TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kreu i ARRSH: Disa rrugë të bllokuara administrohen nga bashkitë!

Java News - 12.01.2019

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qëndro, në një lidhje telefonike me Report Tv ka sqaruar për qytetarët gjendjen e deritanishme të rrugëve në të gjithë Shqipërinë.

Moti i keq në vend, ARRSH: Ja akset rrugore më problematike

BalkanWeb - 14.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. Në rajonin verior gjatë natës ka pasur temperatura të ulëta. Në të gjitha akset ku ka prezencë ngricash, është bërë ...

Ulje drastike e temperaturave në Korçë, bora shkon 70 cm deri në 2 metra

Botasot - 12.01.2019

Ulen ndjeshem temperaturat ne qarkun e Korces duke shkuar deri ne -15° C, cka ka sjelle ngrica ne akset rrugore e sidomos ato rurale. Megjithate te gjitha akset rrugore nacionale jane te ...

Probleme në qarkullimin në disa akse rrugore

Mapo - 12.01.2019

Reshjet e dëborës e kanë ulur intensitetin, çka ka ndikuar në përmirësimin e situatës në disa rrugë të vendit. Megjithatë, në disa akse mjetet lëvizin vetëm me zinxhirë, si pasojë e dëborës apo ...

ARRSH: Qarkullimi në akset verilindore e qendrore, me zinxhirë

Top Channel - 12.01.2019

Qarkullimi i automjeteve bëhet sërish me vështirësi në disa prej akseve kryesore të veriut e verilindjes, por edhe në rajonin qendror të Shqipërisë, ndërkohë që në juglindje e jug duket se nuk është ...

Moti i keq, ARRSH: Akset rrugore ku udhëtohet me zinxhirë

BalkanWeb - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Mësohet se në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ...

Dëbora “mbërthen” vendin, ARRSH: Në disa zona trashësia 1 metër

BalkanWeb - 11.01.2019

Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe ...

Bora mban të izoluar mijëra banorë, kujdes me qarkullimin

RTSH - 11.01.2019

23 rrugë kombëtare, rezultojnë me probleme, e të qarkullueshme vetëm me zinxhirë. Sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar, pavarësisht punës për pastrimin e mbajtjen hapur të tyre, kryesisht në qarqet ...

Në Tropojë të gjitha rrugët të kalueshme pa zinxhirë

Botasot - 11.01.2019

Në Tropojë të gjitha akset rrugore janë të kalueshme pa zinxhira, si pasojë e pastrimit të rrugëve nga dëbora. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se “ka përmirësime të ndjeshme në akset e ...

Moti i keq, ARRSH: Ja akset rrugore më problematike

Gazeta Tema - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. “Gjatë gjithë natës kontraktorët kanë punuar dhe vazhdojnë të punojnë për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës.

Ulje drastike e temperaturave në Korçë, bora shkon 70 cm deri në 2 metra

Medial - 12.01.2019

Kjo behet e ditur nga pergjegjesi i Sektorit Rajonal Rrugor ne Korce Gentian Pere i cili thote per VizionPlus se gjate gjithe kohes jane pastruar dhe kriposur te gjitha akset perfshi edhe ate ...

Borë dhe temperatura nën 0 gradë, kjo është gjendja e akseve rrugore kryesore të vendit

SOT - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. Sipas ARRSH, kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për pastrimin e rrugës nga bora dhe ...

"Bora izolon vendin, në këto zona trashësia 1 metër"

Albeu.com - 11.01.2019

Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe ...

Borë e akull në rrugë, këto janë akset më problematike

Albeu.com - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. “Gjatë gjithë natës kontraktorët kanë punuar dhe vazhdojnë të punojnë për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës.

Dëbora dhe ngricat/ ARRSH: Akset rrugore ku duhet bërë kujdes!

Java News - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se të gjitha akset nacionale janë të kalueshme, duke bërë thirrje ndaj drejtuesve të mjeteve që të bëjnë kujdes nga ngricat në disa segmente rrugore.

Gjendja e rrugëve – ARRSH: Vijon pastrimi dhe hedhja e kripës. Akset ku duhet të përdorni zinxhirë

Mapo - 11.01.2019

Reshjet e borës që kanë përfshirë vendin kanë sjellë vështirësi në qarkullimin e automjeteve. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se vijon puna për pastrimin e rrugëve dhe hedhjen e kripës nga ...

Moti i keq/Shqipëria nën acar, ARRSH: Kujdes në këto akse rrugore

Java News - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. “Gjatë gjithë natës kontraktorët kanë punuar dhe vazhdojnë të punojnë për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës.

Informacioni i rrugëve për sot, ku duhet të kaloni me zinxhirë

Botasot - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë ...

Reshjet e borës, automjetet mund të lëvizin me zinxhirë në shumë segmente

ABC News - 11.01.2019

Reshjet e borës kanë vështirësuar qarkullimin e automjeteve në shumë segmente rrugore. Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën thirrje drejtuesve të automjeteve të përdorin zinxhirët, nëse iu duhet të ...

Autoriteti tregon gjendjen e rrugëve në Shqipëri, ku kalohet me zinxhirë

Botasot - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dalë me një njoftim për të gjithë shoferët shqiptarë që kanë planikifkuar të lëvizin këtë të dielë. Situata e rrugëve në Shqipëri paraqitet e stabilizuar këtë fundjave, ...

Vini re! Këto janë akset rrugore ku duhen përdorur patjetër zinxhirët

LajmiFundit - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor shqiptar ka bërë një pasqyrë të situatës së krijuar në vend nga reshjet e dëborës dhe i ftohti i acartë. Në njoftimin e shpërndarë para pak minutash ARRSH ka listuar rrugët ku ...

Borë dhe ngrica, ARRSH: Ja situata në akset rrugore, ku nevojiten zinxhirë!

Java News - 11.01.2019

Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe ...

Moti i keq/ ARRSH: Ja rrugët ku kalohet vetëm me zinxhirë…

Mapo - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion për gjendjen e rrugëve kryesore në vend. Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën një apel edhe drejtuesve të automjeteve: “Për shkak të temperaturave të ulëta, ...

Borë dhe ngrica: Ja akset ku nuk ecni dot pa zinxhirë

Gazeta Tema - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar kete paradite situaten ne akset kryesore ne vend. Gjendja e akseve kryesore të vendit Kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për pastrimin e ...

Situata për shkak të motit në vend, ARRSH jep lajmin e mirë

SOT - 11.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar përmes një njoftimi në faqen zyrtare në facebook, shprehet se situata për shkak të reshjeve të shiut pas atyre të dëborës në akset rrugore të vendit është drejt ...

ARRSH: Akset ku rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

Medial - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar, njofton median dhe opinionin për gjendjen e akseve kryesore të vendit. ARSH, bën me dije se në Rajonin Jugor Gjirokastër, që në orët e para të mëngjesit është punuar dhe ...

Informacioni i rrugëve për sot, ku duhet të kaloni me zinxhirë

Antpress - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë ...

Situata në akset rrugore në vend, ARRSH bën njoftim me rëndësi

LajmiFundit - 11.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një parantezë të të gjithë situatës në akset rrugore në vend. Në një njoftim në faqen e “Facebook”, ARRSH ka bërë me dije se situata është përkeqësuar akoma më ...

Moti i keq në vend, ARRSH: Ja akset rrugore më problematike

SOT - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. “Gjatë gjithë natës kontraktorët kanë punuar dhe vazhdojnë të punojnë për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës.

Shqipëria nën pushtetin e dëborës, cilat akse janë të pakalueshme

Albeu.com - 12.01.2019

Dëbora ka paralizuar gjithë vendin dhe qarkullimi i automjeteve pa zinxhir ë është i pamundur. Shumë nga zonat e Veriut dhe Juglindjes së vendit janë në izolim absolut ndërsa Autoriteti Rrugor ...

Dëbora mbërthen Shqipërinë, ja rrugët ku duhet të bëni kujdes për të kaluar

Medial - 11.01.2019

Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe rrugët dytësore mes zonave të thella të vendit. Për këtë edhe Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë një panoramë të ...

ARRSH: Ja rrugët ku kalohet vetëm me zinxhirë

Top Channel - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) jep informacion për gjendjen e rrugëve kryesore në vend. ARRSH bën me dije se nuk rezultojnë rrugë të bllokuara. Ndërsa disa nga akset kalohen vetëm me zinxhirë.

Informacioni i rrugëve për sot, ku duhet të kaloni me zinxhirë

Medial - 12.01.2019

Në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë verior kryesisht me zinxhirë. GJENDJA E AKSEVE KRYESORE TË VENDIT Kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për ...

ARRSH: Akset ku rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

Antpress - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar, njofton median dhe opinionin për gjendjen e akseve kryesore të vendit. ARSH, bën me dije se në Rajonin Jugor Gjirokastër, që në orët e para të mëngjesit është punuar dhe ...

Përmirësohen kushtet e motit, mbeten disa akse me probleme

ABC News - 12.01.2019

Moti gjatë kesaj te shtune paraqitet i permiresuar, por sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar, kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për pastrimin e rrugës nga bora dhe shpërndarjen e ...

ARRSH njofton për gjendjen e rrugëve. Kalimi me zinxhir në…

Top Channel - 13.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) në një njoftim për mediat bën me dije gjendjen e rrugëve në të cilat ditët e fundit ka pasur probleme nga reshjet e borës.

ARRSH: Gjendja e rrugëve kryesore të vendit sot në kushtet e dëborës

LajmiFundit - 13.01.2019

Autoriteti rrugor Shqiptar njofton cila është gjendja e akseve kryesore rrugore sot Në Rajonin Jugor Gjirokastër: Gjatë gjithë natës kontraktorët kanë punuar dhe vazhdojnë të punojnë për pastrimin ...

Bora e madhe, kjo është gjendja e rrugëve në Shqipëri

Lajmi.net - 13.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) në një njoftim për mediat bën me dije gjendjen e rrugëve në të cilat ditët e fundit ka pasur probleme nga reshjet e borës.

ARRSH njofton për gjendjen e rrugëve

Telegrafi - 13.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) në një njoftim për mediat bën me dije gjendjen e rrugëve në të cilat ditët e fundit ka pasur probleme nga reshjet e borës.