TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Singapori ia tejkalon Amerikës si shteti më konkurrues në botë përsa i përket ekonomisë

Gazeta Tema - 09.10.2019

Singapori ia ka tejkaluar Shteteve të Bashkuara të Amerikës për tu bërë shteti më kompetitiv në botë, bazuar në statistikat e Forumit Ekonomik Botëror.

Dhjetë ekonomitë më konkurruese në botë, kryeson Singapori

Telegrafi - 09.10.2019

Sipas të dhënave më të fundit nga Forumi Ekonomik Botëror (WEF), Singapori ka kapërcyer Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aktualisht renditet si vendi i parë me ekonominë më konkurruese në botë.