TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pronari i Totenhamit jeton në super-jaht!

InfoSport - 13.02.2018

Bobby Buckle ishte 13 vjeç, kur në vitin 1882 një grup studentësh nga “All Halloës Church” vendosën të themelonin Tottenham Hotspur. Djemtë, kapiteni i të cilëve është Bobby, luanin në fakt kriket, ...

Tottenham mposht Juventusin për 11-tshen e më të mirëve në sfidën e sotme (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Juventusi do të presë Tottenhamin për ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Nëse duhet të marrësh formacionin më të mirë të të dyja skuadrave do të ishin shtatë lojtarë të Tottenhamit.

Juventus – Tottenham, formacioni i kombinuar me yjet e dy skuadrave

Telegrafi - 13.02.2018

Juventusi dhe Tottenhami do të përballen në mes vetë në ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat vijnë me një super formë, pasi nuk dinë për humbje në 10 ndeshjet e fundit.

Juventus me formacion super sulmues ndaj Tottenhamit

Lajmi.net - 13.02.2018

. Juventus do të luajë me formacion sulmues ndaj Tottenham Hotspur sonte në Ligën e Kampionëve. Mediat italiane raportojnë se trajneri Massimiliano Allegri në stërvitjen e fundit ka provuar Federico ...

Juventusi i ‘përgjysmuar’ kundër Tottenham, Allegri bën gati formacionin

BalkanWeb - 13.02.2018

“Uefa Champions League” rikthehet sonte pas gati dy muaj pushim me fazën më interesante të saj, atë me eliminim direkt. City i Guardiolës duket mjaft i favorizuar në përballjen kundër Bazel dhe si ...

Allegri: Higuain është më i mirë se Kane

Koha.net - 13.02.2018

Trajneri i Juventusit, Massimilano Allegri, ka thënë se nuk do të pranonte një ndërrim të Gonzalo Higuainit me sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane, nëse do t’i ofrohej mundësia.

Pritjes së gjatë i vjen fundi, rikthehet Liga e Kampionëve

Zhurnal - 13.02.2018

Pritjes së gjatë i vjen fundi, rikthehet Liga e Kampionëve Pritjes së gjatë i ka ardhur fundi, Liga e Kampionëve rikthehet sonte me dy super ndeshje në 1/8 e finales të kësaj gare.

Parashikim: Juventus – Tottenham

Telegrafi - 13.02.2018

Juventusi do të rifillojë aventurën evropiane drejt një finaleje tjetër ndaj një kundërshtari shumë të fortë, Tottenhamit. Vendi: Allianz Stadium, Torino Koha: E martë, 13 shkurt – 20:45 Lajmet rreth ...

Chiellini: Kane është në një nivel me Messin, Ronaldon dhe Neymarin

Zhurnal - 13.02.2018

Chiellini: Kane është në një nivel me Messin, Ronaldon dhe Neymarin Ylli i Tottenhamit Harry Kane ka qenë në të njëjtin nivel me Lionel Messin, Cristiano Ronaldon dhe Neymarin në vitet e fundit, ...

Allegri: Juventusi është rritur në Ligë të Kampionëve

Zhurnal - 13.02.2018

Allegri: Juventusi është rritur në Ligë të Kampionëve Max Allegri mendon se Juventusi tani ka më shumë vetëbesim në Ligë të Kampionëve. Juventusi e ka arritur finalen e garës më të madhe evropiane ...

Dybala, ylli i munguar i supersfidës Juventus - Tottenham

Albeu.com - 13.02.2018

Paulo Dybala është mungesa e madhe e supersfidës së sotme ku Tottenham Hotspur do të vizitojë Juventusin në Torino . Argjentinasi ka vuajtur nga një lëndim në kofshë, por ka pasur zër se ai mund të ...

Harry Kane “frika” e Juventusit, Taulant Xhaka kundër “yjeve” të City-t

SuperSport - 13.02.2018

Pasi arkivoi fitoren e radhës në Serinë A, pikërisht në transfertën e Firences, Juventusi do t’i shkarkojë të gjitha bateritë në përballjen me Tottenhamin në 1/8-ate Champions League, që do të ...

Juve – Tottenham: Formacioni i mundshëm, edhe Lichtsteiner i shtohet listës së mungesave

Telegrafi - 13.02.2018

Liga e Kampionëve është kthyer, objektivi i madh i Juventusit për tash e disa vite. Gara më e madhe për klube në botë vjen në momentin më të mirë për Zonjën e Vjetër, ata së fundmi kanë fituar ndaj ...

Dybala nuk luan ndaj Tottenhamit

Telegrafi - 13.02.2018

Paulo Dybala nuk është përfshirë në skuadrën e Juventusit për duelin rrethit të eleminimit direkt ndaj Tottenhamit. Argjentinasi ka vuajtur nga një lëndim në kofshë, por ka pasur zër se ai mund të ...

Higuain – Kane, ja kë e zgjedh Allegri

Lajmi.net - 13.02.2018

. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka zgjedhur Gonzalo Higuainin para Harry Kane në prag të duelit me Tottenham Hotspur në Ligën e Kampionëve.

Juventus – Tottenham, formacionet e super ndeshjes në Torino

Lajmi.net - 13.02.2018

Juventus dhe Tottenham ndeshen sonte në Ligën e Kampionëve. Juventus pret Tottenhamin sonte në ndeshjen e parë të fazës eliminatore në Ligën e Kampionëve.

Allegri: Juventusi është rritur në Ligë të Kampionëve

Gazeta Express - 13.02.2018

Max Allegri mendon se Juventusi tani ka më shumë vetëbesim në Ligë të ...

Lajm i mirë për Tottenham, nuk luan ylli i Juventusit

Alb Portali - 13.02.2018

Loading... Dybala nuk ka arritur të rikuperohet për sfidën që Juventusi e zhvillon të martën me Tottenhamin. Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala, nuk është gati për Tottenhamin.

Allegri: Kane i fortë, por zgjedh Higuainin

SuperSport - 12.02.2018

Don Balon raportoi sot se Juventusi po përgatitet të thyejë rekordin e transferimeve verën e ardhshme, me plot 250 milionë euro për sulmuesin anglez të Tottenhamit, Harry Kane.

Kane: Chiellini mbrojtës i madh, ndeshje e vështirë ndaj Juves

Telegrafi - 12.02.2018

Harry Kane i Tottenham Hotspur e ka cilësuar Juventusin si kundërshtar të vështirë, ashtu sikurse edhe mbrojtësin e tyre Giorgio Chiellini. Tottenhami janë mysafirë të Juventusit në ndeshjen e parë ...

Lajm i keq për Juventusin para ndeshjes me Tottenham

Lajmi.net - 12.02.2018

Paulo Dybala nuk është përfshirë në skuadër për ndeshjen e nesërmen që Juventusi e zhvillon ndaj Tottenham Hotspur. Nesër (e martë) nga ora 20:45 Juventusi në kuadër të Ligës së Kampionëve takohet me ...

Allegri zgjedh mes Higuanit dhe Kane

Lajmi.net - 12.02.2018

Massimiliano Allegri është paraqitur në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Juventus – Tottenham. Këto dy skuadra, nesër (e martë) do të ballafaqohen mes vete në 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Juventusi publikon listën, Dybala nuk ftohet për ndeshjen me Tottenahmin

Telegrafi - 12.02.2018

Paulo Dybala nuk është përfshirë në skuadër për ndeshjen e nesërmen që Juventusi e zhvillon ndaj Tottenham Hotspur. Argjentinasi ka stërvitur me skuadrën pas një lëndimi që kishte në muskuj, por ...

Chiellini e vlerëson lartë Kanen para ndeshjes Juventus – Tottenham

Lajmi.net - 12.02.2018

Juventusi nesër zhvillon ndeshjen e 1/16 të Ligës së Kampionëve me Tottenhamin. Skuadra angleze do të jetë mysafir i ‘Zonjës së Vjetër’ në ‘Alianz Stadium’.

Juventusi, gati të thyejë rekordin e Neymar: 250 mln euro për Kane

Gazeta Tema - 12.02.2018

Por cila është tratativa që pritet të rrezikojë këtë rekord të brazilianit? Nuk bëhet fjalë as për sheikët e PSG-së, apo ata të Manchester Cityt, as për Realin e mësuar me çmenduritë financiare të ...

