TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA-ja kundër bisedave të pakujdesshme për bashkim kombëtar

Telegrafi - 21.04.2017

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar deklaratat për mundësinë e bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë, si të “pakujdesshme”. “Qeveria amerikane e mbështet sovranitetin edhe të ...

Edhe Delawie kritikon Ramën: Të pakujdesshme, deklaratat për bashkim kombëtar

Ora news - 21.04.2017

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar deklaratat për mundësinë e bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë, si të “pakujdesshme”. “Qeveria amerikane e mbështet sovranitetin edhe të ...

Deklarata e Ramës? Vuçiç: Ta thoja unë do më varnin në Bruksel

Ora news - 21.04.2017

Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë është thjesht një dëshirë e kryeministrit Rama. Ai bëri thirrje për shmangie të deklaratave të ...

Delawie kritikon deklaratën e Thaçit për bashkim: E pakujdesshme dhe minuese për rajonin

Gazeta Express - 21.04.2017

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar deklaratat e Presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për mundësinë e bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë, si të ...

SHBA-ja kundër bisedave të pakujdesshme për bashkim kombëtar

Zeri - 21.04.2017

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar deklaratat për mundësinë e bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë, si të “pakujdesshme”. “Qeveria amerikane e mbështet sovranitetin edhe të ...

Deklarata e Ramës për bashkimin e shqiptarëve, Vuçiç: Të propozoja unë “serbët në një shtet”, do më kishin varur në ...

SOT - 21.04.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se Kryeministri Rama ka thjesht një dëshirë duke bë thirrje për mos përsëritjen e deklaratave të tilla pasi sipas tij, nuk ndihmojnë në ...

Vuçiç i kundërpërgjigjet Ramës

ABC News - 20.04.2017

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç ka reaguar ndaj deklaratave të Edi Ramës për skenare të bashkimit të Shqipërisë me Kosovën. Sipas tij, deklarata të tilla nxisin konflikte dhe nuk i shërbejnë ...

Vuçiq: Deklaratat për bashkimin e Shqipërisë e të Kosovës, vetëm dëshira

Idividi - 20.04.2017

Beograd, 20 prill 2017 (MIA) - Kryeministri dhe kryetari i zgjedhur i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se deklaratat lidhur me bashkimin e Shqipërisë e të Kosovës mbeten vetëm në domenin e ...

Vuçiq i kundërpërgjigjet Ramës dhe Thaçit: Bashkimi i shqiptarëve nuk do të ndodhë

Lajmi.net - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se deklaratat për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës do të mbetën vetëm dëshira dhe ka kërkuar nga protagonistët e tyre që të mos dalin publikisht me ...

Vuçiq: Shqiptarët të mos flasin për idenë e bashkimit

Telegrafi - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të të gjithë shqiptarëve në një shtet, nëse procesi i ...

Vuçiq u përgjigjet Ramës dhe Thaçit: Keni vetëm ëndrra për bashkim, Evropa do diçka tjetër!

Alb Portali - 20.04.2017

Kryeministri aktual dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se deklaratat në lidhje me bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës do të mbeten vetëm në fushën e dëshirës.

Replikon me Ramën/ Vuçiç: Bashkimi Kosovë – Shqipëri nuk do të ndodhë

Java News - 20.04.2017

Pas deklaratave të Kryeministrit të Shqipërise, Edi Rama, për mundësinë ë bashkimit të Kosovës dhe Shqipërsië, ka reaguar edhe kryeministri aktual serb, Alekdsandar Vuçiq, që njëkohësisht është edhe ...

Delawie kritikon ashpër Thaçin: Kujdes me deklarata për bashkim me Shqipërinë

Lajmi.net - 21.04.2017

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar deklaratat për mundësinë e bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë, si të “pakujdesshme”. “Qeveria amerikane e mbështet sovranitetin edhe të ...

Bashkimi i shqiptarëve - Deklarata e Ramës? Vuçiq: Ta thoja unë do më varnin në Bruksel

Zeri - 21.04.2017

Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë është thjesht një dëshirë e kryeministrit Rama. Ai bëri thirrje për shmangie të deklaratave të ...

Vuçiq i kundërpërgjigjet Ramës dhe Thaçit: Bashkimi i shqiptarëve nuk do të ndodhë

Ina - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se deklaratat për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës do të mbetën vetëm dëshira dhe ka kërkuar nga protagonistët e tyre që të mos dalin publikisht me ...

Vuçiq: Shqiptarët të mos flasin për idenë e bashkimit

Botasot - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të të gjithë shqiptarëve në një shtet, nëse procesi i ...

Shqipëria Etnike, Vuçiç: Ta thoja unë do më varnin në Bruksel

Albeu.com - 21.04.2017

Presidenti i ri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se bashkimi i Kosovës me Shqipërinë është thjesht një dëshirë e kryeministrit Rama, por bëri thirrje për shmangie të deklaratave të tilla të ...

Vuçiq: Bashkimi Kosovë - Shqipëri nuk do të ndodhë, pavarësisht dëshirave të dikujt

Zeri - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të të gjithë shqiptarëve në një shtet, nëse procesi i ...

Ambasadori i SHBA në Kosovë: Dënojmë deklaratat për bashkim me Shqipërinë

LajmiFundit - 21.04.2017

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar deklaratat për mundësinë e bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë, si të “pakujdesshme”. “Qeveria amerikane e mbështet sovranitetin edhe të ...

‘Shqipëria e Madhe’, Vuçiç ia ‘plas’ Ramës e Thaçit: Mos flisni më për bashkim!

BalkanWeb - 20.04.2017

BEOGRAD- Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të të gjithë shqiptarëve në një shtet, nëse ...

Vuçiç thirrje politikanëve shqiptarë: Mos flisni më për bashkimin e të gjithë shqiptarëve në një shtet!

SOT - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të të gjithë shqiptarëve në një shtet, nëse procesi i ...

Vuçiç i lutet politikanëve shqiptarë: Mos e përmendni idenë e bashkimit me Kosovën

Albeu.com - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i ka bërë thirrje politikanëve të Shqipërisë që të mos e përmendin më idenë e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën .

Vuçiç: Shqiptarët të mos flasin për idenë e bashkimit

Ora news - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të të gjithë shqiptarëve në një shtet, nëse procesi i ...

Vuçiq: Shqiptarët të mos flasin për idenë e bashkimit

Flaka - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të të gjithë shqiptarëve në një shtet, nëse procesi i ...

Vuçiq: Shqiptarët të mos flasin për idenë e bashkimit

Portalb - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të të gjithë shqiptarëve në një shtet, nëse procesi i ...

‘Shqipëria e Madhe’, Vuçiç ia ‘plas’ Ramës e Thaçit: Mos flisni më për bashkim!

LajmiFundit - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të të gjithë shqiptarëve në një shtet, nëse procesi i ...

Vuçiç politikanëve shqiptarë: I lusim të mos flasin më për bashkim në publik

Mapo - 20.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të të gjithë shqiptarëve në një shtet, nëse procesi i ...