TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LISTA/ Armë moderne amerikane, çfarë u vodh në bazën e Pashalimanit

Albeu.com - 12.01.2019

Zbulohen disa të dhëna nga dosja hetimore për vjedhjen e armëve në bazën e Pashalimanit. Mes armatimit të vjedhur është edhe një pushke amerikane me dylbi M4, disa kallashnikovë si dhe një sasi prej ...

Vjedhja në bazën e Pashalimanit, mbahen të shoqëruar pesë ushtarakë

LajmiFundit - 12.01.2019

Pese ushtarakë të cilët kanë qenë më shërbim në bazën detare të Pashalimanit në Vlorë vazhdojnë të mbahen të shoqëruar në Komisariatin e Policisë së qytetit bregdetar.

Zbardhen detaje nga vjedhja e bujshme në bazën ushtarake të Pashalimanit

LajmiFundit - 12.01.2019

Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja e paprecedentë që ndodhi në bazën ushtarake të Pashalimanit. Burime bëjnë me dije se 5 të shoqëruarit janë ende në ambientet e policisë.

Kush janë 4 ushtarët e arrestuar për vjedhjen e armëve në Pashaliman

Java News - 12.01.2019

Zbulohen emrat e katër ushtarakëve që janë arrestuar pas vjedhjes së armëve në bazën e Pashalimanit në Vlorë mbrëmjen e të enjtes Sipas burimeve të Report Tv nga Ministria e Mbrojtjes mësohet se ...

U cënua siguria e NATO-s, çfarë ndodhi natën e vjedhjes së automatikëve në Pashaliman

Albeu.com - 12.01.2019

I kalon përmasat e një skandali cënimi i perimetrit të sigurisë dhe vjedhja e tre automatikëve dhe disa granatave në bazën e Pashalimanit në Vlorë. Konstatimi i vjedhjes u bë një ditë më pas, ndërsa ...

“Lëviza se kisha ftohtë”, dëshmia e ushtarakut nga grabitja në Pashaliman

ABC News - 12.01.2019

“Lëviza nga vendi i punës pasi kisha ftohtë” . Kështu ka deklaruar gjatë dëshmisë së tij një nga ushtarakët e ndaluar pas grabitjes së armëve dhe municioneve në Pashaliman.

Vjedhja e armëve në bazën e Pashalimanit, roja braktisi vendin e shërbimit

Java News - 12.01.2019

Tre dyshohet të kenë qenë autorët e vjedhjes së tre armëve automatike dhe tre granatave në bazën ushtarake të Pashalimanit, ngjarje kjo e cila ka ndodhur mbrëmjen e të enjtes.

U vodhën armë në bazën e Pashalimanit, ushtaraku roje: Lëviza se kisha ftohtë!

Gazeta Express - 12.01.2019

Një ditë pas raportimit të skandalit mbi vjedhjen e repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut që ishte ngarkuar për ruajtjen e ...

Ushtaraku flet për vjedhjen e armëve në Pashaliman: U largova nga vendi i punës sepse kisha ftohtë

Gazeta Tema - 12.01.2019

Një ditë pas raportimit të skandalit mbi vjedhjen e repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut që ishte ngarkuar për ruajtjen e depos.

Grabiten armë dhe municione në bazën ushtarake

ABC News - 11.01.2019

Tre pushkë automatike dhe municione luftarake janë grabitur në bazën ushtarake të Pashalimanit. Ngjarja ka ndodhur natën mes së enjtes dhe të premtes.

Vlorë, hetime për vjedhje armësh në bazën ushtarake të Pashalimanit

VOA - 11.01.2019

Forcat e armatosura shqiptare thanë se në bashkëpunim me Prokurorinë dhe Policinë e Shtetit po hetojnë një vjedhje armësh brenda Bazës ushtarake të Pashalimanit, ne Vlore.

