TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha paralajmëron me burg ata që do prishin godinën e teatrit Kombëtar

Gazeta Express - 22.07.2019

Kreu i PD-së, Lulzim Basha reagon në lidhje me projektin e qeverisë për prishjen e godinës së teatrit Kombëtar. Basha shkruan se ky është projekt grabitqar i Ramës për grabitjen e dhjetëra miliona ...

Teatri Kombëtar, Basha kërcënon: Kush merr përsipër ndërtimin, do futet në burg

Top Channel - 22.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me Teatrin Kombëtar, duke e cilësuar projektin si kriminal dhe grabitqar. Shefi i opozitës kërcënoi se çdo person përgjegjës për shembjen ...

“Gropa te Teatri, do jetë e tyre”, Basha reagon për projektin e TK

Mapo - 22.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha nëpërmjet një statusi në Facebook shkruan se projekti i Teatrit Kombëtar është një projekt kriminal grabitqar.

“Projekt kriminal” Basha ashpërson tonet: Gropa te Teatri, do jetë e tyre

BalkanWeb - 22.07.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me projektin e qeverisë për shembjen e teatrit kombëtar. Ndërsa e konsideron një projekt kriminal grabitqar, Basha shkruan ...

“Nga arkitektët tek zyrtarët, të gjithë do dilni para drejtësisë”, Basha lëshon paralajmërimin e fortë: Ju pret burgu!

SOT - 22.07.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha me një postim në rrjetet sociale ka bërë një deklaratë të fortë për shembjen e Teatrit Kombëtar ku nuk i ka kursyer akuzat nga kryeministrit Edi Rama.

Teatri Kombëtar, Basha: Para drejtësisë për këtë korrupsion masiv

RTSH - 22.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me projektin e qeverisë për shembjen e teatrit kombëtar. Basha deklaroi se “projekti i Teatrit Kombëtar ...

Basha: Gropa që mendojnë se do hapin tek teatri do jetë gropa e tyre

Durres Lajm - 22.07.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar edhe një herë tjetër këtë të hënë të gjithë të përfshirët në atë që e quan “projekt kriminal grabitqar” të Teatrit Kombëtar.

Teatri Kombëtar, Basha kërcënon: Kush merr përsipër ndërtimin, do futet në burg

Botasot - 22.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me Teatrin Kombëtar, duke e cilësuar projektin si kriminal dhe grabitqar. Shefi i opozitës kërcënoi se çdo person përgjegjës për shembjen ...

Shembja e Teatrit, Basha: Në atë gropë do të bini vetë

Albeu.com - 22.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, me anë të një reagimi në "Facebook" ka paralajmëruar të gjithë zyrtarët të cilër po planifikojnë ndërtimin e Teatrit të Ri se do të paraqiten para drejtësisë.

Teatri Kombëtar, Basha: Kush merr përsipër ndërtimin, do futet në burg

Telegrafi - 22.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me Teatrin Kombëtar, duke e cilësuar projektin si kriminal dhe grabitqar. \ Shefi i opozitës kërcënoi se çdo person përgjegjës për ...

Teatri Kombëtar, Basha kërcënon: Kush merr përsipër ndërtimin, do futet në burg

Zhurnal - 22.07.2019

Tiranë, 22 korrik – Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me Teatrin Kombëtar, duke e cilësuar projektin si kriminal dhe grabitqar.

Projekti Teatrit Kombëtar, kreu i PD Basha: Arkitektët, bashkë me Ramën, do të përgjigjen para drejtësisë!

RTSH - 22.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka cilësuar projektin e teatrit si “kriminal” dhe “grabitqar”, sipas së cilit “i shërben nevojave personale të kryeministrit, Edi Rama”.

Basha: Para drejtësisë ata që do të ndërtojnë te Teatri Kombëtar

Medial - 22.07.2019

TIRANË, 22 korrik /MEDIAL – I. Vata/ – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se “ata që do të tentojnë të hapin gropën te Teatri, do të shkojnë para drejtësisë”.