TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E plotë/ Bien akuzat për lobimin rus ndaj Lulzim Bashës. Bllokohet dosja për kreun e PD-së, njëri nga prokurorët ...

Medial - 08.11.2019

Shefi i opozitës, Lulzim Basha, është dërguar zyrtarisht i pandehur në gjykatë për akuzën e falsifikimit të formularëve, lidhur me kontratat e lobnimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në shumën e ...

Elisabeta Imeraj akuzon prokurorët e dosjes “Basha”: Kanë vepruar me kokë të tyre, hetimet kanë parregullsi

Gazeta Tema - 08.11.2019

Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje finale për shkak se ...

Plas keq sherri në Prokurorinë e Tiranës për çështjen e Lulzim Bashës, Klodiana Lala nxjerr detajet e forta, zbulon ...

SOT - 08.11.2019

Ditën e sotme janë mbyllur hetimet për dosjen e lobimit rus të Partisë Demokratike në SHBA, ndërsa prokuroria e ka kaluar për gjykim çështjen, duke e marrë si të pandehur kreun e opozitës Lulzim ...

Dosja e Bashës mbërrin në gjykatë? Gazetarja jep detaje: Në Prokurori u zhvillua debat i ashpër, kush është prokurori ...

BalkanWeb - 08.11.2019

Gazetarja Klodiana Lala në një lidhje telefonike për “News 24” ka treguar detaje për dosjen në ngarkim të Lulzim Bashës për “falsifikim dokumentesh”. Lala shprehet se në lidhje me dosjen e Lulzim ...

Kush është prokurori që refuzoi të firmosë për Bashën të pandehur

Mapo - 08.11.2019

Vetëm dy nga tre prokurorë firmosën sot për marrjen nën akuzë të kryedemokratit Lulzim Basha, ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD, Arben Ristani dhe financierit, Ilir Dervishi.

Përçahet Prokuroria prej Bashës, Elisabeta Imeraj akuza vartësve të saj

Albeu.com - 08.11.2019

Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje finale për shkak se ...

Dosja për Bashën krijon përplasje në prokurori, flet Imeraj: Nuk ka shkuar në gjykatë!

Gazeta Express - 08.11.2019

Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje finale për shkak se ...

Prokurorët e dosjes “Basha”, reagon Elisabeta Imeraj: Kanë vepruar me kokë të tyre, ka parregullsi

Java News - 08.11.2019

Dosja e shumëpërfolur Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje nale për shkak se një nga tre prokurorët nuk kanë rmosur ...

Dosja Basha/ Elisabeta Imeraj: Karanxha dhe Tako kanë vendosur të vetë-shpallen prokurorë të çështjes

Top Channel - 08.11.2019

Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje finale për shkak se ...