TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kushëriri i Sami Lushtakut kërkon kthimin e Hashim Thaçit në krye të PDK-së

Gazeta Express - 11.10.2018

Një goditje në adresë të Kadri Veselit ka ardhur nga kushëriri i Sami Lushtakut, Avniu. Në kohën kur PDK ka hyrë në zgjedhje të brendshme, njëri prej votuesve të tyre po kërkon rikthimin e Hashim ...

Veseli: Çdo gjë e madhe që është bërë në Kosovë, ka vulën e PDK-së

Zeri - 10.10.2018

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës njëherësh edhe kryeparlamentari, Kadri Veseli, përmes një postimi në “Facebook”, ka ngritur lartë rolin e PDK-së, në shtetformimin e Kosovës, raporton ...

PDK-ja nis zgjedhjet e brendshme, folësit e quajnë kryeministër të ardhshëm Kadri Veselin

Koha.net - 10.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës ka hapur procesin e zgjedhjeve të brendshme. U tha se kjo parti ofron mundësi për të gjithë që duan të punojnë. Ndërkohë ata që folën, Kadri Veselin e quajtën ...

Uran Ismaili në Konvetën e partisë: Vetëm PDK mund ta ndryshoj Kosovën

Botasot - 10.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, tha në hapje të procesit zgjedhor partiak se asnjë parti me shumë se PDK nuk ka dhënë dhe nuk jep për Kosovën.

Veseli flet për gabimet e PDK-së dhe për personat që e braktisën atë

Zeri - 10.10.2018

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në hapjen Konventës për zgjedhjet e brendshme të partisë ka folur për gabimet që ka bërë kjo parti si dhe për personat që janë larguar nga ...

Si e shkatërroi PDK-ja LPK-në dhe e likuidoi UÇK-në

Botasot - 10.10.2018

Në 19-vjetorin e PDK-së, ish nënkryetari i LPK-së, Muhamet Kelmendi ia ka numëruar të bëmat negative të kësaj partie, duke thënë se pikërisht kjo parti shkatërroi LPK-në.

Veseli: Çdo gjë e madhe që është bërë gjatë këtyre viteve në Kosovë mbanë vulën e PDK-së

Lajmi.net - 10.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës është duke mbajtur Konventën e zgjedhjeve të brendshme. Me këtë rast kryetari PDK-së Kadri Veseli ka thënë se rrugëtimi i PDK-së deri këtu ishte i vështirë dhe me sfida, ...

Partia Demokratike e Kosovës nisi zgjedhjet e brendshme

Evropaelire - 10.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës mbajti të mërkurën konventën e re zgjedhore. Zyrtarë të lartë të kësaj partie shprehën optimizmin e tyre se nga konventa zgjedhore, PDK-ja do të dalë edhe më e ...

Ismaili: PDK ishte vula e ndryshimit në Kosovë

Lajmi.net - 10.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, në fjalën e tij të rastit në hapjen zyrtare të konventes zgjedhore, ka thënë se PDK edhe kur ishte në opozitë solli ide por jo dhunë.

Veseli hap konventën e PDK-së, shpërthejnë duartrokitjet për Thaçin

Botasot - 10.10.2018

Partia Demokratike sot ka hapur konventën zgjedhore. Kryetari aktuali i partisë, Kadri Veseli, ka falënderuar paraardhësi e tij, Presidentin Hashim Thaçi, për atë që i ka dhënë partisë, për të ...

Veseli: Njerëzit e PDK-së kanë qenë të parët në proceset e mëdha

Flaka - 10.10.2018

Në 19-vjetorin e themelimit të PDK-së, kryetari i saj, Kadri Veseli, ka deklaruar se sot kjo parti nis një rrugëtim të ri, të qartë dhe me përgjegjësi.

Derisa Veseli fliste, salla duartroket për Thaçin

Zeri - 10.10.2018

Partia Demokratik e Kosovës (PDK), sot ka hapur zyrtarisht Konventën e brendshme zgjedhore e ku ka folur edhe kryetari aktual I kësaj partie, Kadri Veseli.

Hajredin Kuqi për Konventën e PDK-së: Garë vlerash që do ta fuqizojë partinë

Lajmi.net - 10.10.2018

Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuqi, zyrtarisht ka hapur zgjedhjet e brendshme në Partine Demokratike të Kosovës. Në një fjale rasti në konventën e kësaj partie për hapjen e zgjedhjeve, Kuqi vlerësoi ...

Ja kur do të zgjidhet kryetari i PDK-së

Zeri - 10.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka folur për procesin e brendshëm zgjedhor që ka filluar sot në partinë e udhëhequr nga Kadri Veseli, shkruan Gazeta Express.