Skandali në Pashaliman, reagon ashpër Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë

Albeu.com - 11.01.2019

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhu ditën e sotme në Vlorë ku është dëmtuar dhe grabitur një depo armatimi. Ngjarja ka ndodhur në Pashaliman dhe mësohet se 5 persona janë në ndjekje penale .

Grabitet depoja e armëve në Pashaliman

Lajm - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në Jug të vendit. Mësohet se është grabitur depoja e armëve në Pashaliman. Nga raportimet e para thuhet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë ...

Skandal! Grabitet depoja e armëve në Pashaliman

Albeu.com - 11.01.2019

Një ngjarje e rëndë dhe e paprecedentë ka ndodhur në bazën ushtarake të Pashalimanit në Orikum. Sipas informacioneve, bwhet e ditur se wshtw grabitur depoja e armwve gjatw natws.

Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Top Channel - 11.01.2019

Edhe pse nuk dihet sasia e armëve të vjedhura, raportohet se në bazën ushtarake të Pashalimanit mungojnë disa armë zjarri. Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit.

E paprecedentë/ Grabitet depoja e armëve në Pashaliman

LajmiFundit - 11.01.2019

Një ngjarje e rëndë dhe e paprecedentë ka ndodhur. Depoja e armëve në Pashaliman është grabitur. Siç bëhet e ditur në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë të llojeve të ndryshme.

Grabitja e depos, Manjani: Lëreni Afganistanin, ruani Shqipërinë!

BalkanWeb - 11.01.2019

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas ngjarjes që ndodhi në Pashaliman, ku u grabit një depo ushtarake. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Manjani shkruan me ironi që zyrtarët dhe ...

Skandali / Grabitet depoja e armëve në Pashaliman

BalkanWeb - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në Jug të vendit. Mësohet se është grabitur depoja e armëve në Pashaliman. Nga raportimet e para thuhet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë ...

Grabitet depoja e armëve në Pashaliman, shoqërohen pesë ushtarakë

Mapo - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë është shënuar sot në bazën ushtarake në Pashaliman, pasi sipas informacioneve mësohet të jetë grabitur depoja e armëve. Mësohet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur 3 ...

Grabitja në bazën e Pashalimanit, Forcat e Armatosura: Ndjekje penale për 5 punonjës

Gazeta Express - 11.01.2019

Në lidhje me grabitjen e ndodhur në bazën Ushtarake të Pashalimanit, reagon Shtabi i Forcave të ...

Lista/ Vjedhja në bazën e Pashalimanit, u morën armë moderne amerikane

Java News - 12.01.2019

Zbulohen disa të dhëna nga dosja hetimore për vjedhjen e armëve në bazën e Pashalimanit. Sipas Report TV, mes armatimit të vjedhur është edhe një pushke amerikane me dylbi M4, disa kallashnikovë si ...

Vidhen armët në Pashaliman, merren në pyetje pesë ushtarakët e bazës

Java News - 11.01.2019

Një ngjarje e pazakontë raportohet se ka ndodhur ditën e sotme në Orikum. Burime për mediat bëjnë të ditur se në bazën e Pashalimanit është grabitur nga persona të paidentifikuar kasaforta e ...

Skandali i grabitjes në bazën ushtarake të Pashalimanit/ Zbardhen detaje të reja

SOT - 12.01.2019

Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja e paprecedentë që ndodhi në bazën ushtarake të Pashalimanit. Burime bëjnë me dije se 5 të shoqëruarit janë ende në ambientet e policisë.

Vjedhja e armëve në bazën e Pashalimanit, flet ushtaraku: Ja arsyeja pse u largova nga vendi i punës

SOT - 12.01.2019

Një ditë pas vjedhjes së repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut pranë Policisë Ushtarake në Vlorë. Sipas News 24 ushtaraku i cili ishte roje mbrëmjen kur ndodhi ngjarja tha se ...

Vjedhja në Pashaliman, ushtaraku: Pse u largova nga vendi i punës

BalkanWeb - 12.01.2019

Një ditë pas raportimit të skandalit mbi vjedhjen e repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut që ishte ngarkuar për ruajtjen e depos.

