TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ngjarja në KZAZ nr.3 në Shkodër, Apeli liron personat e arrestuar

ABC News - 12.07.2019

Gjykata e Apelit në Shkodër ka ndryshuar masat e sigurisë edhe për 6 të ndaluarit e tjerë pas ngjarjes në KZAZ nr .3 në Shkodër. Trupi gjykues vendosi detyrim paraqitje për Alfred Nikollin, Gentian ...

Shoqërimet e paligjëshme, apeli liron të ndaluarit në Shkodër

LajmiFundit - 12.07.2019

Një ditë pasi liroi nga masa e sigurisë “arrest me burg” ish-deputetin Bardh Spahia, Gjykata e Apelit të Shkodrës ka lënë të lirë edhe pesë të arrestuarit e tjerë për ngjarjen në KZAZ numër 3.

Sulmet ndaj KZAZ-së në Shkodër, Gjykata e Apelit jep vendimin për punonjësit e bashkisë

Gazeta Express - 12.07.2019

Ashtu si për ish-deputetin Bardh Spahia, Gjykata e Apelit në Shkodëredhe për të ndaluarit e tjerë, ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje”, duke lehtësuar masat për punonjësit e policisë ...

Djegia e KZAZ-së në Shkodër, Apeli liron të arrestuarit nga policia

Mapo - 12.07.2019

Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë të lirë të arrestuarit për djegien e KZAZ-së në Shkodër duke dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje”. Sot gjykata vendosi detyrim paraqitje për shtetasit: ...

Sulmi ndaj KZAZ 3 në Shkodër,lihen të lirë 5 të akuzuarit (Emrat)

BalkanWeb - 12.07.2019

SHKODER Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën se sigurisë për të arrestuarit, të cilët mrën pjesë në incidentet e KZAZ numër 3 të qytetit verior. Gazetari Senaq Nikshiqi raporton për “Balkanweb ” se ...

Bardh Spahia fitoi lirinë, vjen reagimi i Ylli Manjanit: Ç’arrestim të ligjshëm mund të bëjë policia politike?!

SOT - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës, ditën e sotme ka ndryshuar masën e sigurisë për ish-deputetin Bardh Spahia nga “Arrest shtëpie” në “Detyrim paraqitje”. Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar ish-ministrit ...

Bardh Spahia fitoi lirinë, Ylli Manjani ironizon keq Policinë e Shtetit

LajmiFundit - 11.07.2019

Ditën e sotme Gjykata e Apelit në Shkodër i dha lirinë e plotëish-deputetit të opozitës Bardh Spahia. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar ish-ministri Ylli Manjani duke ironizuar ...

Gjykata e Apelit, arrestimi i ish deputetit të PD, Bardh Spahia, i paligjshëm

VOA - 11.07.2019

Gjykata Apelit në Shkodër e cilësoi sot të paligjshëm arrestimin muajin e kaluar të ish deputet të Partisë Demokratike, Bardh Spahia. Zoti Spahia u arrestua muajin e kaluar, pas protestës së një ...

Bardh Spahia fitoi lirinë, PD: U vërtetua se ishte sulm politik

BalkanWeb - 11.07.2019

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit në Shkodër, e cila la të lirë ish-deputetin Bardh Spahia, ka reaguar për mediat lokale në qytetin verior eksperti i çështjeve zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi ...

Bardh Spahia detyrim paraqitje, gjykata: Shoqërimi tij i paligjshëm

LajmiFundit - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka ndryshuar masën e sigurisë për ish deputetin Bardh Spahia nga “arrest shtëpie” në “Detyrim paraqitje”. Seanca nisi paradite por u shty me disa orë për shkak se policia ...

Tensionet në KZAZ, Gjykata jep vendimin për Bardh Spahinë

SOT - 11.07.2019

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia ka dalë sot në seancë gjyqësore bashkë me avokatët e tij, Ivi Kaso dhe Ledio Nuraj. Spahia akuzohet për trazirat që u shkaktuan në KZAZ-në e Shkodrës.

