TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

I largohet foshnja nga mitra për ta operuar, ia vendosin sërish në të për të vazhduar shtatzëninë

Lajmi.net - 11.02.2019

Një grua shtatzënë është bërë e para në Britani të Madhe që të kryejë operacion pionier në shpinë të foshnjës së saj ndërsa ajo ishte ende në mitër. Bethan Simpson, 26 vjeçe, nga Burnham, u këshillua ...

Mrekulli! Foshnja mbijeton edhe pse lindi fare e vogël

LajmiFundit - 11.02.2019

Një foshnjë ka kaluar çdo parashikim dhe arriti të mbijetojë, edhe pse lindi mjaft e vogël, saqë mjekët e krahasuan të madhe sa një shiringë. Punonjësja e kujdesit Hanna Rose, 25 vjeç dhe partneri i ...

Foshnja e porsalindur nxirret nga gropa 7 metra e thellë

Alsat - 11.02.2019

Ky është momenti i pabesueshëm kur një foshnje e porsalindur nxirret nga një gropë e madhe. Një kalimtar i rastit dëgjoi vogëlushin duke qarë, çka më pas lajmëroi autoritetet.

Spitali i Pejës sqarohet rreth vdekjes së nënës shtatzënë dhe foshnjës së saj

Koha.net - 11.02.2019

Spitali Regjional i Pejës, përmes një njoftimi për media, ka sqaruar rastin e vdekjes së nënës shtatzënë dhe foshnjës së saj. Sipas sqarimit, të shtunën më 9.02.2019, rreth orës 13:45 në Spitalin e ...

I vdes foshnja gjatë lindjes në Spitalin e Pejës, nëna humb jetën pak orë më vonë në QKUK

Telegrafi - 11.02.2019

Një rast i rëndë ka ndodhur dje në Spitalin Rajonal të Pejës, ku një nënë dhe foshnja e saj e sapolindur nuk kanë arritur të mbijetojnë. Mjekët e kanë cilësuar këtë lindje si të komplikuar, ku nënës ...

Foshnja ndërron jetë në Pejë, nëna në Prishtinë

Zeri - 11.02.2019

Një grua ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Prishtinës pasi që ka pasur komplikime të rënda gjatë lindjes. Procesi i lindjes kishte nisur në spitalin e Pejës dhe për shkak të ...

Nënës i heqin foshnjen nga barku dhe ia vendosin sërish

Botasot - 11.02.2019

Një 26-vjeçare shtatzënë iu nënshtrua një operacioni të rrallë, të heqjes së foshnjes nga barku për trajtim dhe vendosjes së tij sërish në vend. Procedura e pabesueshme u bë për të trajtuar fëmijën e ...

Kalimtari i rastit dëgjon foshnjën duke qarë, ekipet emergjente në Afrikën e Jugut shpëtojnë foshnjën e porsalindur që ...

Telegrafi - 11.02.2019

Ky është momenti kur një foshnje e porsalindur nxirret e gjallë nga puseta në Afrikën e Jugut, pasi një kalimtar rasti e dëgjoi vogëlushen duke qarë. Videoja shfaq ekipet e shpëtimit duke e nxjerrë ...

Foshnja ndërroi jetë gjatë lindjes, nëna nga Peja vdes disa orë më vonë në QKUK

Gazeta Express - 11.02.2019

Një rast i rëndë ka ndodhur në dy institucione të ndryshme. Foshnja ka ndërruar jetë gjatë lindjes në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ndërsa nëna vdes disa orë më vonë në ...

Shtatzëna i nënshtrohet një ndërhyrje të rrallë kirurgjikale, ia operojnë foshnjën në bark (Foto)

Telegrafi - 11.02.2019

Një shtatzënë është bërë personi i parë në Britani të Madhe që është detyruar t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale në shpinën e foshnjës, derisa ende qëndronte në barkun e saj.

Nis seanca për personin që goditi me kamion 22-vjeçaren shtatzënë

Zeri - 11.02.2019

Pas ndalimit 48-orësh, ka nisur seanca dëgjimore për të dyshuarin i cili goditi me kamionetë 22-vjeçaren shtatzënë e cila pas lëndimeve të marra ka humbur foshnjën.

Shtatzëna që humbi foshnjën në aksident vazhdon të jetë në gjendje të rëndë

Gazeta Express - 10.02.2019

Në trotuarin e një rruge në “Kolovicë” një ditë më parë ndodhi një aksident i ...

Shtatzëna që humbi foshnjën në aksident vazhdon të jetë në gjendje të rëndë

Tetova Sot - 10.02.2019

Në trotuarin e një rruge në “Kolovicë” një ditë më parë ndodhi një aksident i rëndë. Një kamionetë, nga pakujdesia, goditi një këmbësore. E 22 vjeçarja ishte shtatzënë dhe në momentin e aksidentit ...

