TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

DASH mesazh pushtetarëve: Reforma në drejtësi do t'i japë fund korrupsionit, Prokuroria e Posaçme do ndryshojë ...

SOT - 12.07.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të vendosura se reforma në drejtësi po ecën në rrugën e duhur dhe se në fund “produkti” i saj do të jetë ajo që të gjithë presin.

DASH: Shqipëria më e korruptuara në Ballkan

Ina - 12.07.2019

Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin e përvitshëm për Klimën e të bërit biznes në botë ka vijuar të përsërisë vërejtje të ashpra për Shqipërinë, duke e cilësuar si shtetin më të korruptuar në ...

Shqipëria, klimë “të zezë” për investimet e huaja

ABC News - 11.07.2019

Departamenti amerikan i Shtetit e ka vlerësuar si katastrofike klimën e biznesit në Shqipëri. Në raportin vjetor mbi mundësitë për investimet e huaja, Uashingtoni thotë se vendi vuan nga korrupsioni ...

Tabaku: Rama krenohet me atë që trashëgoi nga qeverisja demokratike

ABC News - 11.07.2019

Ish nënkryetarja e komisionit të ekonomisë Jorida Tabaku shkruan në rrjetet sociale se arsyet e paraqitura në raportin e fundit të DASH, se Shqipëria është vendi më i korruptuar në Ballkanin ...

Klima e biznesit,DASH:Problemet që hasin investitorët në Shqipëri

BalkanWeb - 11.07.2019

Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH ka publikuar raportin për klimën e investimeve në Shqipëri. DASH thotë se investitorët e huaj përmendin si problem kryesor korrupsionin.

Investimet e huaja, Tabaku: Do zhbëjmë mentalitetin anti-biznes

BalkanWeb - 11.07.2019

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ...

DASH kryqëzon Shqipërinë: Vendi më i keq për të bërë biznes në gjithë rajonin

LajmiFundit - 11.07.2019

Departamenti amerikan i Shtetit e ka vlerësuar si katastrofike klimën e biznesit në Shqipëri. Në raportin vjetor mbi mundësitë për investimet e huaja, Uashingtoni thotë se vendi vuan nga korrupsioni ...

Investimet e huaja, Tabaku: Do zhbëjmë mentalitetin anti-biznes

Medial - 11.07.2019

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ...

Raporti i DASH për investimet, reagon ashpër Jorida Tabaku: Shumë prej biznesmenëve janë...

SOT - 11.07.2019

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku ka reaguar pas publikimit të raportit vjetor të Departamentit Amerikan të Shtetit për klimën e të bërit biznes në Shqipëri.

'Vendi më i korruptuar'/ DASH shuplakë Ramës: Shqipëria lëngon në thatësirën ekonomike dhe të investimeve të huaja

Botasot - 11.07.2019

Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë ...

“Shihet si vendi më i korruptuar në Ballkan” DASH “shuplakë” qeverisë me raportin mbi klimën e investimeve

Gazeta Express - 11.07.2019

“Indeksi i Transparency International i Perceptimit të Korrupsionit 2018 renditi Shqipërinë në vendin e 99 nga 180 shtete, një rënie prej tetë vendesh nga viti 2017.

Raporti i DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

Mapo - 11.07.2019

Departamenti i Shtetit publikoi një tjetër raport me nota kritika për qeverisjen në Shqipëri. Të enjten u publikua raporti për Klimën e Investimeve në Botë.

DASH "shuplakë" Shqipërisë në raportin e fundit: Drejtësia e korruptuar, PPP të rrezikshme

Albeu.com - 11.07.2019

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin e tij për klimën e investimeve në Shqipëri . Sipas raportit, Shqipëria shënon rritje në ekonomi, por është gjithnjë e më e vështirë për ...

DASH ekspozon Shqipërinë e personalizuar të një grupi politiko-ekonomik

Respublica - 11.07.2019

Departamenti Amerikan i Shtetit nuk është kursyer fare në ekspozenë që i ka bërë klimës së Investimeve në Shqipëri për Vitin 2019. Raporti i publikuar ngre si shqetësime kryesore korrupsionin, ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

VOA - 12.07.2019

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

Botasot - 12.07.2019

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

Top Channel - 12.07.2019

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

Lajmi.net - 12.07.2019

Në vitin 2016, qeveria shqiptare miratoi ndryshime gjithëpërfshirëse kushtetuese për të reformuar sistemin gjyqësor të vendit dhe për të përmirësuar sundimin e ligjit.