TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, mesazh ngushëllimi për dy ushtarakët e rënë në krye të detyrës

Medial - 15.05.2019

TIRANË, 15 maj /MEDIAL/ Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar një mesazh ngushëllimi ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen tragjike të jetës së dy ushtarakëve ...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare

Top Channel - 15.05.2019

Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare.

Klodian Tanushi shpallet ‘Dëshmor Kombi’,16 Maj ditë zie kombëtare

LajmiFundit - 15.05.2019

Trupi i Majorit Klodian Tusha është sjellë ditën e sotme në atdhe. Me një vendim të këshillit të ministrave, 16 Maj është vendosur ditë zie kombëtare dhe Tusha është shpallur ‘Dëshmor Kombi’.

Flamuri ulet në gjysmështizë, nesër ditë zie në nder të major Tanushit

Gazeta Express - 15.05.2019

Dita e nesërme, datë 16 maj 2019 është shpallur, ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili ra në krye të detyrës pas shpërthimit të një mine në Letoni.

Mbërrin në Tiranë trupi i major Tanushit që humbi jetën në Letoni (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Trupi i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushit, ka mbërritur para disa minutash në Shqipëri. Në aeroport ai u prit nga shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, ...

Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit

Java News - 15.05.2019

Ka mbërritur në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit. Dëshmori Atdheut, i cili u vra në krye të detyrës ndërsa ishte me mision në Letoni. Arkëmorti ishte i mbuluar me flamurin e kuq dhe që ...

Mbërrin në Rinas trupi i major Tanushit (VIDEO)

Albeu.com - 15.05.2019

Mberrin ne Rinas trupi i major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ai u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij ne Letoni, nderkohe qe ...

Mbërrin trupi i major Klodian Tanushit

RTSH - 15.05.2019

Shqipëria ka pritur mes dhimbjes se madhe major Klodian Tanushin, i cili pak ditë më parë ra në krye të detyrës gjatë një misioni në kuadër të NATO-s në Letoni.

Mbërrin në Atdhe trupi i major Klodian Tanushit

Gazeta Express - 15.05.2019

Mbërriti në aeroportin e Rinasit arkivolin me trupin e pajetë të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në Letoni. Para Tiranës ai u përcoll me nderime nga forcat e ...

VIDEO/ Mbërrin në atdhe trupi i major Klodian Tanushit

Medial - 15.05.2019

TIRANË, 15 maj/MEDIAL- A. Fortuzi/-Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO-s në Letoni, u prit me nderimet më të larta ...

Mbërrin trupi i major Tanushit në Tiranë

Top Channel - 15.05.2019

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë.

Udhëtimi i fundit, mbërrin në atdhe trupi i major Tanushit

BalkanWeb - 15.05.2019

Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, Dëshmorit të atdheut, i cili u vra në krye të detyrës ndërsa ishte me mision në Letoni. Arkëmorti i mbuluar me flamurin e kuq mbahet në krahë ...

Shp.ërthimi ne Letoni, mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i ush.tarakut shqiptar

Antpress - 15.05.2019

Ne ceremoninë ush.tarake te pritjes ishin familjarë miq dhe ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka. Nga Letonia komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni major Klodian Tanushi u përcoll me nderimet më ...

Major KlodianTanushi përcillet nga kolegët e tij të grup-batalionit të NATO në Letoni, ja kur mbërrin në atdhe dhe ...

Gazeta Tema - 15.05.2019

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij.

Mbërrin sot në atdhe trupi i major Klodian Tanushit

ABC News - 15.05.2019

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe sot pas mesditës me një avion ushtarak.

Trupi i major Klodian Tanushit vjen të mërkurën në Tiranë

LajmiFundit - 14.05.2019

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ...

Humbi jetën në bazën ushtarake të Letonisë, nesër mbërrin trupi i Klodian Tanushit

Botasot - 14.05.2019

Ditën e nesërme mbërrin në atdhe trupi i pajetë i majorit Klodian Tanushi, që humbi jetën pak ditë më parë në Letoni, gjatë një misioni të NATO-s për demontimin e minave.

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, mesazh ngushëllimi për Hasanajn dhe Tanushin

Java News - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar një mesazh ngushëllimi ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen tragjike të jetës së dy ushtarakëve shqiptarë, në krye të detyrës ...

SHBA mesazh ngushëllimi për major Tanushin: Nderim për sakrificën e tij

Medial - 14.05.2019

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranës ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për familjarët e Major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën gjatë misionit të NATO-s në Letoni.

16 Maji ditë zie kombëtare

ABC News - 15.05.2019

Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare nga Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni.

Shqipëria në zi kombëtare për të respektuar “Dëshmorin e Atdheut” major Klodian Tanushi

RTSH - 15.05.2019

Shqipëria do të mbajë të enjten zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare.

SHBA ngushëllime për ndarjen nga jeta të major Klodian Tanushit

Medial - 14.05.2019

TIRANË, 14 Maj /MEDIAL/ -Shtetet e Bashkuara kanë shprehur ngushëllime për familjarët e major Klodian Tanushit , i cili humbi jetën gjatë misionit të NATO-s në Letoni.

Flamuri ulet në gjysmështizë, nesër ditë zie në nder të major Tanushit

SOT - 15.05.2019

Dita e nesërme, datë 16 maj 2019 është shpallur, ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili ra në krye të detyrës pas shpërthimit të një mine në Letoni.

