TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bllokimi i Facebook favorizoi kompaninë rivale

ABC News - 14.03.2019

Bllokimi prej më shumë se 14 orë i Facebook dhe rrjeteve të saj sociale Instagram dhe Whatsapp, fuqizoi një kompani tjetër rivale. Aplikacioni i komunikimit “Telegram”, rivali i Whatsapp, regjistroi ...

Arsyeja pse Facebook, Instagram dhe WhatsApp ishin jashtë shërbimi për 14 orë

PC World - 14.03.2019

Facebook dhe Instagram ishin offline përgjatë gjithë ditës së Mërkure dhe tashmë kemi përgjigjen pse. Sipas Facebook , ndërprerja ishte si rezultat i një ndryshimi konfigurimi në servera.

Ndërprerja e Facebook-ut ngrit pikëpyetje për mënyrën e jetesës

Evropaelire - 14.03.2019

Rrjeti social, Facebook ka nisur minutat e parë të ditës së enjte me probleme teknike, duke shtyrë miliona persona t’i kthehen përditshmërisë pa qenë të lidhur me rrjetin social më të madh në botë.

Arsyeja pse u bllokua mbrëmë Facebook dhe Instagram

Alsat - 14.03.2019

Ditën e djeshme, pothuaj në gjithë botën aplikacionet si Facebook dhe instagram u bllokuan, duke lënë njerëzit të irrituar. Të shumtë ishin ata që pyesnin se çfarë dreqin po ndodh, por sot duket se ...

Zbulohen arsyet 'sekrete' pse Facebook dhe Instagram u bllokuan në të gjithë botën

SOT - 14.03.2019

Mëngjesin e sotëm mediat kanë treguar arsyet e vërteta të cilat Facebook i mbante të fshehta për shkak të interesave personale. Facebook akuzohet se u shet të dhënat e përdoruesve kompanive të treta ...

Alarmuan gjithë botën, çfarë fshihet pas bllokimit të Instagramit dhe Facebookut

Albeu.com - 14.03.2019

Facebook dhe Instagram ndaluan së funksionuari ditën e djeshme. U tha se problemet u shfaqën për shkak të përditësimit të tyre, mirëpo "New York Times" ka zbuluar se pas bllokimit të tyre të ...

“Facebook” kërkon falje për problemet e shkaktuara ditën e djeshme

Java News - 14.03.2019

Ditën e djeshme miliona përdorues të “Facebook” në mbarë botën kanë hasur probleme me përdorimin e kësaj platforme por jo vetëm, pasi probleme kanë patur edhe dy rrjetet e tjera sociale “Instagram” ...

Facebook, Instagram dhe WhatsApp janë jashtë funksionit

Kosova Live - 14.03.2019

Facebook dhe Instagram duket të jenë pjesërisht jashtë funksionit për disa përdorues në mbarë botën. Ndërsa ju mund të hapni të dyja platformat dhe disa shërbime duket se janë rregulluar, përdoruesit ...

Rënia e Facebook, më e rënda në histori

ABC News - 14.03.2019

Facebook vijon të ketë ende probleme për një pjesë të përdoruesve. Prej më shumë se 14 orësh ndërprerja e të gjitha shërbimeve, e bëri të pa aksesueshëm në mbarë globin.

Paniku për shkak të rënies së Facebook-ut dhe Instagram-it, përdoruesit thirrën Policinë

Alsat - 14.03.2019

Facebook dhe Instagram kanë rënë që nga dje, ndërsa policët e Zelandës së Re kanë problem me përdoruesit e këtyre rrjeteve sociale, transmeton Gazeta ...

Zbulohet skandali që fshihet pas bllokimit të Facebook dhe Instagram ditën e djeshme!

Botasot - 14.03.2019

Për disa orë me radhë, nisur që nga pasditja e djeshme (13 mars) e deri në darkë vonë, rrjetet sociale facebook dhe instagram pësuan një bllokim global, ku miliona përdorues hasën probleme gjatë ...

