TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Qytetarët kërkojnë nga Ahmeti që të zgjedhë mes Prishtinës e Brukselit

Koha.net - 12.01.2019

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, është treguar goxha aktiv këtë javë në rrjete sociale. Nga Brukseli ku po qëndronte në kuadër të takimit me zyrtarë të BE-së, si bashkëkryesues i ekipit ...

Shpend Ahmeti : Lugina e Preshevës do të jetë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Zeri - 12.01.2019

Bashkëdrejtuesi i delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës për dialog me Serbinë, Shpend Ahmeti ka deklaruar se të drejtat e qytetarëve të Luginës së Preshevës do të jenë pjesë e procesit të ...

Ahmeti: Dialogu duhet të përfundojë me njohje, ndryshe s’ka marrëveshje

Koha.net - 12.01.2019

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, njëherësh i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, thotë se dialogu me Serbinë do të përfundojë me njohjen e Kosovës, ndryshe, s’ka marrëveshje.

Presidenca s’respekton afatin që Ekipi Shtetëror ia dha për dorëzimin e dokumentacionit rreth dialogut

Koha.net - 12.01.2019

Ekipi Shtetëror në bisedime me Serbinë, që përbëhet prej 8 vetash, ende s’ka pranuar dokumente që posedon presidenti Hashim Thaçi mbi procesin e dialogut që është zhvilluar deri tash.

Çejku: E ardhmja do të tregojë filozofinë integruese të Ali Ahmetit

Tetova Sot - 12.01.2019

Ish ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku, ka vlerësuar lartë kontributin e Ali Ahmetit, liderit të BDI-së, i cili me përkushtim të madh punoi për një Maqedoni evropiane ku shqiptarët janë ...

Ahmeti: Moment historik, për Maqedoninë, por edhe për rajonin

Botasot - 12.01.2019

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti me t’u votuar ndryshimet kushtetuese në Kuvend, tha se ky është një moment historik dhe një sukses për gjithë qytetarët e Maqedonisë.

Maqedonia në NATO dhe BE, fitore e popullit shqiptar në Maqedoni

Flaka - 12.01.2019

MAQEDONIA NË NATO DHE BE, FITORE E POPULLIT SHQIPTAR DHE E ALI AHMETIT “…Maqedonia në NATO e BE, fitore e popullit shqiptar në Maqedoni!…” “…Maqedonia nën udhëheqjen e Ali Ahmetit shkelë të ...

Ahmeti a do të jetë në krye të BDI-së: Edhe 20 vjet… (VIDEO)

Ina - 11.01.2019

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur lidhur me largimin ose jo të tij nga kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), pasi që siç kishte nënvizuar se këtë hap do ta ndërmarrë pasi që vendi të ...

Me anëtarësimin në NATO, a do largoheni nga kreu i BDI-së? Ja si përgjigjet Ali Ahmeti (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2019

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur lidhur me largimin ose jo të tij nga kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), pasi që siç kishte nënvizuar se këtë hap do ta ndërmarrë pasi që vendi të ...

(VIDEO) ALI AHMETI: Moment historik, sot u vendos e ardhmja e vendit

Medial - 11.01.2019

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka komentuar votimin e sotëm të ndryshimeve kushtetuese në Kuvend. Sipas tij, ky është moment historik, pasi vendoset e ardhmja e vendit, transmeton ...

NATO, mision I kompletuar i z.Ahmeti

Tetova Sot - 11.01.2019

Shkruan: Afrim TANALLARI Me votimin në parlament, të ndryshimeve Kushtetuese, për ndërrim të emrit, si obligim I dalur nga marrëveshja e Prespës, Maqedoni kaloi fazën e fundit administrative për ...

Çejku: E ardhmja do të tregojë filozofinë integruese të Ali Ahmetit

Lajm - 12.01.2019

Ish ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku, ka vlerësuar lartë kontributin e Ali Ahmetit, liderit të BDI-së, i cili me përkushtim të madh punoi për një Maqedoni evropiane ku shqiptarët janë ...

Ahmeti: Moment historik, për Maqedoninë, por edhe për rajonin

Lajmi.net - 12.01.2019

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti me t’u votuar ndryshimet kushtetuese në Kuvend, tha se ky është një moment historik dhe një sukses për gjithë qytetarët e Maqedonisë.

A do të jetë në krye të BDI-së, Ahmeti: BDI përgatitet edhe për 20 vitet e ardhshme (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2019

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur lidhur me largimin ose jo të tij nga kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), pasi që siç kishte nënvizuar se këtë hap do ta ndërmarrë pasi që vendi të ...

NATO, mision i kompletuar i z.Ahmeti

Lajm - 11.01.2019

Shkruan: Afrim Tanallari Me votimin në parlament, të ndryshimeve Kushtetuese, për ndërrim të emrit, si obligim I dalur nga marrëveshja e Prespës, Maqedoni kaloi fazën e fundit administrative për ...

Çejku: E ardhmja do të tregojë filozofinë integruese të Ali Ahmetit

Antpress - 12.01.2019

Ish ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku, ka vlerësuar lartë kontributin e Ali Ahmetit, liderit të BDI-së, i cili me përkushtim të madh punoi për një Maqedoni evropiane ku shqiptarët janë ...

“Maqedonia e Veriut”/ Ahmeti: Moment historik edhe për Ballkanin!

Java News - 12.01.2019

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti me t’u votuar ndryshimet kushtetuese në Kuvend, tha se ky është një moment historik dhe një sukses për gjithë qytetarët e Maqedonisë.

A do të jetë në krye të BDI-së, Ahmeti: BDI përgatitet edhe për 20 vitet e ardhshme (VIDEO)

Medial - 12.01.2019

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur lidhur me largimin ose jo të tij nga kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), pasi që siç kishte nënvizuar se këtë hap do ta ndërmarrë pasi që vendi të ...

ÇEJKU: E ardhmja do të tregojë filozofinë integruese të Ali Ahmetit (FOTO)

Medial - 12.01.2019

Ish ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku, ka vlerësuar lartë kontributin e Ali Ahmetit, liderit të BDI-së, i cili me përkushtim të madh punoi për një Maqedoni evropiane ku shqiptarët janë ...

Maqedonia veriore, ja deklarimet e liderëve shqiptarë të Maqedonisë

Flaka - 12.01.2019

Pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka komentuar në profilin e tij në Fejsbuk, duke i falënderuar ekipin negociator për angazhimin për arritjen e ...