Vlorë, hetime për vjedhje armësh në bazën ushtarake të Pashalimanit

Botasot - 12.01.2019

Forcat e armatosura shqiptare thanë se në bashkëpunim me Prokurorinë dhe Policinë e Shtetit po hetojnë një vjedhje armësh brenda Bazës ushtarake të Pashalimanit, ne Vlore.

Grabitet baza ushtarake në Pashaliman, ndiqen penalisht 5 ushtarakë

SOT - 11.01.2019

Një sasi armësh automatike, në numër ende të pakonfirmuar dhe një sasi granatash janë vjedhur nga baza ushtarake e Pashalimanit në Vlorë. Ngjarja e paprecedentë është zbuluar dje një ditë para nisjes ...

Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Botasot - 11.01.2019

Edhe pse nuk dihet sasia e armëve të vjedhura, raportohet se në bazën ushtarake të Pashalimanit mungojnë disa armë zjarri. Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit.

Ish-ministri thirrje të fortë NATO-s: Ruani Shqipërinë dhe mos u merrni me...

SOT - 11.01.2019

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas ngjarjes që ndodhi në Pashaliman, ku u grabit një depo ushtarake. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Manjani shkruan me ironi që zyrtarët dhe ...

Fiks si në ’97-ën, vidhet depoja e armëve në jug të vendit

SOT - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në jug të vendit. Mësohet se është grabitur depoja e armëve në Pashaliman. Nga raportimet e para thuhet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë ...

Si në 97'-ën, sa armë u vodhën në depon e Pashalimanit

Albeu.com - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë është shënuar sot në bazën ushtarake në Pashaliman, pasi sipas informacioneve mësohet të jetë grabitur depoja e armëve. Mësohet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur 3 ...

Zbulohet lista e plotë/ Armë moderne amerikane, ja çfarë u vodh në bazën e Pashalimanit

Botasot - 12.01.2019

Zbulohen disa të dhëna nga dosja hetimore për vjedhjen e armëve në bazën e Pashalimanit. Sipas Report TV, mes armatimit të vjedhur është edhe një pushke amerikane me dylbi M4, disa kallashnikovë si ...

Grabitja në bazën ushtarake të Pashalimanit/ Dalin detaje të reja

Botasot - 12.01.2019

Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja e paprecedentë që ndodhi në bazën ushtarake të Pashalimanit. Burime bëjnë me dije se 5 të shoqëruarit janë ende në ambientet e policisë.

Ushtaraku flet për vjedhjen e armëve në Pashaliman: Ja pse u largova nga vendi i punës

LajmiFundit - 12.01.2019

Një ditë pas raportimit të skandalit mbi vjedhjen e repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut që ishte ngarkuar për ruajtjen e depos.

Pashaliman, familjarët e ushtarakëve të ndaluar: Po i trajtojnë si kriminelë

Mapo - 12.01.2019

Një ditë pas raportimit të skandalit mbi vjedhjen e repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut që ishte ngarkuar për ruajtjen e depos.

U vodh depoja si në ’97, reagon ashpër Shtabi i Forcave të Armatosura

LajmiFundit - 11.01.2019

Ditën e sotme ka bërë mjaft bujë ngjarja që ka ndodhur në Bazën Detare të Pashalimanit ku është dëmtuar depoja e armatimit. Reagimi i plotë: Një ngjarje e shëmtuar është regjistruar ditën e djeshme ...

Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Koha.net - 11.01.2019

Edhe pse nuk dihet sasia e armëve të vjedhura, raportohet se në bazën ushtarake të Pashalimanit mungojnë disa armë zjarri. Nuk dihet sasia apo modeli i tyre, por konfirmohet se janë në procedim pesë ...

Vidhet depoja e armëve në Pashaliman

Durres Lajm - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në Pashaliman, ku është vjedhur depoja e armëve. Nga raportimet e para thuhet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë të llojeve të ndryshme ...

