TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dërgesat e para të sistemit raketor rus arrijnë në Turqi

BalkanWeb - 12.07.2019

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim.

Turqia ka pranuar dërgesën e parë të sistemit raketor rus S-400

Alsat - 12.07.2019

Autoritetet turke kanë njoftuar se dërgesa e parë e sistemit raketor rusS-400 sot ka arritur në Turqi, me çka rriten gjasat që SHBA-të të fillojnë sanksionimet kundër Erdoganit.

Shefi i Pentagonit: Bisedë me homologun turk për sistemet S-400

VOA - 12.07.2019

Sekretari i Mbrojtjes në detyrë Mark Esper tha të premten (12 korrik) se Shtetet e Bashkuara nuk kanë ndryshuar qëndrim lidhur me rolin e Turqisë në programin për avionët amerikanë F-35, nëse ...

Dërgesat e para të sistemit raketor rus arrijnë në Turqi

Evropaelire - 12.07.2019

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim.

Turqia filloi vendosjen e sistemeve ruse S-400

Gazeta Express - 12.07.2019

Ministria turke e Mbrojtjes tha se dërgesa e parë e sistemit mbrojtës raketor rus, S-400, arriti në Turqi, vend anëtar i NATO-s, një zhvillim që mund të përshkallëzojë tensionet me Shtetet e ...

Turqia, paralajmërim Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin S-400

VOA - 10.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...

Turqia merr në dorëzim raketat e para nga Rusia

LajmiFundit - 12.07.2019

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim.

Turqia, paralajmërim Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin S-400

Gazeta Express - 10.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...

Pjesë të S-400 mbërrijnë në Turqi, por presioni amerikan i mbyll ato në depo

Albeu.com - 12.07.2019

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim.

Turqia paralajmërim SHBA-së lidhur me sistemin S-400: Shmangni hedhjen e hapave të gabuar

Gazeta Tema - 10.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...

Turqia, paralajmërim Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin S-400

Tetova Sot - 10.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...

Turqia, paralajmërim Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin S-400

Alsat - 10.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...

Turqia, paralajmërim Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin S-400

Top Channel - 11.07.2019

Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit ...