TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Serwer: Pres që Vuçiq të mos ndërhyjë në procesin që po zhvillohet për vrasjen e Ivanoviqit

Telegrafi - 02.12.2019

Eksperti amerikan për Ballkanin dhe profesori i Universitetit të Uashingtonit “John Hopkins”, Daniel Serwer ka komentuar sot aktakuzat e ngritura ndaj gjashtë personave të dyshuar për përfshirje në vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver ...

Kush janë udhëheqësit e grupit kriminal, i akuzuar për vrasjen e Ivanoviqit

Koha.net - 02.12.2019

Gjashtë persona janë akuzuar të hënën për vrasjen e ish-politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq. Prokuroria Speciale ka njoftuar se pas hetimeve e intervistimit të qindra personave, e ka dorëzuar aktakuzën në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ...

Lista Serbe: Aktakuzat për vrasjen e Ivanoviqit po bëhen për të larguar vëmendjen nga Specialja

Koha.net - 02.12.2019

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuza në lidhje me rastin e vrasjes së politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, të cilat aktakuza, sipas Listës Serbe, janë bërë “pa asnjë dëshmi dhe me qëllimin që të largohet vëmendja në Prishtinë ...

Gjashtë të akuzuar për vrasjen e Oliver Ivanoviçit

Respublica - 02.12.2019

Zyra e Prokurorit Special në Prishtinë ka ngritur akuzë për gjashtë persona të dyshuar si të përfshirë në vrasjen e përfaqësuesit lokal të serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviç më 16 janar 2018 . Mediat përcjellin inicialet e personave në fjalë, N.

Kronologjia e një vrasjeje

Gazeta Express - 02.12.2019

Oliver Ivanoviq, kishte nisur një ditë të zakonshme pune. Por, ai u vra në hyrje të zyrës së tij. Kjo vrasje, tronditi Kosovën dhe Serbinë. Hetimet për këtë rast filluan në të dyja vendet, përderisa nuk munguan edhe përplasjet politike mes ...

Aktakuzë ndaj gjashtë personave për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Koha.net - 02.12.2019

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, kundër gjashtë personave N.S., M.R., S.A., D.M., Z.J., R.B. për veprat penale “Pjesëmarrje ose organizimi i grupit ...

Ngritet aktakuzë për rastin e Oliver Ivanoviqit

Insajderi - 02.12.2019

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë kundër gjashtë personave N.S., M.R., S.A., D.M., Z.J., R.B. lidhur me vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq. Ata ngarkohen me veprat penale “Pjesëmarrje ose organizimi i ...

Aktakuzë për rastin e Oliver Ivanoviqit

Medial - 02.12.2019

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, kundër gjashtë personave N.S., M.R., S.A., D.M., Z.J., R.B. për veprat penale “Pjesëmarrje ose organizimi i grupit kriminal të ...

Rasti Ivanoviq: Ngrihet aktakuzë për gjashtë persona

Gazeta Express - 02.12.2019

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në Departamentin Special, kundër gjashtë personave të dyshuar për rastin e vrasjes së Oviler Ivanoviqit.

Aktakuzat për rastin Ivanoviq, Lista Serbe: Tërheqje e vëmendjes nga Specialja

Botasot - 02.12.2019

Kjo parti, e cila ka mbështetjen e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, vlerëson se ngritja e këtyre aktakuzave me ‘qëllimin për të larguar vëmendjen e publikut në Prishtinë nga puna e Gjykatës Speciale’.

Aktakuza për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, Lista Serbe: Tërheqje e vëmendjes nga Specialja

Telegrafi - 02.12.2019

Lista Serbe ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj gjashtë personave të dyshuar lidhur me vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq. Kjo parti, e cila ka mbështetjen e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, vlerëson se ngritja e këtyre ...

Aktakuzat për rastin Ivanoviq, Lista Serbe: Tërheqje e vëmendjes nga Specialja

Zeri - 02.12.2019

Lista Serbe ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj gjashtë personave të lidhur me vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq. Kjo parti, e cila ka mbështetjen e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, vlerëson se ngritja e këtyre aktakuzave me ...

Ngrihet aktakuzë për rastin e Oliver Ivanoviqit

Evropaelire - 02.12.2019

Prokuroria Speciale e Kosovës ngriti të hënën aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, kundër gjashtë personave, të identifikuar me inicialet: N.S., M.R., S.A., D.M., Z.J dhe R.B.

Kosovë: Gjashtë të akuzuar në lidhje me vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviç

VOA - 02.12.2019

Prokuroria e Posaçme e Kosovës ngriti të hënën akuzë ndaj 6 personave në lidhje me vrasjen e politikanit lokal serb, Oliver Ivanoviç në janar të vitit 2018. Në një njoftim të prokurorisë thuhet se “N.S., M.R., S.A., D.M., Z.J., R.B.

Është ngritur aktakuzë për rastin e Oliver Ivanoviqit

Portalb - 02.12.2019

Prokuroria Speciale e Kosovës ngriti të hënën aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, kundër gjashtë personave, të identifikuar me inicialet: N.S., M.R., S.A., D.M., Z.J dhe R.B.

Rasti Ivanoviq: Ngrihet aktakuzë për gjashtë persona

Tetova Sot - 02.12.2019

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në Departamentin Special, kundër gjashtë personave të dyshuar për rastin e vrasjes së Oviler Ivanoviqit.

Aktakuzë ndaj gjashtë personave për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

DW - 02.12.2019

Në Kosovë tre nga gjashtë personat e akuzuar në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviqit ndodhen në arrati, ndërsa, tre të tjerë tashmë janë në arrest. Prokuroria Speciale e Kosovës konfirmon se ka ngritur aktakuzë ndaj gjashtë personave në lidhje me ...

Prokuroria akuzon 6 persona për lidhje me vrasjen e politikanit serb, në veriun e Mitrovicës

Syri.net - 02.12.2019

Prokuroria e Posaçme e Kosovës ngriti të hënën akuzë ndaj 6 personave në lidhje me vrasjen e politikanit lokal serb, Oliver Ivanoviç në janar të vitit 2018. Në një njoftim të prokurorisë thuhet se “N.S., M.R., S.A., D.M., Z.J., R.B.

Aktakuza për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, Lista Serbe: Tërheqje e vëmendjes nga Specialja

Zhurnal - 02.12.2019

Lista Serbe ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj gjashtë personave të dyshuar lidhur me vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq. Kjo parti, e cila ka mbështetjen e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, vlerëson se ngritja e këtyre ...

Aktakuza për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, Lista Serbe: Tërheqje e vëmendjes nga Specialja

Lajmi.net - 02.12.2019

Përmes një njoftimi për media, kjo parti vlerëson se ngritja e këtyre aktakuzave është bërë me ‘qëllimin për të larguar vëmendjen e publikut në Prishtinë nga puna e Gjykatës Speciale’. “Si rregull, kur bëhet fjalë për gjyqësorin e Kosovës, përveç ...

Vrasja e politikanit serb Oliver Ivanoviç, Prokuroria e Posaçme e Kosovës akuzë ndaj 6 të dyshuarve

BalkanWeb - 02.12.2019

Prokuroria e Posaçme e Kosovës ngriti të hënën akuzë ndaj 6 personave në lidhje me vrasjen e politikanit lokal serb, Oliver Ivanoviç në janar të vitit 2018. Në një njoftim të prokurorisë thuhet se “N.S., M.R., S.A., D.M., Z.J., R.B.

Aktakuza për vrasjen e Ivanoviç, Lista Serbe: Largim vëmendjeje nga Specialja

SOT - 02.12.2019

Lista Serbe ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj gjashtë personave të dyshuar lidhur me vrasjen e politikanit liberal serb të Kosovës, Oliver Ivanoviç, duke thënë se kanë qëllim të largojnë vëmendjen e publikut në Prishtinë nga puna e Gjykatës ...

Aktakuza: Si u planifikua vrasja e Ivanoviqit dhe si e tradhtoi sekretarja e tij?

Gazeta Express - 02.12.2019

Prokuroria Speciale akuzon 6 persona për vrasjen e Ivanoviqit, në arrati i dyshuari kryesor Milan Radojçiq Një grup i strukturuar kriminal është themeluar në Veri të Mitrovicës që nga viti 2011.

Aktakuza: Si u planifikua vrasja e Ivanoviqit dhe si e tradhtoi sekretarja e tij?

Botasot - 02.12.2019

Prokuroria Speciale akuzon 6 persona për vrasjen e Ivanoviqit, në arrati i dyshuari kryesor Milan Radojçiq Një grup i strukturuar kriminal është themeluar në Veri të Mitrovicës që nga viti 2011.

Aktakuza: Si u planifikua vrasja e Ivanoviqit dhe si e tradhtoi sekretarja e tij?

Zeri - 02.12.2019

Prokuroria Speciale akuzon 6 persona për vrasjen e Ivanoviqit, në arrati i dyshuari kryesor Milan Radojçiq Një grup i strukturuar kriminal është themeluar në Veri të Mitrovicës që nga viti 2011.

Aktakuzë ndaj 6 personave të dyshuar për përfshirje në vrasjen e Ivanoviqit

Zeri - 03.12.2019

Aktakuza është ngritur ndaj Nedelko Spasojeviqit, Marko Roshiqit, Dragisha Markoviqit, Silvana Arsoviqit, Rade Basaras dhe ZH.J., të cilët ngarkohen për përfshirje në vrasjen e Oliver Ivanoviqit më 16 janar 2018 në veri të Mitrovicës.

6 të akuzuar në lidhje me vrasjen e politikanit serb në Kosovë

Durres Lajm - 03.12.2019

Prokuroria e Posaçme e Kosovës ngriti të hënën akuzë ndaj 6 personave në lidhje me vrasjen e politikanit lokal serb, Oliver Ivanoviç në janar të vitit 2018. Në një njoftim të prokurorisë thuhet se “N.S., M.R., S.A., D.M., Z.J., R.B.