TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj takohet me ambasadorin e Bullgarisë

Lajmi.net - 12.10.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për përkrahjen që ...

Mediat serbe për dialogun me Kosovën

ABC News - 12.10.2017

Mediat serbe raportojnë se Prishtina ka vendosur një kusht për sa i përket dialogut Kosovë - Serbi. Kushti është pikërisht pjesëmarrja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialog.

Kushti i Haradinajt për dialogun alarmon mediat serbe

Albeu.com - 12.10.2017

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka njoftuar “një platformë të re për dialogun me Beogradin”. Në të njëjtën kohë, ai tha se “kushtet” e Prishtinës për negociatat Beograd-Prishtinë të ...

Deklarata e Haradinajt se “nuk ulemi në tavolinë me Serbinë pa qenë Amerika aty”, lajm kryesor në Serbi

Lajmi.net - 12.10.2017

Deklarata e kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj lidhur me platformën e re për dialog me Serbinë, ka bërë që mediat serbe të merren intensivisht sot me këtë paralajmërim.

Haradinaj: Kosova në NATO u garanton komuniteteve edhe më shumë siguri

Koha.net - 12.10.2017

Ekziston një besim i lartë në Forcën e Sigurisë së Kosovës, si nga qytetarët ashtu edhe nga aleatët ndërkombëtarë, të cilët sot më shumë se kurrë janë të gatshëm t’i japin mandatin kushtetues ...

Festë në shtëpinë e kryeministrit Haradinaj, ai befason Anitën me lule e puthje pasionante (FOTO)

Alb Portali - 12.10.2017

Dita e sotme është ditë feste për shtëpinë e kryeministrit të tanishëm, Ramush Haradinaj. Bashkëshortja e tij Anita, feston ditëlindjen e 37-të. Anita që prej natës së mbrëmshme ka pranuar fjalë ...

FSK adresë ku flitet vetëm për suksese, thotë Haradinaj

Kosova Live - 12.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot Ministrinë e Forcës së Sigurisë, ku është pritur me nderime nga Togu Ceremonial i FSK-së.

Festë në familjen Haradinaj: Anita feston 37 vjetorin e lindjes, Ramushi i jep puthjen pasionante (Foto)

Telegrafi - 12.10.2017

Pas shumë sfidash që ata patën, tani më në fund kanë arsye të madhe për festë në familje. Moderatorja kosovare Anita Haradinaj, ka festuar mbrëmë 37 vjetorin e lindjes në mes miqsh e familjarësh, e ...

Anita feston ditëlindjen, Ramushi e pret me lule e puthje pasionante

Gazeta Express - 12.10.2017

Sot ka festë në shtëpinë e kryeministrit të Kosovës, Ramush ...

“Përplasjet” brenda koalicionit, PDK i kërkon Haradinajt ta pranojë versionin aktual të demarkacionit

Zhurnal - 12.10.2017

“Përplasjet” brenda koalicionit, PDK i kërkon Haradinajt ta pranojë versionin aktual të demarkacionit Prishtinë, 12 tetor - Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi mbetet nyja e pazgjidhur për ...

Kryeministri Haradinaj hap zyrën e prodhuesve vendor në Qeveri

Kosova Live - 12.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori sot pjesë në Konferencën “Prodhimet vendore në supermarkete, sfidë dhe mundësi” e organizuar nga Klubi i Prodhuesve të Kosovës.

Haradinaj: Peja ka shprehur vullnetin për ndryshim

Lajmi.net - 11.10.2017

Deputeti nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka thënë se të rinjtë e Pejës kanë shprehur vullnetin për ndryshim. Në një postim në Facebook, Haradinaj ka thënë se salla ishte e vogël në Pejë për t’i ...

Haradinaj: Në fund të vitit e marrim vesh kur mund të hiqen vizat për kosovarët

BalkanWeb - 11.10.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për kushtet që është duke i plotësuar Kosova për çështjen e liberalizmit të vizave. Ai ka thënë se janë duke punuar që kosovarët mos të presin gjatë ...

Haradinaj sqarohet për shkarkimin e bordit të AKA-së

Koha.net - 11.10.2017

Për vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për shkarkimin e Bordit të Agjensionit të Akreditimit pati shumë reagime. Madje edhe nga vetë anëtarët e këtij bordi.

Haradinaj nuk merr pjesë në dialogun me Serbinë, thotë se s’ka dialog pa SHBA-në

Koha.net - 11.10.2017

Roli i kryeministrit të Kosovës në tryezën për dialog me Serbinë do të ngelet në hije. Kjo sepse vetë Ramush Haradinaj Haradinaj vlerëson se ka shumë punë brenda vendit për të kryer.

Haradinaj paralajmëron platformë të re për dialogun me Serbinë

Koha.net - 11.10.2017

Përfaqësimi i Kosovës në dialogun me Serbinë nga presidenti Hashim Thaçi është vetëm një vazhdimësi e një procesi, i cili, sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, ka humbur përmbajtjen dhe nuk ka ...

Haradinaj shpjegon mesazhin e Amerikës dhe Ramës për demarkacionin

Koha.net - 11.10.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për Rubikon të KTV-së ka thënë se kërkesa e vetme e shtetit amerikan është zbatimi i marrëveshjes së demarkacionit.

Haradinaj: Në fund të vitit e marrim vesh kur mund të hiqen vizat

Gazeta Express - 11.10.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për kushtet që është duke i plotësuar Kosova për çështjen e liberalizmit të vizave. Ai ka thënë se janë duke punuar që kosovarët mos të presin gjatë ...