Pochettino: Juventusi klubi i madh, duhet ta meritojmë fitoren

Telegrafi - 12.02.2018

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka thënë se nuk mund të krahasohen me Juventusin, pasi ata kanë fituar gjithçka. Ai ishte i pranishëm në konferencë për shtyp, ndërsa ka folur për ...

Juventus – Tottenham, formacioni i kombinuar me yjet e dy skuadrave

Almakos - 13.02.2018

Juventusi dhe Tottenhami do të përballen në mes vetë në ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat vijnë me një super formë, pasi nuk dinë për humbje në 10 ndeshjet e fundit.

Parashikim: Juventus – Tottenham

Almakos - 13.02.2018

Juventusi do të rifillojë aventurën evropiane drejt një finaleje tjetër ndaj një kundërshtari shumë të fortë, Tottenhamit. Vendi: Allianz Stadium, Torino Koha: E martë, 13 shkurt – 20:45 Juventus ...

Champions League/ Juventusi pret Tottenhemin, Xhaka kundër “yjeve” të City-t

Gazeta Tema - 13.02.2018

Pasi arkivoi fitoren e radhës në Serinë A, pikërisht në transfertën e Firences, Juventusi do t’i shkarkojë të gjitha bateritë në përballjen me Tottenhamin në 1/8-ate Champions League, që do të ...

Juve – Tottenham: Formacioni i mundshëm, edhe Lichtsteiner i shtohet listës së mungesave

Almakos - 13.02.2018

Liga e Kampionëve është kthyer, objektivi i madh i Juventusit për tash e disa vite. Gara më e madhe për klube në botë vjen në momentin më të mirë për Zonjën e Vjetër, ata së fundmi kanë fituar ndaj ...

Dybala nuk luan ndaj Tottenhamit

Almakos - 13.02.2018

Paulo Dybala nuk është përfshirë në skuadrën e Juventusit për duelin rrethit të eleminimit direkt ndaj Tottenhamit. Argjentinasi ka vuajtur nga një lëndim në kofshë, por ka pasur zër se ai mund të ...

Higuain – Kane, ja kë e zgjedh Allegri

Ina - 13.02.2018

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka thënë se preferon argjentinasin para anglezit në rolin e numrit 9. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka zgjedhur Gonzalo Higuainin para Harry ...

Harry Kane flet për ndeshjen Juventus – Tottenham

Lajmi.net - 12.02.2018

Nesër (e martë) rikthehen ethet e Ligës së Kampionëve. Tottenham Hotspur do të jetë mysafir i Juventusit në ‘Alianz Stadium’. Sulmuesi më në formë në Evropë, Harry Kane, është optimist se skuadra e ...

Pochettino kërkon fitore ndaj Juventusit

Lajmi.net - 12.02.2018

Maurcio Pochettino është paraqitur në konferencën për shtyp para ndeshjes Juventus – Tottenhem. Nesër (e martë), nga ora 20:45, ‘Zonja e Vjetër’ pret Tottenhamin për ndeshjen e vlefshme për 1/16 të ...

Klubi italian gati të thyejë rekordin, 250 mln euro për Harry Kane

BalkanWeb - 12.02.2018

Ide të çmendura raportohen së fundmi me protagonistë klubin italian të Juventusi-t. Shifra prej 222 mln eurosh që Paris SG pagoi për Neymar mund të mos qëndrojë edhe për shumë kohë si më e shtrenjta ...

Përballen në “Champions”, sulmuesi i Tottenham-it: U largova duke qarë nga Juventusi

BalkanWeb - 12.02.2018

Juventus-Tottenham është një nga dy sfidat e mbrëmjes së nesërme që rikthen “Uefa Champions League” pas gati dy muajsh. Kjo përballje nuk është speciale vetëm për tifozët e dy ekipeve, por edhe për ...

Juventus trondit merkaton, gati oferta 250 mln euro për Harry Kane

Java News - 12.02.2018

Besojeni ose jo, por Juventus është gati të bëjë cmendurinë në merkato duke kaluar shifrën me të cilën u ble Neymar nga Paris Saint-Germain. Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” po bëjnë gati një ofertë ...

Don Balon: Juvja, 250 milionë euro për Harry Kane

SuperSport - 12.02.2018

Juventusi është gati të bëjë çmendurinë gjatë merkatos së verës për të transferuar në Torino golashënuesin më të mirë të momentit në kampionatet më të forta europiane, Harry Kane.

