TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas aksidentit, Princ Philip dorëzon patentën

Zeri - 12.02.2019

Princ Philip ka hequr dorë nga patenta dhe ua ka dorëzuar autoriteteve britanike. Duka i Edinburgut u përfshi në një aksident para një muaji. Një grua theu krahun dhe faji ishte i 97 vjeçarit.

Princi Philip dorëzon patentë shoferin në moshën 97-vjeç

Lajm - 11.02.2019

Pallati Buckingham njoftoi se princi 97-vjeçar Philip ka vendosur të mos ngasë më makinën, pasi pothuaj se një muaj më parë u përfshi në një aksident trafiku ku u lënduan dy gra.

Pas aksidentit reflektova, Princi Filip 97 vjeç,‘dorëzon’ patenten

Mapo - 10.02.2019

Princ Philipi vendosi të heqë dorë nga patenta në moshën 97-vjeçare. Lajmi u bë i ditur nga Buckingham Palace. Me sa duket Duka i Edinburgut pas aksidentit të ndodhur pak javë më parë ka reflektuar ...

Princi Philip, 97-vjeçar, dorëzon lejen pas aksidentit

Tetova Sot - 10.02.2019

‘’Pasi një vendimi të mirë menduar, Duka i Edimburgut pranoi të heqë dorë me vullnet të plotë nga patenta’’, sqaron pallati. Aksidenti u regjistrua më 17 janar pranë rezidencës mbretërore në ...

Në moshën 97 vjeç, princi Filip heq dorë…nga leja e drejtimit

BalkanWeb - 11.02.2019

Princi Filip, 97 vjeç, bashkëshorti i Mbretëreshës Elisabeta II vendosi të heqë dorë nga leja e drejtimit të mjetit pas përfshirjes në një aksident rrugor, me një person të plagosur në fund të ...