SHBA shpreh ngushëllimet për vdekjen e Tanushit

Albeu.com - 14.05.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur ngushëllimet për vdekjen e major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës në Letoni . Në një mesazh të shkurtër në rrjetet sociale, shkruhet: ...

Vdekja e major Tanushit/ Reagon ambasada amerikane

Top Channel - 14.05.2019

Ambasada amerikane ka reaguar për ndarjen nga jeta të major Klodian Tanushit si pasojë e shpërthimit të minës në Letoni, ku humbi jetën edhe nëntetarja Zarife Hasani.

Mbërrin trupi i major Tanushit në Tiranë

Koha.net - 15.05.2019

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ministrja Olta ...

Ambasada e SHBA shpreh ngushëllimet për vdekjen e major Tanushit në Letoni: Nderim sakrificës

Java News - 14.05.2019

Në foto Major Klodian Tanushi Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë shpreh ngushëllimet më të thella për familjen dhe miqtë e Majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në krye të ...

Ra në detyrë në Letoni, trupat e NATO-s përcjellin me nderime trupin e Klodian Tanushit

LajmiFundit - 15.05.2019

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij.

Mbërrin nesër në Tiranë trupi i major Klodian Tanushit

BalkanWeb - 14.05.2019

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ...

Vdekja e dy efektivëve, Sekretari amerikan i Mbrojtjes ngushëllon familjet dhe ministren Xhaçka

Botasot - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen e jetës së dy efektivëve të FA, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi.

Sekretari Amerikan i Mbrojtjes letër ngushëllimi për vdekjen e nëntetare Hasanajt dhe major Tanushit

Gazeta Express - 15.05.2019

Sekretari i Mbrotjes së SHBA-ve Patrick Shanahan ka dërguar një letër ngushëllimi për humbjen tragjike të dy ushtarakëve shqiptarë në incidentin që ndodhi në bazën e NATO-s në Letoni javën e kaluar.

Ndarja nga jeta e major Tanushit, e enjtja shpallet ditë zie

Medial - 15.05.2019

Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, ka shpallur ditën e enjte ditë zie kombëtare.

SHBA shpreh ngushëllimet për humbjen e jetës të Tanushit

LajmiFundit - 14.05.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur ngushëllimet për vdekjen e major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës në Letoni. Në një mesazh të shkurtër në rrjetet sociale, shkruhet: ...

Vdekja e major Tanushit, ambasada e SHBA: Nderim sakrificës së tij

BalkanWeb - 14.05.2019

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranës ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për familjarët e Major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën gjatë misionit të NATO-s në Letoni “Shtetet e ...

Foto/ Major Tanushi përcillet nga kolegët e tij në Letoni

Top Channel - 15.05.2019

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij.

Nesër mbërrin në Shqipëri trupi i major Tanushit. Homazhet mbahen ditën e enjte

Gazeta Express - 14.05.2019

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes i shpreh ngushëlimet ministres Xhaçka për humbjen e dy efektivëve

LajmiFundit - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahanka i ka shprehur ngushëllimet ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të të nëntetare Hasanajt dhe major Tanushit.

E enjtja ditë zie, major Klodian Tanushi “Dëshmor i Atdheut”

BalkanWeb - 15.05.2019

Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku ndërroi jetë edhe ...

Vdekja e major Klodian Tanushit, reagon ambasada amerikane

Gazeta Express - 14.05.2019

Ambasada amerikane ka reaguar për ndarjen nga jeta të major Klodian Tanushit si pasojë e shpërthimit të minës në Letoni, ku humbi jetën edhe nëntetarja Zarife Hasani.

Përcillet për në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit

BalkanWeb - 15.05.2019

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij.

Humbi jetën në Letoni/ Mbërrin sot në Tiranë trupi i major Klodian Tanushit

Java News - 14.05.2019

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe mesditën e së mërkurës rreth orës 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ...

Sekretari Amerikan i Mbrojtjes mesazh ngushëllimi ministres Xhaçka për 2 ushtarakët

ABC News - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, ku i shpreh ngushëllimet për Nënëtetarës Hasanaj dhe Major Tanushit, të cilët ...

E enjtja ditë zie, major Klodian Tanushi “Dëshmor i Atdheut”

Mapo - 15.05.2019

Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni gjatë misionit të NATO, si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ...

Vdekja e majorit në Letoni, Ambasada e SHBA-së mesazh ngushëllimi

Mapo - 14.05.2019

Ambasada e SHBA-së ka përcjellë një mesazh ngëshëllimi për familjen dhe miqtë e Majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në Letoni, pas shpërthimit të një mine.

Riga: Major Klodian Tanushi përcillet me nderime të larta ushtarake për Shqipëri

RTSH - 15.05.2019

Në një cermoni prekëse dhe nderimet më të larta ushtarake, komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u ...

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin sot në Tiranë

Telegrafi - 15.05.2019

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe mesditën e sotme me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni e nderime në ...

Mbërrin nesër në Tiranë trupi i major Tanushit, homazhet të enjten

Mapo - 14.05.2019

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45 me avion ushtarak dhe do të pritet me ...

Vdekja e dy efektivëve shqiptarë, reagon Sekretari amerikan i Mbrojtjes

SOT - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen e jetës së dy efektivëve të FA, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi.