TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dëbora gjunjëzon gjysmën e Europës

ABC News - 11.01.2019

Moti i keq me dëborë të dendur ka gjunjëzuar një pjesë të Europës. Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar ...

Dëbora bllokon Evropën qëndrore

SOT - 11.01.2019

Reshjet e dendura të dëborës kishin bllokuar sot shumë zona të Evropës duke shkaktuar ndalim të shkollave dhe transporteve. Kryqi i Kuq po punonte për të ndihmuar shoferët e bllokuar në shtetin jugor ...

Dëbora zbardh Europën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi

Top Channel - 11.01.2019

Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat.

Acari përfshin Europën, 17 të vdekur, dëbora bllokon rrugët dhe trenat, mbyllen shkollat

Gazeta Tema - 11.01.2019

Dëbora e dendur solli kaos në pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke lënë rrugët të bllokuara, trenat ndaluan dhe shkollat ​​u mbyllën. Kryqi i Kuq gjerman ka ofruar ndihmë për vozitësit e ...

FAZ: Reshjet e mëdha të dëborës të lidhura me ndryshimet klimatike

Koha.net - 11.01.2019

Frankfurt, 11 janar – E përditshmja konservatore gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, në një artikull të botuar sot, sheh lidhje mes ndryshimeve klimatike dhe reshjeve të mëdha të dëborës, që ...

1.5 m borë, izolohen 5 mijë banorë të fshatit Ostren, mungon edhe energjia në Dibër

Botasot - 11.01.2019

Qarku i Dibrës vijon të jetë i dominuar nga reshjet intensive të dëborës dhe ngricat, të cilat kanë 'paralizuar' zona të tëra. Report Tv mëson se 30% e njësive administrative janë pa energji ...

Dëbora mbulon Ballkanin, Serbia më e prekura

ABC News - 10.01.2019

Reshjet e dëborës në Ballkan kanë shkaktuar probleme të shumta në trafikun rrugor. Në Serbi një person humbi jetën si pasojë e një aksidenti, ndërsa rreth 5 mijë banorë në jug-lindje të vendit kanë ...

Reshje intensive shiu dhe bore në këto zona, mësoni si parashikohet të jetë moti për nesër

SOT - 10.01.2019

Për ditë me radhë na kanë shoqëruar temperaturat e ulëta, ngricat dhe dëbora. Ndërsa për të premten pritet që temperaturat të rriten lehtë, por që dëbora do të vazhdojë të bjerë.

Moti i keq në rajon; Bllokime rrugësh në Kosovë e Maqedoni

Top Channel - 10.01.2019

Kosova është në darën e të ftohtit dhe të dëborës. Vështirësitë më të mëdha po i ndiejnë drejtuesit e automjeteve; reshjet e dendura të dëborës kanë bërë që gjendja nëpër rrugë të vështirësohet së ...

Të izoluar në dëborë, banorët e Ostrenit apel për ndihmë

BalkanWeb - 10.01.2019

Moti i keq që ka mbërthyer vendin prej kohësh, ka bllokuar mijëra banorë në zonat më të thella rurale të vendit. Nga Ostreni i Bulqizës, vjen një apel për ndihmë nga banorët e izoluar nga bora, e ...

Dëbora gjunjëzon gjysmën e Europës

Lajmi.net - 11.01.2019

Moti i keq me dëborë të dendur ka gjunjëzuar një pjesë të Europës. Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar ...

Dëbora zbardh Europën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi

Alsat - 11.01.2019

Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat.

‘Izolohet’ Dibra, dëbora paralizon qytetin

SOT - 11.01.2019

Dibra vazhdon të mbetet një nga qarqet më problematike në qarkullim pasi ka mbetur ‘e ngujuar’ nën borë dhe ngrica. Një pjesë e madhe e banorëve të fshatrave kanë mbetur të izoluar, pa ushqim apo ...

Bora bllokon Evropën

Zeri - 11.01.2019

Moti i keq me dëborë të dendur ka gjunjëzuar një pjesë të Europës. Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar ...

Dëbora zbardh Europën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi

Antpress - 11.01.2019

11 Janar 2019 / 14:25 Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat.

Dibër, dëbora arrin deri 1.5 metër, izolohen 5 mijë banorë

LajmiFundit - 11.01.2019

Qarku i Dibrës mbetet nen pushtetin e reshjeve intensive të dëborës dhe ngricat, të cilat kanë ‘paralizuar’ zona të tëra. Ne kete qark 30% e njësive administrative janë pa energji elektrike prej dy ...