TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shoqërimet e paligjëshme, apeli liron të ndaluarit në Shkodër

LajmiFundit - 12.07.2019

Një ditë pasi liroi nga masa e sigurisë “arrest me burg” ish-deputetin Bardh Spahia, Gjykata e Apelit të Shkodrës ka lënë të lirë edhe pesë të arrestuarit e tjerë për ngjarjen në KZAZ numër 3.

Ngjarja në KZAZ nr.3 në Shkodër, Apeli liron personat e arrestuar

ABC News - 12.07.2019

Gjykata e Apelit në Shkodër ka ndryshuar masat e sigurisë edhe për 6 të ndaluarit e tjerë pas ngjarjes në KZAZ nr .3 në Shkodër. Trupi gjykues vendosi detyrim paraqitje për Alfred Nikollin, Gentian ...

Sulmet ndaj KZAZ-së në Shkodër, Gjykata e Apelit jep vendimin për punonjësit e bashkisë

Gazeta Express - 12.07.2019

Ashtu si për ish-deputetin Bardh Spahia, Gjykata e Apelit në Shkodëredhe për të ndaluarit e tjerë, ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje”, duke lehtësuar masat për punonjësit e policisë ...

Djegia e KZAZ-së në Shkodër, Apeli liron të arrestuarit nga policia

Mapo - 12.07.2019

Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë të lirë të arrestuarit për djegien e KZAZ-së në Shkodër duke dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje”. Sot gjykata vendosi detyrim paraqitje për shtetasit: ...

Sulmi ndaj KZAZ 3 në Shkodër,lihen të lirë 5 të akuzuarit (Emrat)

BalkanWeb - 12.07.2019

SHKODER Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën se sigurisë për të arrestuarit, të cilët mrën pjesë në incidentet e KZAZ numër 3 të qytetit verior. Gazetari Senaq Nikshiqi raporton për “Balkanweb ” se ...

Bardh Spahia fitoi lirinë, vjen reagimi i Ylli Manjanit: Ç’arrestim të ligjshëm mund të bëjë policia politike?!

SOT - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës, ditën e sotme ka ndryshuar masën e sigurisë për ish-deputetin Bardh Spahia nga “Arrest shtëpie” në “Detyrim paraqitje”. Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar ish-ministrit ...

Bardh Spahia fitoi lirinë, Ylli Manjani ironizon keq Policinë e Shtetit

LajmiFundit - 11.07.2019

Ditën e sotme Gjykata e Apelit në Shkodër i dha lirinë e plotëish-deputetit të opozitës Bardh Spahia. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar ish-ministri Ylli Manjani duke ironizuar ...

Gjykata e Apelit, arrestimi i ish deputetit të PD, Bardh Spahia, i paligjshëm

VOA - 11.07.2019

Gjykata Apelit në Shkodër e cilësoi sot të paligjshëm arrestimin muajin e kaluar të ish deputet të Partisë Demokratike, Bardh Spahia. Zoti Spahia u arrestua muajin e kaluar, pas protestës së një ...

Bardh Spahia fitoi lirinë, PD: U vërtetua se ishte sulm politik

BalkanWeb - 11.07.2019

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit në Shkodër, e cila la të lirë ish-deputetin Bardh Spahia, ka reaguar për mediat lokale në qytetin verior eksperti i çështjeve zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi ...

Apeli i Shkodrës liron ish-deputetin demokrat Bardh Spahia

ABC News - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka lënë të lirë ish-deputetin demokrat Bardh Spahia. Në seancën e sotme të drejtuar nga Marina Rraboshta u vendos masa detyrim paraqitje për Spahinë pasi gjykata e ...

Bardh Spahia detyrim paraqitje, gjykata: Shoqërimi tij i paligjshëm

LajmiFundit - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka ndryshuar masën e sigurisë për ish deputetin Bardh Spahia nga “arrest shtëpie” në “Detyrim paraqitje”. Seanca nisi paradite por u shty me disa orë për shkak se policia ...