Përplasjet Thaçi-Haradinaj, flasin zyrtar nga PDK-ja

Zeri - 10.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj gjatë ditës së sotme ka dhënë një deklaratë lidhur me kërcënimin e presidentit Hashim Thaçi për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj.

Kuçi: PDK-ja është lokomotiva e proceseve politike që nga viti 1999

Flaka - 10.10.2018

Në Konventën e Partisë Demokratike të Kosovës për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme, nënkryetari i kësaj partie, Hajredin Kuçi, e ka cilësuar PDK-në si lokomotiva e proceseve ...

Ismaili: PDK-ja arriti ta ndryshojë rrjedhën e historisë në Kosovë

Flaka - 10.10.2018

Ministri i Shëndetësisë, njëherësh edhe nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, në Konventën e kësaj partie për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme, ka thënë se ...

Analisti politik thotë se PDK është parti e krimit, vrasjeve dhe e kapjes

Botasot - 10.10.2018

Analisti politik, Faton Mehmeti, përmes një postimi në Facebook, ka drejtuar fjalë të rënda në drejtim të partisë së Kadri Veselit. Mehmeti thotë se Partia Demokratike e Kosovës është parti e krimit, ...

PDK hap zyrtarisht Konventën e zgjedhjeve të brendshme

Zeri - 10.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës, ka hapur sot Konventën e zgjedhjeve të brendshme. Të pranishëm në këtë ceremoni janë anëtarë dhe struktura udhëheqëse të PDK-së.

Hoxhaj: Nëse BE-ja nuk miraton heqjen e vizave në fund të vitit, nuk kemi asnjë arsye që t’i besojmë më (Video)

Telegrafi - 10.10.2018

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, njëherësh edhe nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka folur për procesin e liberalizimit të ...

PDK nis zgjedhjet e brendshme, Kadri Veselin e quajnë kryeministër të ardhshëm

Botasot - 10.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës ka hapur procesin e zgjedhjeve të brendshme. U tha se kjo parti ofron mundësi për të gjithë që duan të punojnë. Ndërkohë ata që folën, Kadri Veselin e quajtën ...

PDK mban Konventën për hapjen e procesit të brendshëm zgjedhor

Ina - 10.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës, sot mban Konventën për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme. Në këtë Konventë, merr pjesë edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

Uran Ismaili: Vetëm PDK-ja mund ta ndryshoj Kosovën

Zeri - 10.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, tha në hapje të procesit zgjedhor partiak se asnjë parti me shumë se PDK nuk ka dhënë dhe nuk jep për Kosovë, transmeton “Zeri.info”.

Nisin zgjedhjet e brendshme në PDK

Ina - 11.10.2018

Në 19-vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike të Kosovës, ka filluar procesi i ri zgjedhor brenda partisë. Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli në fjalimin e tij në Konventën e PDK-së ka thënë se nga ...

Sot PDK-ja mban konventën dhe shënon 19-vjetorin e themelimit

Koha.net - 10.10.2018

Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga viti 2007 është në pushtet dhe fillimisht ka pasur kryetar Hashim Thaçin, tashmë president i Kosovës.

PDK hapë sot zyrtarisht garën për kryetar të partisë

Telegrafi - 10.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) sot do të mbajë Konventën për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme. Në këtë mbledhje e cila do të fillojë nesër nga ora 17:00, do të marrë pjesë ...

Hajredin Kuqi për Konventën e PDK-së: Garë vlerash që do ta fuqizojë partinë

Botasot - 10.10.2018

Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuqi, zyrtarisht ka hapur zgjedhjet e brendshme në Partine Demokratike të Kosovës. Në një fjale rasti në konventën e kësaj partie për hapjen e zgjedhjeve, Kuqi vlerësoi ...

PDK e zgjedh në dhjetor Kryetarin, s'dihet a do ta rivalizojë dikush Veselin

Botasot - 10.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka folur për procesin e brendshëm zgjedhor që ka filluar sot në partinë e udhëhequr nga Kadri Veseli.

PDK-ja nis garën për të parin e partisë

Gazeta Express - 10.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) sot do të mbajë Konventën për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të ...

PDK hap zyrtarisht Konventën e zgjedhjeve të brendshme

Lajmi.net - 10.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës, ka hapur sot Konventën e zgjedhjeve të brendshme. Të pranishëm në këtë ceremoni janë anëtarë dhe struktura udhëheqëse të PDK-së.

Gara për të parin e PDK-së, zyrtarisht fillon nesër

Lajmi.net - 09.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës nesër do të fillojë edhe zyrtarisht procesin e zgjedhjeve të brendshme, ku do të garohet për të marrë kreun e partisë. Në këtë mbledhje e cila do të fillojë nesër nga ora ...

