TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PDK pas një ore pritet të dalë me listën përfundimtare

Gazeta Express - 19.05.2017

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli është duke vazhduar mbledhjen me nënkryetarët e këtij ...

Demarkacioni, çështje edhe e Qeverisë së ardhshme

Telegrafi - 19.05.2017

Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë që subjektet politike të mobilizohen për arritjen e koalicioneve parazgjedhore. Koalicioni AAK-NISMA dhe PDK-së, ka bërë bujë të madhe në vend, ...

PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë

Lajmi.net - 19.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u ...

Kadri Kastrati futet në listën e PDK-së për deputet

Lajmi.net - 19.05.2017

Ish komandanti i FSK-së, gjeneral Kadri Kastrati do të jetë në listën e kandidatëve për deputet të PDK-së. Lajmi.net merr vesh se Kastrati, i aderuar së fundit në PDK, ka qenë i propozuar edhe nga ...

Mblidhet PDK-ja, vendoset për listën zgjedhore

Lajmi.net - 19.05.2017

Më selinë qendrore të PDK-së është mbledhur kryesia e kësaj partie për të vendosur përfundimisht për listën zgjedhore. Gazetari i lajmi.net që gjendet afër selisë së PDK-së, thotë se aty janë parë ...

Haradinaj jep përgjigje interesante nëse PDK rrëzon qeverinë në qoftë se ai bëhet kryeministër

Lajmi.net - 19.05.2017

I pyetur pse ndërroj mendje dhe hyri në koalicion me PDK, ai ka thënë, se marrëveshje e koalicionit LDK-AKR e bëri që të minimizohen shpresat për ndryshim nga partitë opozitare.

Arbër Vllahiu zyrtarisht në AAK, kjo do të jetë përgjegjësia tij e re

Lajmi.net - 19.05.2017

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu zyrtarisht i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së dhe kandidati për kryeministër nga ...

Haradinaj: Jam mësuar të rrëzohem dhe të çohem

Antpress - 19.05.2017

Lideri i AAK-së, njëherit ehe kandidati për kryeministër të vendit Ramush Haradinaj, tha se iu bashkua PDK-së, pasi që mundësia që dikush nga opozita ta udhëheq vendin, ishte minimale, pas bashkimit ...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

Telegrafi - 19.05.2017

Sot edhe zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka aderuar gazetari i njohur, Arbër Vllahiu. Ai në konferencën e mbajtur për media ka theksuar se është nder për të që të mund të ...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10-shën e parë të PDK-AAK e Nisma

Zeri - 19.05.2017

Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh për ...

Haradinaj: Edhe nëse rrezohem nga PDK-ja, e di çfarë bëj

Zeri - 19.05.2017

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion.

Arbër Vllahiu ‘Gjen Shtëpinë’ në Aleancë

Ina - 19.05.2017

Gazetari dhe ish-këshilltari i Presidetes Jahjaga Arbër Vllahiu iu bashkua sot Aleancës për Ardhmërinë e ...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

Telegrafi - 19.05.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për ...

Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, çohem përsëri

Gazeta Express - 19.05.2017

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë ...

Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

Lajmi.net - 19.05.2017

Ish- gazetari dhe ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Zyrtarizimi i tij do të behët në selinë qendrore të AAK-së, në një ...

Ish-këshilltari i Jahjagës, i bashkohet AAK-së

Portalb - 19.05.2017

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet AAK-së. Aderimin e tij në partinë e Ramush Haradinajt e ka konfirmuar vetë ...

Arbër Vllahiu aderon në AAK: Këtu e gjeta shtëpinë e duhur

Gazeta Express - 19.05.2017

Ish-gazetari Arbër Vllahiu ka zyrtarizuar edhe sot përmes një konference për media aderimin e tij në Aleancën për Ardhmërinë e ...

Pakënaqësitë me koalicionet

Zeri - 19.05.2017

Krijimi i koalicioneve të mëdha parazgjedhore shumë politikanë do t’i lërë jashtë listave partiake për deputetë. Probleme më të mëdha në këtë drejtim kanë PDK-ja dhe LDK-ja për shkak të koalicioneve ...