Tensionet në KZAZ, Gjykata jep vendimin për Bardh Spahinë

SOT - 11.07.2019

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia ka dalë sot në seancë gjyqësore bashkë me avokatët e tij, Ivi Kaso dhe Ledio Nuraj. Spahia akuzohet për trazirat që u shkaktuan në KZAZ-në e Shkodrës.

Shkodër, Gjykata e Apelit vendos, Bardh Spahia fiton lirinë

BalkanWeb - 11.07.2019

Gjykata e Apelit ne Shkodër jep vendimit për ish deputetin Bardh Spahia. Gjykata vendosi detyrim paraqitje duke e konsideruar si ndalim i paligjshëm për ish deputetin duke e liruar plotësisht.

Apeli i Shkodrës liron Bardh Spahinë

Mapo - 11.07.2019

Gjykata e Apelit në Shkodër ka ndryshuar masën e sigurisë duke e lënë të lirë ish-deputetin e PD-së, Bardh Spahia. Kujtojmë se ai u arrestua më 19 Qershor në mënyrë, disi spektakolare pasi ishte ...

Gjyqi politik/ Ish-deputeti Spahia mungon në seancë, kërkon lirinë në Apel

LajmiFundit - 11.07.2019

Në Gjykatën e Apelit në Shkodër po mbahet seanca në ngarkim të ish-deputetit Bardh Spahia, i cili ka kërkuar lehtësimin e masës së sigurisë ‘’arrest shtëpie”.

E papritur/ Ndërpritet seanca ndaj Bardh Spahisë, Gjykata me urgjencë i drejtohet Komisariatit të Tiranës (ARSYEJA)

SOT - 11.07.2019

Në seancë ishin avokatët e ish-deputetit demokrat, Ivi Kaso dhe ledio Nuraj, prokurori Besim Ndragjoshi dhe relatorja Marina Rrabashta. Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia ndodhet në arrest shtëpie.

Bardh Spahia pritet të dalë sot para Apelit

ABC News - 11.07.2019

Ish- deputeti i PD-së Bardh Spahia pritet të dalë sot në orën 14,00 para gjykatës së Apelit në Shkodër. Seanca ishte thirrur sot në orën 9,30, por Spahia nuk është paraqitur.

Ndërpritet seanca gjyqësore për ish deputetin e PD Bardh Spahia

RTSH - 11.07.2019

Ndërpritet seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit në Shkodër ndaj ish deputetit të Partisë Demokratike Bardh Spahia, për shkak të mos paraqitjes së tij në seancë.

Policia nuk e shoqëron në gjykatë, ndërpritet seanca për Spahinë

Mapo - 11.07.2019

Sot duhej të rivlerësohej masa e sigurisë për ish-deputetin e PD-së Bardh Spahia në Gjykatën e Apelit në Shkodër. Por seanca është ndërprerë vetëm pak minuta pasi kishte nisur.

Arsyeja/Ndërpritet seanca për Bardh Spahinë, ç’ndodhi në gjyq

BalkanWeb - 11.07.2019

Është ndërprerë seanca gjyqësore për ish-deputetin demokrat, Bardh Spahia, në Gjykatën e Apelit në Shkodër. Gazetari Senad Nikshiqi raporton për “BalkanWeb” se shkak për ndërprerjen e seancës është ...

Ish-deputeti Bardh Spahia kërkon lirinë në Apel

Botasot - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës po zhvillon sot seancën gjyqësore për ish-deputetin, Bardh Spahia. Ky i fundit i lënë në "arrest shtëpie" nga Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër lidhur me zjarrin në KZAZ ...

Gjykata e Apelit jep vendimin për punonjësit e bashkisë që sulmuan KZAZ-të në Shkodër (Zbardhen emrat dhe masa e ...

