TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Veseli nuk flet lidhur me 'lëkundjet' e koalicionit qeverisës

Zeri - 12.07.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli pas mbledhjes së sotme të Kuvendit nuk u përgjigj qartë në pyetjen se si po shkon puna e koalicionit qeveritar raporton "Zeri.info".

Kërkesa e Veselit për komision hetimor për veteranët, goditje ndaj Haradinajt

Gazeta Express - 12.07.2019

Dorëzimi i kërkesës për formimin e një Komisioni që do të hetojë listat e veteranëve nga ana e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli po shihet si e panevojshme, ndërhyrje në drejtësi dhe goditje ndaj ...

Sherifi: Iniciativa e Veselit për listat e veteranëve s’duhet ta pengojë drejtësinë

Gazeta Express - 11.07.2019

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, e çoi në Kuvend iniciativën për krijimin e një grupi hetimor parlamentar për hetim të listave të veteranëve. Ani pse me një gjë të tillë ka kohë që po merren gjykatat, e ...

Kërkesa e Veselit për komision hetimor për veteranët goditje ndaj Haradinajt

Botasot - 12.07.2019

Dorëzimi i kërkesës për formimin e një Komisioni që do të hetojë listat e veteranëve nga ana e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli po shihet si e panevojshme, ndërhyrje në drejtësi dhe goditje ndaj ...

Gashi: Iniciativa e Veselit për hetimin e listave të veteranëve, të mos jetë alternativë e Prokurorisë Speciale

Telegrafi - 10.07.2019

Avokati Tomë Gashi ka thënë se iniciativa e kryeparlamentarit Veseli për të hetuar listat e veteranëve nga një Komision hetimor parlamentar po bëhet për poena politikë.

Veseli: Mashtruesit që kanë fryrë listat e veteranëve janë duke e lënduar emrin e UÇK-së

Botasot - 10.07.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Ushtria Çlirimtare e Kosovës është shumë e madhe për të abuzuar dikush me të, ngase siç thotë ai, Ushtarët e UÇK-së nuk kanë luftuar që të ...

Sherifi: Iniciativa e Veselit për listat e veteranëve s’duhet ta pengojë drejtësinë

Botasot - 11.07.2019

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, e çoi në Kuvend iniciativën për krijimin e një grupi hetimor parlamentar për hetim të listave të veteranëve. Ani pse me një gjë të tillë ka kohë që po merren gjykatat, e ...

Kërkesa e Veselit për komision hetimor për veteranët, goditje ndaj Haradinajt

Telegrafi - 12.07.2019

Dorëzimi i kërkesës për formimin e një Komisioni që do të hetojë listat e veteranëve nga ana e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli po shihet si e panevojshme, ndërhyrje në drejtësi dhe goditje ndaj ...

Gashi: Iniciativa e Veselit për hetimin e listave të veteranëve, të mos jetë alternativë e Prokurorisë Speciale

Zeri - 10.07.2019

Avokati Tomë Gashi ka thënë se iniciativa e kryeparlamentarit Veseli për të hetuar listat e veteranëve nga një Komision hetimor parlamentar po bëhet për poena politikë.

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Telegrafi - 10.07.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka bërë të ditur se ka dorëzuar kërkesën për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar, i cili do të hetojë listat e fryra të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të ...

Kërkesa e Veselit për komision hetimor për veteranët po shihet si goditje ndaj Haradinajt

Koha.net - 12.07.2019

Dorëzimi i kërkesës për formimin e një Komisioni që do të hetojë listat e veteranëve nga ana e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli po shihet si e panevojshme, ndërhyrje në drejtësi dhe goditje ndaj ...

Gashi: Iniciativa e Veselit për hetimin e listave të veteranëve, të mos jetë alternativë e Prokurorisë Speciale

Medial - 10.07.2019

Avokati Tomë Gashi ka thënë se iniciativa e kryeparlamentarit Veseli për të hetuar listat e veteranëve nga një Komision hetimor parlamentar po bëhet për poena politikë.

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton listat e fryra të veteranëve

Koha.net - 10.07.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka bërë të ditur se ka dorëzuar kërkesën për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar, i cili do të hetojë listat e fryra të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të ...

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Zeri - 10.07.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka dorëzuar sot kërkesën për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar, i cili do të hetojë listat e fryra të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Për listat e veteranëve tashmë ka aktakuza, por Veseli bën kërkesë për hetim parlamentar

Gazeta Express - 10.07.2019

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli si duket i ka qëndruar prapa asaj që ka thënë për hetim të listave të veteranëve nga Kuvendi, ani pse një gjë e tillë po bëhet nga Prokuroria Speciale e Kosovës, e nga ...

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Zhurnal - 10.07.2019

Prishtinë, 10 korrik – Zhurnal.mk – Kryeparlamentari Kadri Veseli ka bërë të ditur se ka dorëzuar kërkesën për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar, i cili do të hetojë listat e fryra të ...

Veseli dërgon kërkesën për hetimin e listave të fryra të veteranëve

Medial - 10.07.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, njëherit lider i Partisë Demokratike të Kosovës, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se ka dorëzuar kërkesën për krijimin e Komisionit Hetimor ...

Në kuvendin e Kosovës u dorëzua nisma për verifikimin e veteranëve të luftës

Portalb - 10.07.2019

Kryeparlamentari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka bërë të ditur se ka dorëzuar kërkesën për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar, i cili do të hetojë listat e fryra të ...