Telegram i shtohen 3 milionë përdorues të rinj gjatë ndërprerjes së shërbimit të Facebook ditën e djeshme

PC World - 14.03.2019

Tre milion përdorues të rinj u regjistruan në Telegram në 24 orët e fundit gjatë momenteve që Facebook, Facebook Messenger, Instagram dhe WhatsApp po përjetonin ndërprerje të shërbimit në mbarë botën.

Problemet me rrjetet sociale, ja gruaja që paralajmëroi shkatërrimin e tyre tre ditë më parë

Zhurnal - 14.03.2019

Senatorja, Elizabeth Warren disa ditë më parë paralajmëroi se do të shkatërronte ‘’Facebook”, “Amazon” dhe “Google” nëse do të bëhej presidente e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

13 Marsi dita më e keqe në historinë e Facebook

PC World - 14.03.2019

Facebook ka filluar të rikuperohet pas mese 14 orësh ndërprerje shërbimi në mbarë produktet duke lënë miliona njerëz pa komunikim në mbarë botën. Rrjeti social kryesor i kompanisë, dy aplikacionet e ...

Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij

Evropaelire - 14.03.2019

Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë.

Facebook dhe Instagram “fiken” për orë të tëra

Top Channel - 14.03.2019

Si Facebook edhe Instagram kanë pasur probleme për 14 orë një ditë më parë duke pasur shkëputje të herëpashershme që nuk lejonin disa përdorues që të logohen dhe të vijojnë normalisht “punën” e tyre ...

Paniku për shkak të rënies së Facebook-ut dhe Instagram-it, përdoruesit thirrën Policinë

Botasot - 14.03.2019

Facebook dhe Instagram kanë rënë që nga dje, ndërsa policët e Zelandës së Re kanë problem me përdoruesit e këtyre rrjeteve sociale. Policia e Zelandës së re ka lëshuar një njoftim ku kërkojnë nga ...

Probleme me Facebook-un dhe Instagram-in përreth botës

Alsat - 14.03.2019

Rrjetet sociale Facebook dhe Instagram “u ndërprenë” përreth botës, për shkak të mijëra përdoruesve të hidhur publikuan për atë në Tuiter. Përdoruesit në pjesën jugore dhe juglindore të Anglisë mes ...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

Koha.net - 14.03.2019

Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme.

Probleme me Facebook në Evropë dhe SHBA, reagon rrjeti social

BalkanWeb - 14.03.2019

Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve për disa orë gjatë ditës së mërkurë.

Probleme në Evropë dhe Amerikë, deklarohet Facebook

Almakos - 14.03.2019

Disa përdorues të Facebook, Messenger dhe Instagram raportuan se kishte ndërprerje të shërbime të këtyre rrjeteve sociale gjatë ditës së mërkurë. Dhe përmes një postimi, përcjell Telegrafi, Facebook ...

Përdoruesit e internetit në panik, bëhen 5 orë që nga rënia e Facebook-ut

Botasot - 14.03.2019

Facebook ka pësuar rënien më të madhe ndonjëherë, prej se mbahet mend. Facebook, Instagram dhe WhatsApp kanë rënë prej sistemi për shumicën e përdoruesve të botës për të paktën pesë orë.

E konfirmon Facebook: Problemi nuk u shkaktua nga ndonjë haker

Lajmi.net - 13.03.2019

Një numër i rrjeteve sociale në pronësi të Facebook po përjeton një ndërprerje mbarëbotërore, duke u pamundësuara miliona përdoruesve për t'i shfrytëzuar si duhet mediat sociale për 5 orë rresht.

“Kaos” në rrjet, reagon “Facebook”: Jemi duke punuar për zgjidhjen e çështjes

Botasot - 13.03.2019

Thuajse të gjithë përdoruesit e gjigandit të rrjetit social “Facebook”, kanë pasur probleme me llogaritë e tyre, ku shumë prej tyre janë ankuar se nuk mund të logoheshin në rrjet, nuk mund të ...

Facebook flet nga Twitteri: Nuk jemi sulmuar

Albeu.com - 13.03.2019

Facebook është duke punuar në zgjidhjen e problemit me të cilin përdoruesit e këtij rrjeti social nuk kanë mundësi të qasjes në llogaritë e tyre. Përmes një deklarate në Twitter të lëshuar nga ...