Arbër Vllahiu i bashkangjitet AAK-së

Kosova Live - 19.05.2017

Këshilltari i ish presidentes Jahjaga, Arbër Vllahiu është bashkangjitur Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimin e Vllahiut e ka bërë të ditur kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive!

Zeri - 19.05.2017

Sonte është afati i fundit kur Partitë politike kanë kufirin kohor për t’i dorëzuar listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 Qershor raporton Gazeta Blic.

Arbër Vllahiu pritet t’i bashkohet AAK-së

Telegrafi - 19.05.2017

Ish-gazetari Arbër Vllahiu prite që sot në orët e paradites t’i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lidhur me aderimin e tij në AAK, kjo parti do të ketë edhe një konferencë për media në ora ...

AAK pohon se u anëtarësuan edhe 200 anëtarë të rinj nga Ferizaj

Java News - 19.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se kësaj partie i janë bashkuar mbi 200 anëtarë të rinj nga Ferizaj me rrethinë. Sipas AAK-së, të rinjtë u anëtarësuan me besimin se kandidati për ...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

Zeri - 19.05.2017

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në ...

Ish-këshilltari i Jahjagës aderon në AAK

Gazeta Express - 19.05.2017

Ish këshilltari i Presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu iu është bashkuar ...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

Zeri - 18.05.2017

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion.

Flet Arbër Vllahiu, tregon nëse do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma

Lajmi.net - 18.05.2017

Pas raportimin të Klan Kosovës se gazetari dhe ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma, ai tregon për të vërtetën nëse do të hyjë ...

Demarkacioni, çështje edhe e Qeverisë së ardhshme

Almakos - 19.05.2017

Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë që subjektet politike të mobilizohen për arritjen e koalicioneve parazgjedhore. Koalicioni AAK-NISMA dhe PDK-së, ka bërë bujë të madhe në vend, ...

PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë

Zeri - 19.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u ...

Arbër Vllahiu zyrtarisht në AAK, kjo do të jetë përgjegjësia tij e re

Zeri - 19.05.2017

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu zyrtarisht i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së dhe kandidati për kryeministër nga ...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

Almakos - 19.05.2017

Sot edhe zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka aderuar gazetari i njohur, Arbër Vllahiu. Ai në konferencën e mbajtur për media ka theksuar se është nder për të që të mund të ...

Komandantët e UÇK-së dominojnë në PDK-AAK e Nisma

Albeu.com - 19.05.2017

Partitë në Kosovë janë bërë bashkë në një koalicion parazgjedhor për herë të parë pas daljes nga lufta. Në listën për deputetë PDK do të ketë 55 kandidatë, AAK 40 dhe Nisma 15.

Haradinaj: Edhe nëse rrëzohem nga PDK-ja, nuk e kam problem

Telegrafi - 19.05.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili tashmë është në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës, ka thënë ka thënë se nuk e ka problem nëse PDK-ja do të votojë mocion ...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

Almakos - 19.05.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për ...

Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, çohem përsëri

Lajm - 19.05.2017

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë ...

Pakënaqësitë me koalicionet

Telegrafi - 19.05.2017

Krijimi i koalicioneve të mëdha parazgjedhore shumë politikanë do t’i lërë jashtë listave partiake për deputetë. Probleme më të mëdha në këtë drejtim kanë PDK-ja dhe LDK-ja për shkak të koalicioneve ...

Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

Almakos - 19.05.2017

Ish-gazetari Arbër Vllahiu prite që sot në orët e paradites t’i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lidhur me aderimin e tij në AAK, kjo parti do të ketë edhe një konferencë për media në ora ...

Krasniqi: Po e finalizojmë listën e deputetëve

Albeu.com - 18.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës nuk po ndihet e frikësuar nëse koalicioni me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën do të ndëshkohet nga elektorati i tyre, pas tërheqjes së tyre nga posti i ...

