zv.

ASH-ja kërkoi nga kryeministri Zaev, që të shkarkohet zëvendëskryeministri Osmani

Portalb - 11.10.2018

Partia opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët (ASH) ka përshëndetur aktakuzat e reja nga Prokuroria Speciale Publike (PSP) , siç thonë nga atje, veçanërisht aktakuzën ndaj ish ministri të ...

Bujar Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur

Botasot - 11.10.2018

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani, tha se është i befasuar nga informacioni mbi hetimet ndaj tij për keqpërdorim eventual të detyrës zyrtare.

Reagon Bujar Osmani, pas hetimeve të nisura nga Specialja

Lajm - 11.10.2018

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani përmes deklaratës me shkrim është prononcuar lidhur me lakimin e emrit të tij në media kinse është pjesë e hetimeve të reja të PSP-së.

Osmani: Nuk kam çfarë të fsheh, do të bashkëpunojë me PSP-në

Antpress - 11.10.2018

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, përmes një komunikate për opinionin është shprehur i habitur nga informacioni i PSP-së, prej ku sot informuan se kanë nisur hetime kundër tij në ...

Padi të reja kundër Gruevskit dhe ish-ministrave të tij, përfshirë Osmanin

Botasot - 10.10.2018

Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi të mërkurën për nisjen e hetimeve për raste të reja që kanë të bëjnë me shpërdorimin e detyrës zyrtare. Në mesin e të akuzuarve janë ish-kryeministri, Nikolla ...

Bujar Osmani i dyshuar në rastin “Pacienti”

Antpress - 10.10.2018

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva në televizionin “Kanal5” tha se në hetimin e saj për rastin “Pacient” njëri nga të dyshuarit është edhe zv.

ASH: Thirrje për shkarkimin e Bujar Osmanit, i dyshuar nga PSP-ja për korrupsion

Medial - 11.10.2018

Aleanca për Shqiptarët përshëndet njoftimin nga Zyra e Prokurores Speciale Publike për një valë të re të aktakuzave në rastet e keqpërdorimeve të zbuluara nga skandali i përgjimeve.

Bujar Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur

Koha.net - 11.10.2018

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani, tha se është i befasuar nga informacioni mbi hetimet ndaj tij për keqpërdorim eventual të detyrës zyrtare.

Dokumentet flasin ndryshe nga akuzat e PSP-së për Bujar Osmanin, a është ky një “linçim” politik!?

Tetova Sot - 11.10.2018

Sëfundmi, në rrjetet sociale dhe në disa portale të caktuara duke u bazuar në një deklratë të kryeprokurores së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), Katica Janeva u shpërndan lajme nga më të ndryshme ...

“Apachi” i NATO-s që nuk trembet nga Katica

Tetova Sot - 11.10.2018

Zv/kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani do të mbetet në histori si ministri shqiptar më u suksesshëm sa i përket integrimit të Maqedonisë në NATO dhe BE.

Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur- as që kam ndikuar dhe as që kam mundur të ndikoj

Tetova Sot - 11.10.2018

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani përmes deklaratës me shkrim është prononcuar lidhur me lakimin e emrit të tij në media kinse është pjesë e hetimeve të reja të PSP-së.

Prokuroria Speciale në Shkup, hetime të reja për Gruevskin

Lajmi.net - 10.10.2018

Sipas Prokurorisë Speciale Publike, të akuzuarit dyshohet se kanë dëmtuar buxhetin e shtetit me rreth 80 milionë euro. Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi për nisjen e hetimeve për raste të ...

Zhurnal publikon dokumente për rastin e Bujar Osmanit!

Ina - 11.10.2018

Sëfundmi, në rrjetet sociale dhe në disa portale të caktuara duke u bazuar në një deklratë të kryeprokurores së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), Katica Janeva u shpërndan lajme nga më të ndryshme ...

TS: “Apachi” i NATO-s që nuk trembet nga Katica

Ina - 11.10.2018

Zv/kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani do të mbetet në histori si ministri shqiptar më u suksesshëm sa i përket integrimit të Maqedonisë në NATO dhe BE.

Prokuroria Speciale në Shkup, hetime të reja për Gruevskin

Top Channel - 11.10.2018

Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi për nisjen e hetimeve për raste të reja, që kanë të bëjnë me shpërdorimin e detyrës zyrtare. Në mesin e të akuzuarve janë ish-kryeministri, Nikola Gruevski, ...

Dokumentet flasin ndryshe nga akuzat e PSP-së për Bujar Osmanin, a është ky një “linçim” politik!?

Flaka - 11.10.2018

Së fundmi, në rrjetet sociale dhe në disa portale të caktuara duke u bazuar në një deklratë të kryeprokurores së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), Katica Janeva u shpërndan lajme nga më të ndryshme ...