Apeli i Shkodrës liron ish-deputetin demokrat Bardh Spahia

ABC News - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka lënë të lirë ish-deputetin demokrat Bardh Spahia. Në seancën e sotme të drejtuar nga Marina Rraboshta u vendos masa detyrim paraqitje për Spahinë pasi gjykata e ...

Apeli i Shkodrës liron Bardh Spahinë

Mapo - 11.07.2019

Gjykata e Apelit në Shkodër ka ndryshuar masën e sigurisë duke e lënë të lirë ish-deputetin e PD-së, Bardh Spahia. Kujtojmë se ai u arrestua më 19 Qershor në mënyrë, disi spektakolare pasi ishte ...

Shkodër, Gjykata e Apelit vendos, Bardh Spahia fiton lirinë

BalkanWeb - 11.07.2019

Gjykata e Apelit ne Shkodër jep vendimit për ish deputetin Bardh Spahia. Gjykata vendosi detyrim paraqitje duke e konsideruar si ndalim i paligjshëm për ish deputetin duke e liruar plotësisht.

Bardh Spahia pritet të dalë sot para Apelit

ABC News - 11.07.2019

Ish- deputeti i PD-së Bardh Spahia pritet të dalë sot në orën 14,00 para gjykatës së Apelit në Shkodër. Seanca ishte thirrur sot në orën 9,30, por Spahia nuk është paraqitur.

E papritur/ Ndërpritet seanca ndaj Bardh Spahisë, Gjykata me urgjencë i drejtohet Komisariatit të Tiranës (ARSYEJA)

SOT - 11.07.2019

Në seancë ishin avokatët e ish-deputetit demokrat, Ivi Kaso dhe ledio Nuraj, prokurori Besim Ndragjoshi dhe relatorja Marina Rrabashta. Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia ndodhet në arrest shtëpie.

Gjyqi politik/ Ish-deputeti Spahia mungon në seancë, kërkon lirinë në Apel

LajmiFundit - 11.07.2019

Në Gjykatën e Apelit në Shkodër po mbahet seanca në ngarkim të ish-deputetit Bardh Spahia, i cili ka kërkuar lehtësimin e masës së sigurisë ‘’arrest shtëpie”.

Ndërpritet seanca gjyqësore për ish deputetin e PD Bardh Spahia

RTSH - 11.07.2019

Ndërpritet seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit në Shkodër ndaj ish deputetit të Partisë Demokratike Bardh Spahia, për shkak të mos paraqitjes së tij në seancë.

Policia nuk e shoqëron në gjykatë, ndërpritet seanca për Spahinë

Mapo - 11.07.2019

Sot duhej të rivlerësohej masa e sigurisë për ish-deputetin e PD-së Bardh Spahia në Gjykatën e Apelit në Shkodër. Por seanca është ndërprerë vetëm pak minuta pasi kishte nisur.

Arsyeja/Ndërpritet seanca për Bardh Spahinë, ç’ndodhi në gjyq

BalkanWeb - 11.07.2019

Është ndërprerë seanca gjyqësore për ish-deputetin demokrat, Bardh Spahia, në Gjykatën e Apelit në Shkodër. Gazetari Senad Nikshiqi raporton për “BalkanWeb” se shkak për ndërprerjen e seancës është ...

Ish-deputeti Bardh Spahia kërkon lirinë në Apel

Botasot - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës po zhvillon sot seancën gjyqësore për ish-deputetin, Bardh Spahia. Ky i fundit i lënë në "arrest shtëpie" nga Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër lidhur me zjarrin në KZAZ ...

Gjykata e Apelit jep vendimin për punonjësit e bashkisë që sulmuan KZAZ-të në Shkodër (Zbardhen emrat dhe masa e ...