Skandali në Pashaliman, ja armët që u vodhën në bazën ushtarake

Top Channel - 12.01.2019

Duket se është më e madhe në sasi lista e armëve të vjedhura në bazën ushtarake të Pashalimanit dy ditë më pare, duke shkaktuar kështu një skandal tek autoritetet e Forcave të Armatosura.

Vjedhja e në bazën e Pashalimanit, ushtaraku dëshmon: Ja pse u largova nga puna

LajmiFundit - 12.01.2019

Një ditë pas raportimit të skandalit mbi vjedhjen e repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut që ishte ngarkuar për ruajtjen e depos.

Grabitja e armëve në Pashaliman/ Shtabi i Pëgjithshëm i FA: Do dalin përgjegjësit e ngjarjes së shëmtuar!

Java News - 11.01.2019

Pas grabitjes që u raportua sot në bazën Ushtarake të Pashalimanit, reagon Shtabi i Forcave të Armatosura. Shtabi i Përgjithshëm sqaron se janë proceduar 5 persona për vjedhje dhe shkelje të ...

Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Tetova Sot - 11.01.2019

Edhe pse nuk dihet sasia e armëve të vjedhura, raportohet se në bazën ushtarake të Pashalimanit mungojnë disa armë zjarri. Nuk dihet sasia apo modeli i tyre, por konfirmohet se janë në procedim pesë ...

Publikohet lista, ja cfarë është vjedhur nga baza ushtarake e Pashalimanit

LajmiFundit - 12.01.2019

Duket se është më e madhe në sasi lista e armëve të vjedhura në bazën ushtarake të Pashalimanit dy ditë më pare, duke shkaktuar kështu një skandal tek autoritetet e Forcave të Armatosura.

Vjedhja e armëve, reagon Shtabi i FA: Ndjekje penale 5 ushtarakëve

BalkanWeb - 11.01.2019

Pas grabitjes që ndodhi në Bazën Detare të Pashalimanit, vjen një reagim nga Shtabi i Pergjithshem i Forcave te Armatosura. Përmes një deklarate për media, theksohet se Shtabi i Përgjithshëm i ...

Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Medial - 11.01.2019

Edhe pse nuk dihet sasia e armëve të vjedhura, raportohet se në bazën ushtarake të Pashalimanit mungojnë disa armë zjarri. Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit.

Skandali në Pashaliman, ja armët që u vodhën në bazën ushtarake

Botasot - 13.01.2019

Duket se është më e madhe në sasi lista e armëve të vjedhura në bazën ushtarake të Pashalimanit dy ditë më pare, duke shkaktuar kështu një skandal tek autoritetet e Forcave të Armatosura.

Vjedhja e depos së armëve në Pashaliman, reagon FA

Top Channel - 11.01.2019

Pas vjedhjes së depos së armatimit në Pashaliman, ka reaguar edhe Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura. Në këtë deklaratë bëhet me dije se FA në bashkëpunim me Prokurorinë, Policinë e ...

Skandali në Pashaliman, ja armët që u vodhën në bazën ushtarake

Antpress - 13.01.2019

Duket se është më e madhe në sasi lista e armëve të vjedhura në bazën ushtarake të Pashalimanit dy ditë më pare, duke shkaktuar kështu një skandal tek autoritetet e Forcave të Armatosura.

“Ndjekje penale 5 ushtarakëve”, Shtabi i FA-së reagon ndaj vjedhjes së armëve…

Mapo - 11.01.2019

Pas grabitjes që ndodhi në Bazën Detare të Pashalimanit, vjen një reagim nga Shtabi i Pergjithshem i Forcave te Armatosura. Përmes një deklarate për media, theksohet se Shtabi i Përgjithshëm i ...

Skandali në Pashaliman, ja armët që u vodhën në bazën ushtarake

Medial - 13.01.2019

Duket se është më e madhe në sasi lista e armëve të vjedhura në bazën ushtarake të Pashalimanit dy ditë më pare, duke shkaktuar kështu një skandal tek autoritetet e Forcave të Armatosura.