TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vuçiq e konfirmon në Sofje: E kam marrë një plan të Perëndimit për Kosovën

Gazeta Express - 16.05.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar në Sofje, në prag të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, sot pasdite, se e ka pranuar një plan të përgatitur nga Perëndimi si propozim për zgjidhjen e ...

Vuçiqi e konfirmon se e ka pranuar planin e Perëndimit për Kosovën

Koha.net - 16.05.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar në Sofje të mërkurën se e ka pranuar një plan të përgatitur nga Perëndimi si propozim për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Vuçiq për ‘Euronews’: A do t’më vrisni nëse them ‘Kosova është Serbi’

Koha.net - 16.05.2018

Mediumi i njohur evropian, Euronews, ka zhvilluar një bisedë me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për të ardhmen e vendit të tij dhe lidhjen e pashmangshme me Kosovën në këtë rrugë.

Vuçiq: Shqiptarët e duan qind për qind Kosovën, s’është reale

Koha.net - 16.05.2018

Serbia, Kosova, marrëdhëniet problematike mes dy vendeve dhe roli i Shqipërisë në këto raporte. Janë disa nga çështjet për të cilat presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, shfaqi pikëpamjet e veta ...

Vuçiq: Nuk kam marrë ende zgjidhje të pranueshme për Kosovën

Lajmi.net - 16.05.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se deri tani nuk ka marrë asnjë zgjidhje të pranueshme për, sic e ka quajtur ai, problemin e Kosovës. “Nuk dua të komentoj për ndonjë nga sugjerimet.

Vuçiq: Nuk kemi më njerëz për luftëra, as shqiptarët as serbët

Idividi - 16.05.2018

Beograd, 16 maj 2018 (MIA) - Presidenti serb Aleksandar Vuçiq deklaroi mbrëmë se shqiptarët dhe serbët nuk kanë më njerëz për luftëra dhe se kompromisi është zgjidhja.

Vuçiq: Ende nuk kam marrë asgjë nga SHBA-ja për Kosovën

Gazeta Express - 16.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, nuk ka pranuar që të komentojë shkrimin e mediumit serb ‘Blic’, lidhur me atë se ai ka pranuar një propozim nga SHBA-të, për zgjidhjen e çështjes së ...

A ka biseduar Vuçiq me Thaçin dhe Ramën për ndarjen e Kosovës?

Gazeta Express - 16.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se është i gatshëm të flas për të gjitha temat që prekin shqiptarët dhe serbët dhe për ...

Vuçiq: Dua të mësoj shqip

Zhurnal - 15.05.2018

Vuçiq: Dua të mësoj shqip Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq thotë se dëshiron të mësoj gjuhën shqipe. “Ndjehem fajtor që nuk di asnjë fjalë në gjuhën shqipe.

A ka biseduar Vuçiq me Thaçin dhe Ramën për ndarjen e Kosovës?

Lajmi.net - 15.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se është i gatshëm të flas për të gjitha temat që prekin shqiptarët dhe serbët dhe për gjithçka. I plotësuar (22:00) – “Njerëzit e ndershëm kurrë nuk ...

Arrestimi i Gjuriqit, Vuçiq: Shqiptarët nuk i poshtërojnë as kundërshtarët e tyre /Video

Lajmi.net - 15.05.2018

Sipas presidentit serb, shqiptarët nuk i poshtërojnë as kundërshtarët e tyre. Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë në një intervistë për Klanin se ajo që i ndodhi Marko Gjuriqit në Kosovë ...

Vuçiq i gatshëm të dëgjojë propozimet e shqiptarëve për pajtim

Telegrafi - 15.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke folur për një kompromis mes Serbisë dhe Kosovës, ka thënë se është gati të dëgjojë propozimet e shqiptarëve dhe Bashkësisë Ndërkombëtare, por me një kusht.

Vuçiq thotë se shqiptarët gabimisht mendojnë se i kanë mundur serbët

Lajmi.net - 15.05.2018

“Duhet të jemi shumë më real dhe racional edhe njëra edhe pala tjetër”, ka thënë Vuçiq, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në një intervistë për Klanin ka thënë se shqiptarët e kanë gabim nëse ...

Vuçiq: Dua të mësoj shqip

Tetova Sot - 15.05.2018

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq thotë se dëshiron të mësoj gjuhën shqipe. “Ndjehem fajtor që nuk di asnjë fjalë në gjuhën shqipe. Do të doja ta dija gjuhën tuaj dhe të jem më i edukuar, ...

Vuçiq: Pa një zgjidhje për Kosovën, kriza e parë do të na vrasë

Telegrafi - 15.05.2018

E përditshmja britanike “Financial Times”, në një artikull të gjerë analizon pozitën e Serbisë dhe presidentit të saj, në kuadër të zgjidhjes së çështjes së Kosovës dhe anëtarësimin në BE, shkruan, ...

