TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Murati: Demarkacioni të marrë një epilog, të kalojë ose të rrëzohet

Koha.net - 12.01.2018

Ndryshimet e marrëveshjes aktuale për çështjen e demarkacionit, Valon Murati nga Lëvizja për Bashkim, thotë se i sheh si shumë të vështira. “Mali i zi ka shkuar shumë larg me miratimin e kësaj ...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

Lajmi.net - 12.01.2018

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Europian fillon ta humbë interesimin për Kosovën.

Kuvendi konfirmon se shqyrtimi e Projektligjit për demarkacionin do të bëhet të hënën

Lajmi.net - 12.01.2018

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se të hënën do të mbahet mbledhja e Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku do të shqyrtohet Projektligji për Demarkacionin me Malin e Zi.

Komisioni për Punë të Jashtme të hënën shqyrton Projektligjin për Demarkacionin

Telegrafi - 12.01.2018

Fillimi i sesionit të ri të Kuvendit të Kosovës do të nisë me mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku do të shqyrtohet Projektligji për Ratifikimin e ...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

Telegrafi - 12.01.2018

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Evropian fillon ta humbë interesimin për Kosovën.

Komisioni për Punë të Jashtme të hënën shqyrton Projektligjin për Demarkacionin

Almakos - 12.01.2018

Fillimi i sesionit të ri të Kuvendit të Kosovës do të nisë me mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku do të shqyrtohet Projektligji për Ratifikimin e ...

Dardan Gashi: Momentalisht nuk ka vota për demarkacionin, të shkohet në referendum

Lajmi.net - 11.01.2018

Zëvendëskryeministri, Dardan Gashi, ka thënë se sa i përket çështjes së demarkacionit, në vend duhet të mbahet referendum. “Kushtetua e lejon dhe parasheh instrumentin e referendumit.

Demarkacioni të hënën në Kryesi të Kuvendit

Durres Lajm - 11.01.2018

Komisioni për Punë të Jashtme do mblidhet të hënën për të diskutuar versionin aktual të Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Po, të njëjtën ditë, kjo marrëveshje do t’i dërgohet për shqyrtim ...

Demarkacioni të hënën në Kryesi të Kuvendit

Gazeta Express - 11.01.2018

Komisioni për Punë të Jashtme do mblidhet të hënën për të diskutuar versionin aktual të Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Po, të njëjtën ditë, kjo marrëveshje do t’i dërgohet për shqyrtim ...

Vetëvendosje jep detaje nga takimi me emisarët evropianë

Albeu.com - 11.01.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka treguar për takimin e djeshën me emisarët franko - gjerman nga Bashkimi Evropian. Thotë se në takim u diskutua për gjendjen aktuale politiko-institucionale dhe socio-ekonomike ...

Referendumi për demarkacionin, i pamundur

Lajmi.net - 11.01.2018

Propozimi i zëvendëskryeministrit Dardan Gashi që çështja e demarkacionit me Malin e Zi të zgjidhet nëpërmjet një referendumi nuk përkrahet nga askush.

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

Almakos - 12.01.2018

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Evropian fillon ta humbë interesimin për Kosovën.

Gashi: Momentalisht nuk ka vota për demarkacionin, të shkohet në referendum

Telegrafi - 11.01.2018

Zëvendëskryeministri, Dardan Gashi, ka thënë se sa i përket çështjes së demarkacionit, në vend duhet të mbahet referendum. “Kushtetua e lejon dhe parasheh instrumentin e referendumit.

Vetëvendosje tregon për çfarë u bisedua me përfaqësuesit e BE-së

Koha.net - 11.01.2018

Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate ka treguar për takimin që ka pasur me delegacionin franko-gjerman të Bashkimit Evropian. Vetëvendosje njofton se në takim rëndësi të veçantë iu kushtua ...

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni

Zhurnal - 12.01.2018

Hoxha: Sa më shpejt të ratifikohet demarkacioni Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Evropian fillon ta ...

Gashi: Momentalisht nuk ka vota për demarkacionin, të shkohet në referendum

Almakos - 11.01.2018

Zëvendëskryeministri, Dardan Gashi, ka thënë se sa i përket çështjes së demarkacionit, në vend duhet të mbahet referendum. “Kushtetua e lejon dhe parasheh instrumentin e referendumit.

VV në takim me të dërguarit e BE-së, shprehu shqetësimet për Gjykatën Speciale dhe demarkacionin

Lajmi.net - 11.01.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar për takimin e mbrëmshëm mes zyrtarëve të saj me delegacionin franko-gjerman nga Bashkimi Evropian. Sipas komunikatës së Vetëvendosjes në këtë takim është biseduar për ...

Hoxha: Demarkacioni të ratifikohet sa më shpejt

Flaka - 12.01.2018

Kuvendi i Republikës së Kosovës sa më shpejt duhet ta ratifikojë demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi, në të kundërtën Bashkimi Europian fillon ta humbë interesimin për Kosovën.