Bebja juaj në bark i ndjen aromat përreth

Zeri - 10.02.2019

Duke filluar prej javës së 28-të, foshnja juaj mund të ndjej në stomak të gjitha aromat që ju i ndieni jashtë. Disa nga evidencat për shqisat e foshnjës tuaj vjen nga foshnjat e lindura parakohe: Në ...

Lindi sa një shiringë, kjo foshnjë sfidon ‘1 milion e 1″ mundësi mbijetese

Medial - 11.02.2019

Një foshnje, i cila ka lindur në madhësinë e një shiringe, vetëm 23 javësh, ka sfiduar “1 milion e një” mundësi për mbijetesën e tij. Punonjësja e kujdesit Hanna Rose, 25 vjeç dhe partneri i saj, ...

Kamioneta godet këmbësoren në Prishtinë, arrestohet shoferi

Telegrafi - 10.02.2019

Një grua ka marrë lëndime të rënda trupore, pasi të shtunën është goditur nga një kamionetë në rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë. Nga lëndimet e marra, gruaja, e cila ishte shtatzënë, ka humbur ...

Foshnja e porsalindur nxirret nga gropa 7 metra e thellë (VIDEO)

Tetova Sot - 11.02.2019

Ky është momenti i pabesueshëm kur një foshnje e porsalindur nxirret nga një gropë e madhe. Një kalimtar i rastit dëgjoi vogëlushin duke qarë, çka më pas lajmëroi autoritetet.

E humbë foshnjën gruaja që u aksidentua dje nga një kamion

Lajmi.net - 10.02.2019

Një femër e moshës 22 vjeçare është aksidentuar dje. Pas lëndimeve të marra viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK e cila kishte qenë shtatzënë dhe ka abortuar.

Humb foshnjën gruaja që u aksidentua dje nga një kamion

Gazeta Express - 10.02.2019

Të shtunën në Prishtinë ka ndodhur një aksident trafiku, ku është përfshirë një këmbësore e cila ishte shtatzënë. Policia bën të ditur se si pasojë e lëndimeve të marra ajo e ka humbur ...

I ndërroi jetë foshnja gjatë lindjes në Spitalin e Pejës, nëna humb jetën pak orë më vonë në QKUK

Medial - 11.02.2019

Një rast i ka ndodhur dje në Spitalin Rajonal të Pejës, ku një nënë dhe foshnja e saj e sapolindur nuk kanë arritur të mbijetojnë. Mjekët e kanë cilësuar këtë lindje si të komplikuar, ku nënës pas ...

Nanë e fëmijë ndrrojnë jetë për një ditë

Botasot - 11.02.2019

Procesi i lindjes kishte nisur në spitalin e Pejës dhe për shkak të komplikimeve, foshnja ka lindur e vdekur. Ndërsa nëna e foshnjës ishte transferuar në QKUK për trajtim të mëtejmë.

Shtatzëna që humbi foshnjën në aksident vazhdon të jetë në gjendje të rëndë

Botasot - 10.02.2019

Në trotuarin e një rruge në “Kolovicë” një ditë më parë ndodhi një aksident i rëndë. Një kamionetë, nga pakujdesia, goditi një këmbësore. E 22 vjeçarja ishte shtatzënë dhe në momentin e aksidentit ...

Kamioneta godet këmbësoren në Prishtinë, arrestohet shoferi

Almakos - 10.02.2019

Një grua ka marrë lëndime të rënda trupore, pasi të shtunën është goditur nga një kamionetë në rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë. Nga lëndimet e marra, gruaja, e cila ishte shtatzënë, ka humbur ...

Vjen një lajm trishtues nga këmbësorja që u godit nga makina

Albeu.com - 10.02.2019

Të shtunën në Prishtinë ka ndodhur një aksident trafiku, ku është përfshirë një këmbësore e cila ishte shtatzënë. Policia bën të ditur se si pasojë e lëndimeve të marra ajo e ka humbur foshnjën Pas ...

Humb foshnjën gruaja që u aksidentua dje nga një kamion

Botasot - 10.02.2019

Të shtunën në Prishtinë ka ndodhur një aksident trafiku, ku është përfshirë një këmbësore e cila ishte shtatzënë. Policia bën të ditur se si pasojë e lëndimeve të marra ajo e ka humbur foshnjën.

E aksidentuara në Prishtinë humb foshnjën nga aksidenti

Zeri - 10.02.2019

Goditja nga kamioneta ditën e djeshme në Prishtinë i ka kushtuar me humbje të foshnjës viktimës e cila ishte shtatzënë. Sipas njoftimit të Policisë, vozitësi nga pakujdesia e ka goditur viktimën ...