TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Finlanda mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë

Botasot - 16.05.2019

Ministri i Jashtëm i Finlandës, Timo Soini mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë. Gjatë takimit në Helsinki të Finlandës, me ministrin shqiptar, gent Cakaj, Soini konfirmoi se vendi i tij do ...

Cakaj në Finlandë, takon homologun Soini: Mbështesim hapjen e negociatave për Shqipërinë

Java News - 16.05.2019

Ministri i Jashtëm i Finlandës, Timo Soini mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë. Gjatë takimit në Helsinki të Finlandës, me ministrin shqiptar, Gent Cakaj, Soini konfirmoi se vendi i tij do ...

Cakaj takon Soinin: Finlanda mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë

Medial - 16.05.2019

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme në detyrë Gent Cakaj, ështa takuar me homologun e tij finlandes, Timo Soini kun ë fokus të bisedës ka qenë hapja e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin ...

Pak muaj para vendimit të BE për negociatat, ministri i Jashtëm finlandez i jep lajmin e mirë Cakajt

SOT - 16.05.2019

Në një takim me ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme në detyrë të Shqipërisë Gent Cakaj, ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës Timo Soini ka deklarauar se Finlanda mbështet hapjen e ...