TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Padia e PD-së për Lleshajn, Bardhi në Prokurori: Nuk ka patur akte dhune ndaj policisë!

RTSH - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i demokratëve, i thirrur në Prokurori për padinë e PD-së ndaj Ministrit të Brendshëm për keqpërdorimin e uniformave blu ndaj protestuesve, si edhe përdorjen e gazit ...

Gazmend Bardhi: Prokuroria të mos bëhet shtojcë e Policisë së Shtetit

ABC News - 15.04.2019

Në një deklaratë për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, ka hedhur vazhdimisht akuza kundër Qeverisë, Ministrit të Brendshëm Sander Lleshaj, Policisë por edhe Prokurorisë.

“Lleshaj një mbetje e komunizmit”, PD lëshon paralajmërimin e fortë pas padisë ndaj ministrit: Duhet t'i thoni ...

SOT - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka dorëzuar sot një tjetër padi kundër Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Policisë për përdorimin e gazit lotsjellës në protestë.

Protesta, PD padit ministrin Lleshaj; Bardhi: Prokurorët që i shërbejnë qeverisë, të njëjtin fund

Top Channel - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka paditur në Prokurorinë e Tiranës ministrin Sandër Lleshaj, si edhe disa efektivë policie për përdorimin e gazit lotsjellës në ...

“Padia e PD”, Bardhi: 40 qytetarë të pafajshëm të arrestuar

BalkanWeb - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ishte i pranishëm sot në ambjentet e Prokurorisë së Tiranës për padinë e partisë së përfaqëson kundër ministrit të Brendshëm, Sandër ...

Padia për Lleshajn, Gazment Bardhi: Ministri mbetje komuniste

Mapo - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, dorëzoi sot prova në Prokurorinë e Tiranës si pjesë e padisë së ngritur nga opozita sa i takon sjelljes së policisë së shtetit, përdorimit të gazit ...

“Lleshaj, mbetje e komunizmit”, Bardhi: Dorëzova prova për dhunën

BalkanWeb - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka qenë sot në Prokurori ku ka dhënë shpjegime për padinë e bërë ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe policisë për dhunë ndaj ...

Bardhi sulmon ashpër Lleshajn: Mbetje komuniste! Quan puç protestën dhe normale vjedhjen e Rinasit

Gazeta Express - 15.04.2019

Pas daljes së tij nga dera e prokurorisë së Tiranës, Sekretari i PD-së Gazmend Bardhi i ka bërë një thirrje prokurorëve dhe gjyqtarëve që të mos bëhen vegla të maxhorancës por të nisin sa më parë ...

Padia e PD ndaj Lleshaj dhe Policisë, Bardhi në Prokurori

LajmiFundit - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka shkuar në Prokurorinë e Tiranës për të ngritur padi nga ana e PD-së kundër Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi dhe Policisë për përdorimin kriminal ...

Seretari i Përgjithshëm i PD shkon në prokurori

Gazeta Express - 15.04.2019

Sekretari i Pergjithshem i PD-së, Gazmend Bardhi ka shkuar këtë të hënë në prokurorinë e Tiranës i thirrur për padinë që selia blu ka kryer mbi protestën e 16 marsit ku fgazi lotsjellës ndaj ...

Gazi lotsjellës në protesta, PD padi për ministrin Lleshaj

Top Channel - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka paditur në Prokurorinë e Tiranës ministrin Sandër Lleshaj, si edhe disa efektivë policie për përdorimin e gazit lotsjellës në ...

Gazment Bardhi në Prokurori për gazin lotsjellës

Durres Lajm - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka shkuar paraditen e sotme në Prokurorinë e Tiranës. Sipas selisë blu, Bardhi ka shkuar në organin e akuzës për padinë që Partia ...

Gazi lotsjellës, Bardhi në Prokurori për padinë kundër Lleshajt

Mapo - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbërritur në Prokurorinë e Tiranës pas padisë së PD, kundër ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe Policisë për përdorimin e gazit lotsjellës në ...