Kush janë të korruptuarit që Kadri Veseli do që t’i largojë nga PDK’ja? Flet Abelard Tahiri

Botasot - 09.10.2018

Ministri i Drejtësisë i Kosovës, njëherësh anëtar i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka komentuar një paralajmërim të kryetarit të subjektit politik të tij, Kadri Veseli, ...

Ministri i PDK-së: Thaçi nuk mund ta rrëzojë qeverinë

Botasot - 09.10.2018

Ministri i Shëndetësisë njëherit nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka komentuar deklaratat e presidentit të vendit, Hashim Thaçi, se mund ta rrezojë qeverinë kur të dojë.

Ismaili kundër korrigjimit të kufijve, ku dëmtohet Kosova

Zeri - 09.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka komentuar planin e presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për “korrigjim kufijsh” mes Kosovës e Serbisë.

Anëtari i LDK-së i drejtohet ministrit të PDK-së: Boll shpesh po shkon në spital…

Botasot - 09.10.2018

Anëtari i LDK-së, Florian Dushi, dhe ish-zëvendësministri i qeverisë “Mustafa”, ka reaguar ndaj një deklarata të ministrit të shëndetësisë, Uran Ismaili.

Ismaili: Isa Mustafën e mundim si të duam

Botasot - 09.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka folur për perspektivën e partisë së tij në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, kurdo që mbahen ato.

Ismaili: Isa Mustafën e mundim si të duam

Gazeta Express - 09.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka folur për perspektivën e partisë së tij në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, kurdo që mbahen ...

Nënkryetari i PDK’së: S’jemi për korrigjim kufijsh që dëmton sovranitetin e Kosovës

Gazeta Express - 09.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka komentuar planin e presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për “korrigjim kufijsh” mes Kosovës e ...

Hija e Thaçit ndjek PDK’në

Gazeta Express - 09.10.2018

PDK të mërkurën hap fushatën zgjedhore, në këtë parti thonë se Thaçi s’ka ndikim ...

Ftesë për media

Flaka - 09.10.2018

Ftesë për media Partia Demokratike e Kosovës, më 10.10.2018, mban Konventën për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme. Në këtë Konventë merr pjesë edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

Hoxhaj: Nëse BE-ja nuk miraton heqjen e vizave në fund të vitit, nuk kemi asnjë arsye që t’i besojmë më

Medial - 10.10.2018

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, njëherësh edhe nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka folur për procesin e liberalizimit të ...

Uran Ismaili në Konventën e partisë: Vetëm PDK mund ta ndryshoj Kosovën

Lajmi.net - 10.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, tha në hapje të procesit zgjedhor partiak se asnjë parti me shumë se PDK nuk ka dhënë dhe nuk jep për Kosovën.

PDK hapë sot zyrtarisht garën për kryetar të partisë

Botasot - 10.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) sot do të mbajë Konventën për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme. Në këtë mbledhje e cila do të fillojë nesër nga ora 17:00, do të marrë pjesë ...

Kuqi për PDK-në: Sot jemi më të pjekur se kurrë

Zeri - 10.10.2018

Sonte zyrtarisht është hapur Konventa e zgjedhjeve të brendshme në Partinë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i kësaj partie Hajredin Kuqi ka qenë ai i cili e ka hapur këtë konvetë.

Nesër në PDK fillon zyrtarisht gara për kreun e partisë

Botasot - 09.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës nesër do të fillojë edhe zyrtarisht procesin e zgjedhjeve të brendshme, ku do të garohet për të marrë kreun e partisë. Në këtë mbledhje e cila do të fillojë nesër nga ora ...

Ismaili: S’jemi për korrigjim kufijsh që dëmton sovranitetin e Kosovës

Lajmi.net - 09.10.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka komentuar planin e presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për “korrigjim kufijsh” mes Kosovës e Serbisë.

Hoxhaj: Nëse BE-ja nuk miraton heqjen e vizave në fund të vitit, nuk kemi asnjë arsye që t’i besojmë më

Botasot - 10.10.2018

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, njëherësh edhe nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj në një intervistë për Telegrafin ka folur për procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën.

Sot zyrtarisht PDK nis garën për të parin e partisë

Lajmi.net - 10.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) sot do të mbajë Konventën për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme. Në këtë mbledhje e cila do të fillojë nesër nga ora 17:00, do të marrë pjesë ...

Gara për të parin e PDK-së, zyrtarisht fillon nesër

Zeri - 09.10.2018

Partia Demokratike e Kosovës nesër do të fillojë edhe zyrtarisht procesin e zgjedhjeve të brendshme, ku do të garohet për të marrë kreun e partisë. Në këtë mbledhje e cila do të fillojë nesër nga ora ...