SOT - 12.07.2019

Ashtu si për ish-deputetin Bardh Spahia, Gjykata e Apelit në Shkodër edhe për të ndaluarit e tjerë, ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje”, duke lehtësuar masat për punonjësit e policisë ...

Bardh Spahia nesër në Apel, solidarizohen dhe kolegët kirurg italianë

BalkanWeb - 10.07.2019

Ndërsa ish-deputeti demokrat Bardh Spahia, pritet të dalë nesër para gjykatës së Apelit në Shkodër për shqyrtimin e masës së sigurisë, kolegë të tij kanë shprehur solidaritet me të.

Mjekët italianë solidarizohen me ish deputetin e PD që u arrestua live nga policia

Gazeta Express - 10.07.2019

Nesër pritet të dalë para gjykatës së Apelit të Shkodrës për shqytimin e masës së sigurisë. Këtë pasdite ish deputeti i PD-së Bardh Spahia ka postuar në rrjetin social një foto të kolegëve të tij ...

Apeli i Shkodrës liron ish-deputetin demokrat Bardh Spahia

Koha.net - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka lënë të lirë ish-deputetin demokrat Bardh Spahia. Në seancën e sotme të drejtuar nga Marina Rraboshta u vendos masa detyrim paraqitje për Spahinë pasi gjykata e ...

Sot gjyqi ndaj Bardh Spahisë, ish-deputeti nuk paraqitet në seancë

Top Channel - 11.07.2019

Është shtyrë për në orën 14:00 seanca gjyqësore për ish-deputetin demokrat, Bardh Spahia, në Gjykatën e Apelit në Shkodër. Shkak për shtyerjen e seancës është bërë mungesa e ish-deputetit Spahia.

I vendosi zjarrin shkollës në Shkodër: Bardh Spahia kërkon lirinë në Apel

Gazeta Tema - 11.07.2019

Gjykata e Apelit të Shkodrës po zhvillon sot seancën gjyqësore për ish-deputetin, Bardh Spahia. Ky i fundit i lënë në “arrest shtëpie” nga Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër pas sulmit me lëndë ...

ARSYEJA/ Ndërpritet seanca për Bardh Spahinë

Albeu.com - 11.07.2019

Ditën e sotme ish deputeti Bardh Spahia pritej të dilte para trupit gjykues të Gjykatës së Apelit. Si pasojë e mosparaqitjes së tij mos shoqërimit nga policia seanca është ndërprerë.

Bardh Spahia nesër në Apel, zbulohet surpriza nga kolegët kirurg italianë (FOTO)

SOT - 10.07.2019

Ndërsa ish-deputeti demokrat Bardh Spahia, pritet të dalë nesër para gjykatës së Apelit në Shkodër për shqyrtimin e masës së sigurisë, kolegë të tij kanë shprehur solidaritet me të.

Sot gjyqi ndaj Bardh Spahisë, ish-deputeti nuk paraqitet në seancë

Gazeta Express - 11.07.2019

Është shtyrë për në orën 14:00 seanca gjyqësore për ish-deputetin demokrat, Bardh Spahia, në Gjykatën e Apelit në Shkodër. Shkak për shtyerjen e seancës është bërë mungesa e ish-deputetit Spahia.

Bardh Spahia nesër në Apel, solidarizohen dhe kolegët kirurg italianë

Medial - 10.07.2019

Ndërsa ish-deputeti demokrat Bardh Spahia, pritet të dalë nesër para gjykatës së Apelit në Shkodër për shqyrtimin e masës së sigurisë, kolegë të tij kanë shprehur solidaritet me të.

Sot gjyqi ndaj Bardh Spahisë, ish-deputeti nuk paraqitet në seancë

Zhurnal - 11.07.2019

Tiranë, 11 korrik – Është shtyrë për në orën 14:00 seanca gjyqësore për ish-deputetin demokrat, Bardh Spahia, në Gjykatën e Apelit në Shkodër. Shkak për shtyerjen e seancës është bërë mungesa e ...