Gazi lotsjellës në protestat e opozitës, PD padi për ministrin Lleshaj

Java News - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka paditur në Prokurorinë e Tiranës ministrin Sandër Lleshaj, si edhe disa efektivë policie për përdorimin e gazit lotsjellës në ...

SHENIM: Pse i ka tërbuar Sandër Lleshaj, ata që flasin ditë e natë për përmbysje e tërheqjen zvarrë të Edi Ramës?

Gazeta Tema - 15.04.2019

Pas protestës së të shtunës, gazetarët e oborrit personal të Lulzim Bashës e çiftit Meta-Kryemadhi, kanë nisur një sulm të koordinuar ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Artur Zheji: Sandër Lleshaj, një nga ish-rekrut i thjesht që zgjohej nga boria e kapanonit, sot na bën si ylli ...

Gazeta Tema - 15.04.2019

Artur Zheji akuzon ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, se po helmon popullin e tij. Duke komentuar protestën e 13 prillit, Zheji shkruan se Lleshaj urdhëroi përdorimin e gazit për të tortuar ...

“Eh mor Ministër Leshi” Ish deputeti i PD sulmon ashpër Lleshajn: Ta mori burrninë Rama

Gazeta Express - 14.04.2019

Ish deputeti i PD-së Oerd Bylyknashi ka hedhur një sërë akuzash të forta në drejtim të Minsitrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Një ditë pas protestës dhe arrestimeve të shumë prej qytetarëve të ...

Shqipëri, Lleshaj: Protesta e dhunshme dhe e rrezikshme

VOA - 14.04.2019

Në Shqipëri, një ditë pas protestës së mbrëmshme qeveria dhe opozita shkëmbyen replika mes tyre. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, foli për një manifestim të dhunshëm e të rrezikshëm duke ...

Protesta e opozitës/ Lleshaj flet për dhunën ndaj Policisë: Pjesëmarrësit mund të përballen...

SOT - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur mbi dhunën e mirëorganizuar nga opozita një ditë pas protestës ku mbetën të plagosur 5 efektivë policie.

Arrestimi i 37 personave pas protestës së opozitës, reagon Edi Rama

SOT - 14.04.2019

Një ditë pas protestës së opozitës, e cila u mbajt prej orës 18:00 deri rreth orës 22:00 të së shtunës, policia e shtetit ka bërë me dije se janë arrestuar 37 persona, ndërsa në gjendje të lirë janë ...

Tensionet në protestë/ Rama: Policia dha një shembull dinjiteti

BalkanWeb - 14.04.2019

Kryeministri Edi Rama pas ironisë së djeshme ndaj protestës së opozitës së bashkuar, ka reaguar edhe sot, teksa lartësoi veprimet e Policisë së Shtetit.

Braimllari: Rama dhe Lleshaj dhunojnë qytetarët protestues

BalkanWeb - 14.04.2019

Pa shoqërimit dhe arrestimet të disa protestuesve nga Policia e Shtetit, partitë opozitare kanë reaguar duke sulmuar ministrin e brendshëm dhe kryeministrin e vendit.

Lleshaj: Protesta e dhunshme, organizatorët do të përballen me ligjin!

RTSH - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka lëshuar deklarata të forta gjatë prononcimit të tij para mediave pas protestës së opozitës. Ai tha se protesta e djeshme u zhvendos në mënyrë tinëzare nga ...

I bën pyetjen që nuk e priste, gazetari vë në siklet Sandër Lleshajn (REPLIKAT)

SOT - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj doli sot në një konferencë për mediat, duke e komentuar protestën e djeshme të opozitës me elementë të shtuar të akteve të dhunës.

“Keqpërdorin himnin ata që nuk i dinë as fjalët”, shpërthen Lleshaj: Dy ishin elementët që inspiruan dhunë!

SOT - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në një konferencë për mediat ka ironizuar kreu e PD, Lulzim Basha teksa dje këndoi himnin kombëtar. Sipas Lleshajt, po keqpërdoret himni nga ata që nuk dinë të ...