Vuçiq zyrtarisht: Po, e kam marrë planin e Perëndimit për Kosovën

Lajmi.net - 16.05.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar në Sofje, në prag të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, sot pasdite, se e ka pranuar një plan të përgatitur nga Perëndimi si propozim për zgjidhjen e ...

Vuçiq: Jam i gatshëm të bëjë lëshime për Kosovën, por jo të poshtërohemi

Lajmi.net - 16.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur sot për të ardhmen e vendit të tij dhe lidhjen e pashmangshme me Kosovën në këtë rrugë. Në një intervistë për EuroNews, Vuçiq i pyetur se kur do të ...

FT: Kosova, fiksim i Vuçiqit

Lajmi.net - 15.05.2018

“Unë jam i fiksuar me Kosovën. Pa e zgjidhur këtë problem gjithçka që kemi arritur nuk do të jetë e qëndrueshme. Kriza e parë do të na mbysë”. Kështu ka thënë presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në një ...

Vuçiq: E pandershme të tregoj çka folëm në takime të mbyllura me Thaçin dhe Ramën

Telegrafi - 15.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se është i gatshëm të flas për të gjitha temat që prekin shqiptarët dhe serbët dhe për gjithçka. “Njerëzit e ndershëm kurrë nuk flasin për atë se ...

Si e ka ndryshuar Vuçiqi qëndrimin e tij për Kosovën?

Lajmi.net - 15.05.2018

Nga zotimet se është puna e tij të mos e japë Kosovën e deri te deklaratat më të fundit se pavarësia e Kosovës është një punë e mbaruar, presidenti i Serbisë e ka ndryshuar shumë që nga viti 2012 ...

Financial Times: Zonat serbe në Kosovë mund të marrin autonomi sikur Irlanda e Veriut

Lajmi.net - 15.05.2018

Gazeta Financial Time ka intervistuar Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me të cilin ka folur rreth Kosovës dhe mundësisë që Serbia të integrohet në BE.

Vuçiq: Shqiptarët gabimisht mendojnë se i kanë mundur serbët

Tetova Sot - 15.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, thotë se shqiptarët e kanë gabim nëse mendojnë se i kanë mundur serbët dhe se tani serbët janë të gjunjëzuar. Por, sipas tij, ekzistojnë gabime edhe nga serbët ...

Çështja e Kosovës e çon Vuçiqin në Gjermani

Ina - 15.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq pritet që sot të udhëtojë për Gjermani ku pritet të zhvillojë takime me zyrtarë të lartë të shtetit. Ai shkon në Dusseldor në një moment të rëndësishëm politik, ...

Pse Vuçiq i mban në zyrë 9 televizorë?

Tetova Sot - 15.05.2018

Në një portret për Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, Gazeta Financial Times, shkruan se lideri serb dëshiron të ketë gjithcka nën kontroll dhe kjo më së miri dëshmohet me praninë e 9 ...

Vuçiq thotë se e ka obsesion Kosovën

Koha.net - 15.05.2018

Aleksandar Vuçiq, presidenti i Serbisë, ka thënë se është i obsesionuar me Kosovën dhe se problemi me Kosovën, është më i madhi në karrierën e tij politike.

Vuçiq: Dua të mësoj shqip

Alb Portali - 15.05.2018

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq thotë se dëshiron të mësoj gjuhën shqipe. “Ndjehem fajtor që nuk di asnjë fjalë në gjuhën shqipe. Do të doja ta dija gjuhën tuaj dhe të jem më i edukuar, ...

Financial Times: Zonat serbe në Kosovë mund të marrin autonomi sikur Irlanda e Veriut

Gazeta Express - 15.05.2018

Gazeta Financial Time ka intervistuar Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me të cilin ka folur rreth Kosovës dhe mundësisë që Serbia të integrohet në BE.

Çështja e Kosovës e çon Vuçiqin në Gjermani

Gazeta Express - 15.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq pritet që sot të udhëtojë për Gjermani ku pritet të zhvillojë takime me zyrtarë të lartë të ...

Vuçiq flet për ndarjen e Kosovës: Do të ishte e rrezikshme…

Lajmi.net - 14.05.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në një intervistë për AFP ka thënë se Kosova vazhdon të mbetet pengesa kryesore e Serbisë në rrugën drejt BE-së. Vuçiq ka theksuar se shtetet perëndimore po ia ...

Vuçiq: Serbët e dinë se zgjidhja e çështjes së Kosovës do të jetë shumë e dhimbshme

Telegrafi - 14.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për AFP thotë se çështja e Kosovës është pengesa kryesore e pranimit të Serbisë në BE. Ai tha se populli serb është i vetëdijshëm se zgjidhja ...

Vuçiqi kërkon nga Kosova koncesione për “zgjidhjen e statusit të saj përfundimtar”

Koha.net - 14.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për AFP-në, ka folur gjerë e gjatë për çështjen e Kosovës si pengesë kryesore për anëtarësimin e vendit të tij në BE.