Kane: Chiellini është një mbrojtës i mahnitshëm

Albeu.com - 13.02.2018

Harry Kane i Tottenham Hotspur e ka cilësuar Juventusin si kundërshtar të vështirë, ashtu sikurse edhe mbrojtësin e tyre Giorgio Chiellini. Tottenhami janë mysafirë të Juventusit në ndeshjen e parë ...

Juventus gati të paguajë 250 milionë euro për yllin e Tottenhamit

Zhurnal - 12.02.2018

Juventus gati të paguajë 250 milionë euro për yllin e Tottenhamit Kampioni i Italisë ka para deh do të shpenzojë qindra miliona euro gjatë verës për transferime Skuadra italiane, Juventus ka bërë ...

Kane, gati t’i dëgjojë ofertat e Unitedit gjatë verës

Almakos - 11.02.2018

Sulmuesi i Tottenhamit Hotspur, Harry Kane është i gatshëm të marrë në konsideratë një ofertë nga Manchester United, sipas burimeve kryesore të Madridit.

Juventusi publikon listën, Dybala nuk ftohet për ndeshjen me Tottenahmin

Almakos - 12.02.2018

Paulo Dybala nuk është përfshirë në skuadër për ndeshjen e nesërmen që Juventusi e zhvillon ndaj Tottenham Hotspur. Argjentinasi ka stërvitur me skuadrën pas një lëndimi që kishte në muskuj, por ...

Pochettino: Juventusi klubi i madh, duhet ta meritojmë fitoren

Almakos - 12.02.2018

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka thënë se nuk mund të krahasohen me Juventusin, pasi ata kanë fituar gjithçka. Ai ishte i pranishëm në konferencë për shtyp, ndërsa ka folur për ...

Juventus – Tottenham, formacioni i kombinuar me yjet e dy skuadrave

Ina - 13.02.2018

Juventusi dhe Tottenhami do të përballen në mes vetë në ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat vijnë me një super formë, pasi nuk dinë për humbje në 10 ndeshjet e fundit.

Harry Kane “frika” e Juventusit, Taulant Xhaka kundër “yjeve” të City-t

Lajm - 13.02.2018

Pasi arkivoi fitoren e radhës në Serinë A, pikërisht në transfertën e Firences, Juventusi do t’i shkarkojë të gjitha bateritë në përballjen me Tottenhamin në 1/8-ate Champions League, që do të ...

Klubi italian gati të thyejë rekordin, 250 mln euro për Harry Kane

SOT - 12.02.2018

Ide të çmendura raportohen së fundmi me protagonistë klubin italian të Juventusi-t. Shifra prej 222 mln eurosh që Paris SG pagoi për Neymar mund të mos qëndrojë edhe për shumë kohë si më e shtrenjta ...

250 milionë euro për Harry Kane

Shqipmedia - 12.02.2018

Juventusi është gati të bëjë çmendurinë gjatë merkatos së verës për të transferuar në Torino golashënuesin më të mirë të momentit në kampionatet më të forta europiane, Harry Kane.

Skuadra e Juventusit ndaj Tottenhamit, Allegri lë jashtë Paulo Dybalan

Albeu.com - 12.02.2018

Paulo Dybala nuk është përfshirë në skuadër për ndeshjen e nesërmen që Juventusi do të zhvillojë ndaj Tottenham Hotspur. Argjentinasi ka stërvitur me skuadrën pas një lëndimi që kishte në muskuj, por ...

Pochettino: Tottenham nuk mund të krahasohet me Juventusin

Albeu.com - 12.02.2018

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka thënë se nuk mund të krahasohen me Juventusin , pasi ata kanë fituar gjithçka. Ai ishte i pranishëm në konferencë për shtyp, ndërsa ka folur për ...

Champions/ Juve përballë Totenhemit, “Zonja” josh Harry Kane me 250 mln euro

SOT - 13.02.2018

Liga e Kampioneve do të klthehet sot në mbrëmje meë ndeshjet e saj në kuadër të 16-tave, ose siç njihet ndryshe në 1/8 e finales. Padiskutim që ndeshja më e rëndësishme mbrëmjen e kësaj të marte ...