Sandër Lleshaj del me deklaratë: Lajm i mirë nga protesta e opozitës

LajmiFundit - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një deklaratë për median ditën e dielë duke thënë se nga protesta e fundit e opozitës ka pasur një lajm të mirë.

LLeshaj: Përshkallëzimi i protestës, problem i rendit kushtetues

ABC News - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, e ka konsideruar më të dhunshme protestën e opozitës mbrëmjen e kaluar. Lleshaj akuzoi organizatorët për skenarë, që e kthyen protestën në një cënim të rendit ...

“Keqpërdorën himnin ata që nuk i dinë fjalët”, Lleshaj: Protesta e dhunshme, plan sulmi ndaj institucioneve

Gazeta Express - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas protestës së djeshme të organizuar nga opozita, ku nuk munguan edhe përplasjet mes policisë dhe protestuesve.

Lleshaj: Protesta ishte e dhunshme, e rrezikshme dhe e paligjshme

Top Channel - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u shpreh të dielën në një deklaratë për mediat se protesta e djeshme e opozitës ishte “e dhunshme, e rrezikshme dhe e paligjshme”.

Lleshaj: Nga organizatorët e protestës u përdor arsenal lëndësh shpërthyese

Botasot - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në një deklaratë për mediat tha se për të 9 herë Tirana po përballet me protesta të dhunshme dhe nga organizatorët e protestës u përdor arsenal lëndësh ...

Protesta/ Lleshaj: Më tepër dhunë, plan sulmi ndaj institucioneve

BalkanWeb - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë sot para mediave ku tha se protesta e djeshme pati më tepër dhunë, çka tregon sipas tij dëshpërimin e organizatorëve, të cilët i akuzoi dhe për një plan ...

Salianji: Lleshaj dje helmoi popullin me gaz, sot i shkriu gazit

BalkanWeb - 14.04.2019

TIRANË Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji e shikon komike deklaratën e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj të bërë sot, një ditë pas protestës së opozitës.

Në protestën e opozitës arrestohen 27 persona

Telegrafi - 14.04.2019

Që në mbyllje të protestës së opozitës, policia e Tiranës nisi shoqërimet e para në komisariate. Forcat e rendit deri më tani kanë ndaluar 55 persona, 27 prej të cilëve u prangosën, ndërsa 10 të ...

Protesta, Sandër Lleshaj: Një grup i mirëorganizuar sulmoi Policinë

Mapo - 14.04.2019

Pas protestës së opozitës, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka dalë në një konferenc për mediat. Lleshaj akuzoi opozitën për dhunën ndaj policisë në protestë. “Në protestë u dhunuan policët.

Protesta e opozitës, Lleshaj bën lëvizjen e rëndësishme dhe lëshon paralajmërimin e fortë (VIDEO)

SOT - 14.04.2019

Ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj takoi në mbrëmje në Spitalin e Traumës, efektivët e plagosur gjatë protestës 4 orarëshe që opozita jo parlamentare mbajti dje para Kryeministrisë dhe ...

Salianji: Lleshaj dje helmoi popullin me gaz, sot i shkriu gazit

Durres Lajm - 14.04.2019

Protesta, Lleshaj: Nga organizatorët u përdor arsenal lëndësh shpërthyese Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj , i ...

Sandër Lleshaj: Protesta ishte e dhunshme dhe e rrezikshme, tregon dëshpërimin e organizatorëve të saj

Gazeta Tema - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj thotë se protesta e djeshme ishte më e dhunshme dhe e rrezikshme se 8 protestat e tjera. Në një deklaratë për median Lleshaj tha se organizatorët e protestës i ...

Reagojnë Rama dhe Lleshaj: Protesta e opozitës e turpshme, PD-LSI po shkojnë drejt vetë-shkatërrimit, plagosja e ...

SOT - 14.04.2019

Protesta e djeshme e opozitës nxiti edhe reagimin e funksionarëve të qeverisë. Tubimi i Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim u shoqërua me akte dhune.

