TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zoran Zaev kalkulon me një kandidat shqiptar për komunën e Strugës!?

Ina - 13.09.2017

LSDM-ja dhe Zoran Zaev po kalkulon me një kandidat shqiptar, për të fituar komunën e Strugës,mëson Struga Ekspres nga disa burime të saj jozyrtare! Mësohet se kandidati shqiptar është një figurë ...

Zhernovski, nga pushteti lokal në atë qendror

Almakos - 13.09.2017

13 September Kreu i deritanishëm i komunës Qendër Andrej Zhërnovski ka tërhequr kandidaturën e tij si i pavarur për të parin e kësaj komune. Zhernovski në rrjetin social njoftoi se karterin e tij ...

Zhernovski u bënë thirrje mbështetësve të tij të votojnë kandidatin e LSDM-së

Zhurnal - 13.09.2017

Zhernovski u bënë thirrje mbështetësve të tij të votojnë kandidatin e LSDM-së Shkup, 13 shtator - Kryetari i komunës Qendër, Andrej Zhernovski sot thërriti mbështetësit e LSDM-së të votojnë për ...

LSDM pritet të garoj me Bogdanoviq për ta fituar Komunën Qendër

Zhurnal - 13.09.2017

LSDM pritet të garoj me Bogdanoviq për ta fituar Komunën Qendër Shkup, 13 shtator - Opsioni më serioz për kandidat për Komunën Qendër-Shkup, nga rradhët e LSDM-së është Sasha Bogdanoviq.

Zaev: Zhernovski nuk do të jetë kandidat për kryetar të komunës Qendër

Almakos - 13.09.2017

Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski nuk do të kandidohet për edhe një mandat në zgjedhjet e ardhshme lokale, deklaroi kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Otvoreno” në TV 24 ...

LSDM afër përzgjedhjes së kandidatit për Komunën Qendër

Portalb - 13.09.2017

Siç bëjnë të ditur nga “ MKD ”, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) sonte do të vendos përfundimisht që për kandidat të saj për Komunën Qendër të shpall Sasha Bogdanoviq, njofton Portalb.mk .

Komuna Qendër, Zhernovski largohet nga kandidimi dhe do të mbështesë LSDM-në

Portalb - 13.09.2017

Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për Komunën Qendër dhe për këtë komunë do të mbështes kandidatin e Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), ka bërë të ditur kryeministri Zoran ...

Zhernovski tërheq kandidaturën për Komunën Qendër, do të bëhet pjesë e pushtetit qendror (Video)

Telegrafi - 13.09.2017

LSDM do të propozojë kandidatin e saj për kryetar në Komunën Qendër në Shkup, njoftoi mbrëmë kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, gjatë një interviste për 24Vesti.

Tangoja Ahmeti-Zaev

Ina - 13.09.2017

Më shumë se përzgjedhja e kandidatëve dhe programet zgjedhore, partitë politike si ato në pushtet ashtu edhe ato në opozitë po kalkulojnë rreth përkrahjes që mund t’ia japin njëra-tjetrës në rrethin ...

Heq dorë nga kandidimi njëri nga kandidatët për kryetar komune në Maqedoni (FOTO)

Ina - 13.09.2017

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit ...

LSDM afër përzgjedhjes së kandidatit për Komunën Qendër

Botasot - 13.09.2017

Siç bëjnë të ditur nga “MKD”, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) sonte do të vendos përfundimisht që për kandidat të saj për Komunën Qendër të shpall Sasha Bogdanoviq.

Zhernovski tërhiqet nga gara për komunën Qendër, mbështet kandidatin e LSDM-së

Lajm - 13.09.2017

Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për Komunën Qendër dhe për këtë komunë do të mbështes kandidatin e Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), ka bërë të ditur kryeministri Zoran ...

Zhernovski tërheq kandidaturën për Komunën Qendër, do të bëhet pjesë e pushtetit qendror (Video)

Almakos - 13.09.2017

LSDM do të propozojë kandidatin e saj për kryetar në Komunën Qendër në Shkup, njoftoi mbrëmë kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, gjatë një interviste për 24Vesti.

Tangoja Ahmeti-Zaev

Almakos - 13.09.2017

Më shumë se përzgjedhja e kandidatëve dhe programet zgjedhore, partitë politike si ato në pushtet ashtu edhe ato në opozitë po kalkulojnë rreth përkrahjes që mund t’ia japin njëra-tjetrës në rrethin ...

Zaev: Zhernovski do ta tërheq kandidaturën e tij, do të jetë pjesë e pushtetit

Alb Portali - 13.09.2017

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit ...

Zhernovski tërhiqet nga gara për komunën Qendër

Albeu.com - 13.09.2017

Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për komunë n Qendër, ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev në emisionin “Otvoreno”, gjithashtu ai shtoi se Zhernovski do të mbështesë kandidatin e ...