SOT - 12.07.2019

Ashtu si për ish-deputetin Bardh Spahia, Gjykata e Apelit në Shkodër edhe për të ndaluarit e tjerë, ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje”, duke lehtësuar masat për punonjësit e policisë ...

Bardh Spahia nesër në Apel, solidarizohen dhe kolegët kirurg italianë

BalkanWeb - 10.07.2019

Ndërsa ish-deputeti demokrat Bardh Spahia, pritet të dalë nesër para gjykatës së Apelit në Shkodër për shqyrtimin e masës së sigurisë, kolegë të tij kanë shprehur solidaritet me të.

Mjekët italianë solidarizohen me ish deputetin e PD që u arrestua live nga policia

Gazeta Express - 10.07.2019

Nesër pritet të dalë para gjykatës së Apelit të Shkodrës për shqytimin e masës së sigurisë. Këtë pasdite ish deputeti i PD-së Bardh Spahia ka postuar në rrjetin social një foto të kolegëve të tij ...

Apeli i Shkodrës liron ish-deputetin demokrat Bardh Spahia

Koha.net - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka lënë të lirë ish-deputetin demokrat Bardh Spahia. Në seancën e sotme të drejtuar nga Marina Rraboshta u vendos masa detyrim paraqitje për Spahinë pasi gjykata e ...

Sot gjyqi ndaj Bardh Spahisë, ish-deputeti nuk paraqitet në seancë

Top Channel - 11.07.2019

Është shtyrë për në orën 14:00 seanca gjyqësore për ish-deputetin demokrat, Bardh Spahia, në Gjykatën e Apelit në Shkodër. Shkak për shtyerjen e seancës është bërë mungesa e ish-deputetit Spahia.

I vendosi zjarrin shkollës në Shkodër: Bardh Spahia kërkon lirinë në Apel

Gazeta Tema - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës po zhvillon sot seancën gjyqësore për ish-deputetin, Bardh Spahia. Ky i fundit i lënë në “arrest shtëpie” nga Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër pas sulmit me lëndë ...

ARSYEJA/ Ndërpritet seanca për Bardh Spahinë

Albeu.com - 11.07.2019

Ditën e sotme ish deputeti Bardh Spahia pritej të dilte para trupit gjykues të Gjykatës së Apelit. Si pasojë e mosparaqitjes së tij mos shoqërimit nga policia seanca është ndërprerë.

Bardh Spahia nesër në Apel, zbulohet surpriza nga kolegët kirurg italianë (FOTO)

SOT - 10.07.2019

Ndërsa ish-deputeti demokrat Bardh Spahia, pritet të dalë nesër para gjykatës së Apelit në Shkodër për shqyrtimin e masës së sigurisë, kolegë të tij kanë shprehur solidaritet me të.

Sot gjyqi ndaj Bardh Spahisë, ish-deputeti nuk paraqitet në seancë

Gazeta Express - 11.07.2019

Është shtyrë për në orën 14:00 seanca gjyqësore për ish-deputetin demokrat, Bardh Spahia, në Gjykatën e Apelit në Shkodër. Shkak për shtyerjen e seancës është bërë mungesa e ish-deputetit Spahia.

Bardh Spahia nesër në Apel, solidarizohen dhe kolegët kirurg italianë

Medial - 10.07.2019

Ndërsa ish-deputeti demokrat Bardh Spahia, pritet të dalë nesër para gjykatës së Apelit në Shkodër për shqyrtimin e masës së sigurisë, kolegë të tij kanë shprehur solidaritet me të.

Sot gjyqi ndaj Bardh Spahisë, ish-deputeti nuk paraqitet në seancë

Zhurnal - 11.07.2019

Tiranë, 11 korrik – Është shtyrë për në orën 14:00 seanca gjyqësore për ish-deputetin demokrat, Bardh Spahia, në Gjykatën e Apelit në Shkodër. Shkak për shtyerjen e seancës është bërë mungesa e ...