Facebook e Instgram të fikur, vjen lajmi më i fundit nga gjigandi social

SOT - 13.03.2019

Facebook dhe Instagram, dy rrjetet sociale më të përhapura në mbarë globin, prej disa orësh po shfaqin probleme në përdorim në të gjithë botën, pothuajse.

Bie sistemi i Facebook dhe Instagram, përdoruesit nuk po mund t’i hapin llogaritë (Foto)

Almakos - 13.03.2019

Nëse keni pasur problem të hyni në llogarinë e juaj në Facebook dhe Instagram, mos u brengosni sepse nuk jeni të vetmit. Këtyre rrjeteve sociale iu kanë rënë sistemet dhe përdoruesit që nuk po mund ...

Panik në të gjithë globin, Facebook dhe Instagram alarmojnë përdoruesit

Albeu.com - 13.03.2019

Rënia e Facebook dhe Instagram ka shkaktuar një panik dhe shok në të gjithë rrjetin në mbarë botën. Përdoruesit nuk mund të bëjën asnjë veprim me llogaritë e tyre duke shkaktuar probleme edhe në ...

Facebook jashtë funksionit, njofton përdoruesit nëpërmjet Twitter

Mapo - 13.03.2019

Pasditen e sotme rrjeti social Facebook ka shfaqur disa probleme jo vetëm në Shqipëri, por në SHBA, Europë e më gjerë, duke mos i dhënë mundësinë përdoruesve të kenë akses në llogaritë e tyre.

Facebook del jashtë përdorimit, askush nuk mund të futet në llogarinë e tij

SOT - 13.03.2019

Prej disa minutash rrjeti social Facebook është jashtë shërbimit.Të gjithë përdoruesit e tij nuk mund të kenë akses në llogaritë e tyre, duke mos kryer dot asnjë veprim.

Bie Facebook dhe Instagram në të gjithë Europën

Albeu.com - 13.03.2019

Facebook dhe Instagram është jashtë shërbimit në disa shtete të Europës. Edhe përdoruesit në Shqipëri nuk mund të përdorin dot rrjetet sociale . Përdoruesit e kanë të pamundur të kenë akses dhe nuk ...

Bie edhe Instagrami nga sistemi

Koha.net - 13.03.2019

Instagram ka ndaluar punën, pasi përdoruesit nuk janë në gjendje të ngarkojnë aplikacionin. Problemet erdhën në të njëjtën kohë kur kompania mëmë Facebook po goditet gjithashtu nga çështje teknike.

Bien Facebook dhe Instagram, WhatsApp funksionon normalisht

Medial - 13.03.2019

Përdoruesit e rrjeteve sociale Facebook dhe Instagram raportuan se platformat nuk po funksionojnë në disa vende të botës. Në SHBA, Brazil, Peru, Kolumbi, Meksikë dhe pjesë të Evropës rrjeti social ...

Bie Facebook dhe Instagram, miliona përdorues në alarm

BalkanWeb - 13.03.2019

Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram kanë rënë së funksionuar gjatë pasdites së sotme duke krijuar panik dhe vështirësi në logimin e tyre për miliona përdorues.

Facebook “tradhton” përdoruesit, askush nuk mund të logohet

Mapo - 13.03.2019

Për disa minuta, rrjeti social Facebook doli jashtë shërbimit. Të gjithë përdoruesit e tij nuk mundën të logoheshin në llogaritë e tyre, duke mos kryer dot asnjë veprim.

Facebook bie nga sistemi

Koha.net - 02.05.2019

Webfaqja e dytë me përdorur në botë, Facebook ka rënë nga sistemi. Arsyeja e kësaj rënie, mund të jetë për shkak ndryshimeve të paralajmëruara nga kreu i Facebook, Mark Zukerberg.

Alarmon Facebook dhe Instagram, rrjetet sociale bien në të gjithë botën

Durres Lajm - 13.03.2019

Bie Facebook dhe Instagram, mos u shkyçni nga rrjeti social se nuk futeni dot më. Ka rënë rrjeti social Facebook dhe Instagram në këto momente në shumë shtete të botës.