Presidenti Vuçiç: Pa një zgjidhje për Kosovën, kriza e parë do të na vrasë

BalkanWeb - 15.05.2018

E përditshmja britanike “Financial Times”,i ka kushtuar një artikull marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës, ndërsa citon presidentin serb Aleksandar Vuciç.

Vuçiq e konfirmon në Sofje: E kam marrë një plan të Perëndimit për Kosovën

Tetova Sot - 16.05.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar në Sofje, në prag të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, sot pasdite, se e ka pranuar një plan të përgatitur nga Perëndimi si propozim për zgjidhjen e ...

Vuçiq për ‘Euronews’: A do t’më vrisni nëse them ‘Kosova është Serbi’

Portalb - 16.05.2018

Mediumi i njohur evropian, Euronews, ka zhvilluar një bisedë me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për të ardhmen e vendit të tij dhe lidhjen e pashmangshme me Kosovën në këtë rrugë.

FT: Kosova, fiksim i Vuçiqit

Ina - 15.05.2018

“Unë jam i fiksuar me Kosovën. Pa e zgjidhur këtë problem gjithçka që kemi arritur nuk do të jetë e qëndrueshme. Kriza e parë do të na mbysë”. Kështu ka thënë presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në një ...

Vuçiq: E pandershme të tregoj çka folëm në takime të mbyllura me Thaçin dhe Ramën

Flaka - 15.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se është i gatshëm të flas për të gjitha temat që prekin shqiptarët dhe serbët dhe për gjithçka. “Njerëzit e ndershëm kurrë nuk flasin për atë se ...

Nga parulla “nuk e japim Kosovën” te “pavarësia e Kosovës është vulosur”. Ja si e ka ndryshuar Vuçiçi qëndrimin e tij?

Gazeta Tema - 15.05.2018

Pasi u zotua se detyra e Partisë së tij Progresive Serbe nuk ishte «të dorëzonte» Kosovën nëse ajo do të vinte në pushtet, deri te deklaratat më të fundit se politikat e gabuara të Serbisë kishin ...

Vuçiq: Serbët e dinë se zgjidhja e çështjes së Kosovës do të jetë shumë e dhimbshme

Almakos - 14.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për AFP thotë se çështja e Kosovës është pengesa kryesore e pranimit të Serbisë në BE. Ai tha se populli serb është i vetëdijshëm se zgjidhja ...

Po provokoni Kosovën? Flet Vuçiç: Nuk dua ta poshtëroj popullin serb, kam menduar zgjidhjen

Gazeta Tema - 16.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se shumë njerëz ndihet të lodhur në Serbi nga premtimet se vendi i tij një ditë do të jetë pjesë e Bashkimit Evropian.

Vuçiç: Serbët e dinë se zgjidhja e çështjes së Kosovës do të jetë shumë e dhimbshme

BalkanWeb - 14.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një intervistë për AFP thotë se çështja e Kosovës është pengesa kryesore e pranimit të Serbisë në BE. Ai tha se populli serb është i vetëdijshëm se zgjidhja ...

Vuçiq: I gatshëm për kompromise, por jo ta poshtëroj popullin serb

Evropaelire - 16.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se shumë njerëz ndihet të lodhur në Serbi nga premtimet se vendi i tij një ditë do të jetë pjesë e Bashkimit Evropian.

Vuçiq: Serbët e dinë se zgjidhja e çështjes së Kosovës do të jetë shumë e dhimbshme

Alb Portali - 14.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për AFP thotë se çështja e Kosovës është pengesa kryesore e pranimit të Serbisë në BE. Ai tha se populli serb është i vetëdijshëm se zgjidhja ...

Vuçiq: I gatshëm për kompromise, por jo ta poshtëroj popullin serb

Alsat - 16.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se shumë njerëz ndihet të lodhur në Serbi nga premtimet se vendi i tij një ditë do të jetë pjesë e Bashkimit Evropian.

Vuçiq: Serbët e dinë se zgjidhja e çështjes së Kosovës do të jetë shumë e dhimbshme

Portalb - 14.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për AFP thotë se çështja e Kosovës është pengesa kryesore e pranimit të Serbisë në BE. Ai tha se populli serb është i vetëdijshëm se zgjidhja ...

Vuçiq: I gatshëm për kompromise, por jo ta poshtëroj popullin serb

Telegrafi - 16.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se shumë njerëz ndihet të lodhur në Serbi nga premtimet se vendi i tij një ditë do të jetë pjesë e Bashkimit Evropian.

Vuçiq: I gatshëm për kompromise, por jo ta poshtëroj popullin serb

Portalb - 16.05.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se shumë njerëz ndihet të lodhur në Serbi nga premtimet se vendi i tij një ditë do të jetë pjesë e Bashkimit Evropian.