Protesta e opozitës, Lleshaj: Pak njerëz por më shumë dhunë dhe maska

Java News - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar pas protestës së opozitës. Sipas tij, mbrëm Shqipëria përjetoi një protest të rezikshme pasi dje protesta kishte më pak njerëz por më shumë dhunë dhe ...

Bardhi në Prokurori: Qëllimi i Policisë ka qenë pengimi i zhvillimit të protestës, duke hedhur gaz

Gazeta Tema - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi tha se ishte sot në Prokurori për të dhënë shpjegime për padinë e bërë ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe policisë për dhunë ...

Bardhi sulmon ministrin Lleshaj, thirrje prokurorëve dhe gjyqtarëve që të mos bëhen vegla të mazhorancës

Java News - 15.04.2019

Pas daljes së tij nga dera e prokurorisë së Tiranës, Sekretari i PD-së Gazmend Bardhi i ka bërë një thirrje prokurorëve dhe gjyqtarëve që të mos bëhen vegla të mazhorancës por të nisin sa më parë ...

Gazi lotsjellës në protesta, PD padi për ministrin Lleshaj

Botasot - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka paditur në Prokurorinë e Tiranës ministrin Sandër Lleshaj, si edhe disa efektivë policie për përdorimin e gazit lotsjellës në ...

Lleshaj nxjerr fotot, pesë policë përfundojnë në spital, reagon Rama: PD-LSI po vetëshkatërrohen

LajmiFundit - 13.04.2019

Eshte rritur numri i efektivave te policise qe kane marre lendime nga protesta tek kryeministria dhe Parlamenti. Shifra eshte dhene nga Ministri i Brendshem Sander Lleshaj në twitter: 5 punonjës të ...

Lleshaj thotë se u plagosën dy policë, por s'ka as foto as emra

Albeu.com - 13.04.2019

Dy efektivë të policisë janë plagosur nga përplasjet e dhunshme të protestuesve sot në tubimin e pasdites së opozitës. Dy efektivët u dërguan në QSUT pasi kanë pësuar djegie në fytyrë nga hedhja e ...

Lleshaj reagon për protestën: Ata që godasin policët do të mbajnë përgjegjësi deri në fund

LajmiFundit - 13.04.2019

Ministri i Brendshem Sander Lleshaj ka reaguar ne lidhje me protesten e sotme te opozites tek kryeministria dhe Parlamenti. Lleshaj ka denoncuar dhunen ndaj efektivave te policise duke theksuar se ...

Pasojat e protestës, palët japin shifra kontradiktore

RTSH - 13.04.2019

Shifra kontradikore rreth protestës së opozitës së bashkuar para selisë së qeverisë parlamentit. Kapsollave të protestuesve, policia ju është përgjigjur me gazlotsjellës e ujë me presion.

Lleshaj viziton policët e plagosur: Dhuna nuk është opsion

BalkanWeb - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka vizituar në spital, punonjësit e Policisë të plagosur gjatë protestës së sotme të organizuar nga opozita e bashkuar.

Protesta, reagon Lleshaj

RTSH - 13.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër LLeshaj ka reaguar ndaj sjelljes së protestuesve, veçmas ndaj plagosjes së disa policve sipas tij. ” “Plagosja e policëve është një turp dhe shkelje e madhe e ligjit.

Lleshaj reagon sërish: Opozita grup parapolitik

ABC News - 13.04.2019

Ora 20: 20-Ministri i Brendshëm: Plagosja e policëve është një turp Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, në një postim në rrjetet sociale teksa ka postuar foto të një efektivi të lënduar, dënon ...

Vasili – Lleshajt: Gangster ordiner po vret shqiptarët për Ramën

Botasot - 13.04.2019

Pas hedhjes së gazit lotsjellës dhe ujit ndaj protestuesve, reagoi kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili. Në një postim në facebook, Vasili shkruan se Lleshaj është një gangster që po vret ...