185 anëtarë të rinj i bashkohen AAK-së në Ferizaj (Foto)

Lajmi.net - 18.05.2017

Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), në Ferizaj u janë bashkuar 185 anëtarë të rinj. Atje ishte i pranishëm kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, i cili i ka ...

LAJMI I FUNDIT: Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

Lajmi.net - 18.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj.

Muhaxheri: Me Vetëvendosjen mund të bashkëpunojmë, por jo me PDK-në

Zeri - 18.05.2017

Gazmend Muhaxheri nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë lënë një mundësi të hapur bashkëpunimi për të ardhmen. “Negociata nuk dështuan, ishin të vonuara”.

Anëtari i Nismës i bashkohet Vetëvendosjes

Lajmi.net - 18.05.2017

Avni Tafili i cili javë më parë i është bashkuar Nismës për Kosovën, ka braktisur këtë parti dhe ka kaluar në Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net zëdhënësi i Vetëvendosjes, ...

AAK miraton me votë unanime marrëveshjen e koalicionit me PDK-në

Telegrafi - 18.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka miratuar marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishëm për Ramush Haradinaj – Kryeministër i ...

I aderuari në Nismë para disa ditëve, sot kaloi në Vetëvendosje

Telegrafi - 18.05.2017

Avni Tafili, i cili kishte aderuar ditë më parë në Nismën për Kosovën, ka braktisur këtë subjekt politik pas koalicionit me Partinë Demokratike të Kosovës.

Muhaxheri: Koalicioni PDK-AAK- Nisma është koalicion i panikut

Telegrafi - 18.05.2017

Kryetari i Komunës së Pejës, njëherësh pjesë e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Gazmend Muhaxheri, ka theksuar se koalicioni “LDK-AKR-Alternativa, do të jetë fitues i zgjedhjeve të ...

A e rrezikon koalicioni PDK-AAK-Nisma, koalicionin LVV-AAK në Prishtinë

Zeri - 18.05.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, janë në koalicion të përbashkët në Komunë e Prishtinës. VV dhe AAK kishin lidhur këtë koalicion në kohën kur kishin synime të përbashkëta ...

Vjen goditja e parë për Fatmir Limajn, pas koalicionit me PDK’në

Zeri - 18.05.2017

Pas koalicionit PDK,AAK,Nisma për Kosovën kanë filluar pakënaqësitë e brendshme te anëtarëve të këtyre partive politike. Anëtari më i ri Nisma për Kosovën Avni Tafili ka bërë të ditur për ...

Ramush Haradinaj edhe zyrtarisht kandidat për kryeministër të Kosovës

Idividi - 18.05.2017

Prishtinë, 17 maj 2017 (MIA) - Partia Demokratike e Kosovës është bashkuar në koalicion parazgjedhor me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën për Kosovën.

Gjini nga AAK: Koalicioni me PDK-në s’është tradhti ndaj elektoratit

Lajmi.net - 17.05.2017

Ardian Gjini nga AAK ka thënë se koalicioni parazgjedhor i arritur me PDK-në nuk është një tradhti ndaj elektoratit. “Papërgjegjësia ndaj elektoratit është nëse del në fushatë dhe kërkon vota kundër ...

Nëse votohet sikur para tri vjetësh, ja sa vota do t’i merr koalicioni “UÇK” (SHIFRA)

Lajmi.net - 17.05.2017

Dje ishte afati i fundit për regjistrimin e koalicioneve parazgjedhore në KQZ, ndërsa janë regjistruar dy koalicione të mëdha: PDK-AAK-Nisma dhe 10 parti të vogla, koalicioni tjetër është ai LDK-AKR ...

Krasniqi: Fillimi i Ri do ta shenojë fitoren më të madhe ndonjëherë

Zeri - 17.05.2017

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se koalicioni PDK-AAK-NISMA do të shënojë fitoren më të madhe ndonjëherë në zgjedhje, si dhe do të arrijë të ndërtojë një qeveri stabile dhe të ...