TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pse vendet e varfra janë shumë më të rrezikuara nga ndryshimi i klimës?

Botasot - 21.09.2019

Ndryshimi i klimës është një fenomen global dhe shpesh thuhet se nuk njeh kufij. Kjo pasi që klima do të ndryshojë në të gjitha pjesët e botës në mënyrë jo të barabartë dhe se asnjë vend nuk është në ...

Paketa e klimës: Shumë e vogël, shumë e vonuar dhe hezituese

DW - 21.09.2019

Fridays for Future po pushton botën. Në Gjermani qeveria e koalicionit ra dakord të premten për një paketë masash në mbrojtje të klimës. Por shumë pas kërkesave që vërtet duhet të bëhen realitet, ...

Studentët në mbarë botën, apel liderëve për ndryshimet e klimës

ABC News - 20.09.2019

Një valë protestash masive janë mbajtur të premten në të gjithë botën kundër ndryshimeve të klimës. Të rinj dhe të rritur nga Europa, Afrika e deri në Azi u kanë bërë thirrje liderëve që të ndërhyjnë ...

“E premtja e së ardhmes”, protestë globale për klimën

RTSH - 20.09.2019

Nga Londra në New York City, Paris, Hong Kong, Australi aktivistët e klimës marrin pjesë në një grevë të përgjithshme globale, në atë që pritet të jetë dita më e madhe e demonstratave klimatike në ...

Debati për klimën: Pas 30 vitesh gjumë Gjermania zgjohet

DW - 20.09.2019

Qeveria gjermane kërkon t'i japë udhë një pakete ligjore për mbrojtjen e klimës. Por a mjafton ajo për arritjen e objektivave të vitit 2030? Për skeptikët kjo paketë është pak, e duhej të ishte ...

Ky qytet kthehet në parajsë për shkencëtarët dhe studiuesit/Debati i ashpër për klimën: Pas 30 vitesh gjumë Gjermania ...

SOT - 20.09.2019

Drita e llambave të argjendta rrezaton me një energji të jashtëzakonshme, deri në 10.000 herë më shumë se sa drita e diellit mbi Tokë, temperaturat deri në 3000 grad celcius i bëjnë të shkrihen në ...

Debati për klimën: Pas 30 vitesh gjumë Gjermania zgjohet

BalkanWeb - 20.09.2019

Qeveria gjermane kërkon t’i japë udhë një pakete ligjore për mbrojtjen e klimës. Por a mjafton ajo për arritjen e objektivave të vitit 2030? Për skeptikët kjo paketë është pak, e duhej të ishte ...

Studentët në mbarë botën, apel liderëve për ndryshimet e klimës

Medial - 20.09.2019

Lexime: 3 Një valë protestash masive janë mbajtur të premten në të gjithë botën kundër ndryshimeve të klimës. Të rinj dhe të rritur nga Europa, Afrika e deri në Azi u kanë bërë thirrje liderëve që të ...

Paketa e klimës: Shumë e vogël, shumë e vonuar dhe hezituese

Lajmi.net - 21.09.2019

Që ky planet është baza e jetës sonë, e që ne nuk kemi një të dytë rezervë, ka qenë slogan politik i aktivistëve të mjedisit. Sot kjo është e pranuar nga të gjithë, e përsëritur mijëra herë nga ...

Pse vendet e varfra janë shumë më të rrezikuara nga ndryshimi i klimës?

Alsat - 21.09.2019

Ndryshimi i klimës është një fenomen global dhe shpesh thuhet se nuk njeh kufij. Kjo pasi që klima do të ndryshojë në të gjitha pjesët e botës në mënyrë jo të barabartë dhe se asnjë vend nuk është në ...

Pse vendet e varfra janë shumë më të rrezikuara nga ndryshimi i klimës?

Telegrafi - 21.09.2019

Ndryshimi i klimës është një fenomen global dhe shpesh thuhet se nuk njeh kufij. Kjo pasi që klima do të ndryshojë në të gjitha pjesët e botës në mënyrë jo të barabartë dhe se asnjë vend nuk është në ...

Pse vendet e varfra janë shumë më të rrezikuara nga ndryshimi i klimës?

Lajmi.net - 21.09.2019

Kjo pasi që klima do të ndryshojë në të gjitha pjesët e botës në mënyrë jo të barabartë dhe se asnjë vend nuk është në gjendje ta zgjidhë këtë problem më vete.

Pse vendet e varfra janë shumë më të rrezikuara nga ndryshimi i klimës?

Zeri - 21.09.2019

Ndryshimi i klimës është një fenomen global dhe shpesh thuhet se nuk njeh kufij. Kjo pasi që klima do të ndryshojë në të gjitha pjesët e botës në mënyrë jo të barabartë dhe se asnjë vend nuk është në ...

Pse vendet e varfra janë shumë më të rrezikuara nga ndryshimi i klimës?

Tetova Sot - 21.09.2019

Ndryshimi i klimës është një fenomen global dhe shpesh thuhet se nuk njeh kufij. Kjo pasi që klima do të ndryshojë në të gjitha pjesët e botës në mënyrë jo të barabartë dhe se asnjë vend nuk është në ...