Bie Facebook dhe Instagram

Gazeta Tema - 13.03.2019

Facebook dhe Instagram është jashtë shërbimit në disa shtete të Europës. Edhe përdoruesit në Shqipëri nuk mund të përdorin dot rrjetet sociale. Të dyja faqet e rrjeteve sociale shfaqin mesazhin ...

Arsyeja pse Facebook, Instagram dhe WhatsApp ishin jashtë shërbimi për 14 orë

Medial - 14.03.2019

Facebook dhe Instagram ishin offline përgjatë gjithë ditës së Mërkure dhe tashmë kemi përgjigjen pse. Sipas , ndërprerja ishte si rezultat i një ndryshimi konfigurimi në servera.

Ndërprerja e Facebook-ut ngrit pikëpyetje për mënyrën e jetesës

Botasot - 14.03.2019

Rrjeti social, Facebook ka nisur minutat e parë të ditës së enjte me probleme teknike, duke shtyrë miliona persona t’i kthehen përditshmërisë pa qenë të lidhur me rrjetin social më të madh në botë.

Hetimi kriminal për të cilin u bllokuan dje Facebooku e Instagrami

Zeri - 14.03.2019

Ditën e djeshme, pothuaj në gjithë botën aplikacionet si Facebook dhe instagram u bllokuan, duke lënë njerëzit të irrituar. Të shumtë ishin ata që pyesnin se çfarë dreqin po ndodh, por sot duket se ...

U bllokua për orë të tëra, Facebook i kërkon falje të gjithëve

Albeu.com - 14.03.2019

Dita e djeshme nuk ka qenë e lehtë për shumë biznese apo blogerë, të cilët kanë hasur një problem në rrjetet sociale "Instagram" dhe " Whatsapp " pasi nuk postonin dot asgjë.

Whatsapp po bllokon disa llogari, zbuloni nëse jeni edhe ju

Botasot - 13.03.2019

Whatsapp ka filluar të bllokojë llogaritë e disa përdoruesve pa i paralajmëruar. Kompania tha se kushdo që përdor një aplikacion të tillë, por që nuk mbështetet zyrtarisht nga Whatsapp, do të marrë ...

Telegram i shtohen 3 milionë përdorues të rinj gjatë ndërprerjes së shërbimit të Facebook ditën e djeshme

Medial - 14.03.2019

Tre milion përdorues të rinj u regjistruan në Telegram në 24 orët e fundit gjatë momenteve që Facebook, Facebook Messenger, Instagram dhe WhatsApp po përjetonin ndërprerje të shërbimit në mbarë botën.

13 Marsi dita më e keqe në historinë e Facebook

Medial - 14.03.2019

Facebook ka filluar të rikuperohet pas mese 14 orësh ndërprerje shërbimi në mbarë produktet duke lënë miliona njerëz pa komunikim në mbarë botën. Rrjeti social kryesor i kompanisë, dy aplikacionet e ...

Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij

Portalb - 14.03.2019

Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë, transmeton REL.

Probleme me Facebook-un dhe Instagram-in përreth botës

Almakos - 14.03.2019

14 Mars 2019 / 8:11 Rrjetet sociale Facebook dhe Instagram “u ndërprenë” përreth botës, për shkak të mijëra përdoruesve të hidhur publikuan për atë në Tuiter.

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

Botasot - 14.03.2019

Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme.

Probleme me Facebook në Evropë dhe SHBA, reagon rrjeti social

Lajmi.net - 14.03.2019

Përmes një postimi, Facebook reagoi pas problemit serioz. Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve për disa orë gjatë ditës ...

Facebook thotë se po punon në zgjidhjen e problemit pas rënies nga sistemi

Tetova Sot - 13.03.2019

Facebook është duke punuar në zgjidhjen e problemit me të cilin përdoruesit e këtij rrjeti social nuk kanë mundësi të qasjes në llogaritë e tyre. Përmes një deklarate në Twitter të lëshuar nga ...