Haradinaj: Nuk i besoj Marrëveshjes së Demarkacionit

Albeu.com - 11.10.2017

Kundërshtimi i kryeministrit, Ramush Haradinaj , karshi marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi nuk ka ndryshuar. Ai edhe më tutje nuk i beson marrëveshjes së kaluar. “ E di cila është e vërteta.

Haradinaj thotë se s’ka ndryshuar qëndrim për demarkacionin

Koha.net - 11.10.2017

Kundërshtimi i kryeministrit, Ramush Haradinaj karshi marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi nuk ka ndryshuar. Ai edhe më tutje nuk i beson marrëveshjes së kaluar.

Haradinaj: Kuvendi ta mandatojë përfaqësuesin e Kosovës për bisedimet e radhës me Serbinë

Gazeta Express - 11.10.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se përfaqësimi i Kosovës në dialogun me Serbinë nga presidenti Hashim Thaçi është vetëm një vazhdimësi e një procesi, i cili, sipas tij, ka ...

Haradinaj flet për shkarkimin e bordit të QKUK-së, premton inicimin e shpejtë të listës esenciale të barnave

Koha.net - 11.10.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë në një intervistë për Rubikon të KTV-së se shkarkimi i bordit të QKUK-së është mesazh i qartë për të gjithë.

Haradinaj: Nuk i besoj Marrëveshjes së Demarkacionit

Gazeta Express - 11.10.2017

Kundërshtimi i kryeministrit, Ramush Haradinaj, karshi marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi nuk ka ndryshuar. Ai edhe më tutje nuk i beson marrëveshjes së ...

Haradinaj për Demarkacionin: Kufiri është në Çakorr, liberalizimi do ndodhë shpejt

Lajmi.net - 11.10.2017

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i cili njëherit është dhe Kryeministër i Kosovës, në tubimin e sotëm në Klinë në kuadër të fushatës zgjedhore, ka thënë se shumë shpejt do të bëhet liberalizimi i ...

Haradinaj nuk i beson Marrëveshjes së Demarkacioni

Koha.net - 11.10.2017

Përfaqësimi i Kosovës në dialogun me Serbinë nga presidenti Hashim Thaçi është vetëm një vazhdimësi e një procesi, i cili, sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, ka humbur përmbajtjen dhe nuk ka ...

Haradinaj shpreh mirënjohje ndaj Bullgarisë për mbështetjen e dhënë për Kosovën

Koha.net - 12.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për ...

Deklarata e Haradinajt se “nuk ulemi në tavolinë me Serbinë pa qenë Amerika aty”, lajm kryesor në Serbi

Lajm - 12.10.2017

Deklarata e kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj lidhur me platformën e re për dialog me Serbinë, ka bërë që mediat serbe të merren intensivisht sot me këtë paralajmërim.

Haradinaj në FSK: Ushtrinë që e kemi duhet t’i japim mandatin kushtetues

Telegrafi - 12.10.2017

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij në Forcën e Sigurisë së Kosovës, ka thënë se FSK-ja është sinonim i suksesit dhe besimit.

Kryeministri Haradinaj: FSK-ja, adresë ku flitet vetëm për suksese

Lajmi.net - 12.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot Ministrinë e Forcës së Sigurisë, ku është pritur me nderime nga Togu Ceremonial i FSK-së.

Festë në familjen Haradinaj: Anita feston 37 vjetorin e lindjes, Ramushi i jep puthjen pasionante (Foto)

Almakos - 12.10.2017

Pas shumë sfidash që ata patën, tani më në fund kanë arsye të madhe për festë në familje. Moderatorja kosovare Anita Haradinaj, ka festuar mbrëmë 37 vjetorin e lindjes në mes miqsh e familjarësh, e ...

Ja çfarë i ndodh Haradinajt nëse mbështet këtë version të demarkacionit

Albeu.com - 12.10.2017

Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi mbetet nyja e pazgjidhur për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj që rrezikon të çoj edhe në prishjen e qeverisë të udhëhequr nga ai.Kjo për faktin se ...

Kryeministri Haradinaj hap Zyrën e Prodhuesve Vendor në Qeveri

Lajmi.net - 12.10.2017

. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mori sot pjesë në Konferencën “Prodhimet vendore në supermarkete, sfidë dhe mundësi” e organizuar nga Klubi i Prodhuesve të Kosovës.

Haradinaj mbush sallën me të rinjtë pejan, Fatmir Gashi merr mbështetje të fuqishme (Foto)

Lajmi.net - 11.10.2017

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj vazhdon të jetë shumë aktiv në fushatën zgjedhore. I njohur si gjenerali i Dukagjinit, Haradinaj sonte në Pejë ka mbledhur shumë të rinj, të cilët i dhanë përkrahje ...

Haradinaj drejt dështimit, shkarkimet si “justifikim” i punës

Zhurnal - 11.10.2017

Haradinaj drejt dështimit, shkarkimet si “justifikim” i punës Prishtinë, 11 tetor - Pritjet se një opozitë e fortë në Kuvendin e Kosovës do të kërkojë edhe llogaridhënie dhe përgjegjësi nga Qeveria e ...

Haradinaj: Jam pajisur me pasaportë shqiptare, por ende s’e kam marrë

Koha.net - 11.10.2017

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaa ka treguar se edhe ai është i pajisur me pasaportë shqiptare, por ende nuk e ka marrë si dokument, madje thotë se të gjithë ata qytetarët që duan mund të ...

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

Telegrafi - 11.10.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i ...

Ramush Haradinaj po rrëshqet drejt dështimit

Zhurnal - 11.10.2017

Ramush Haradinaj po rrëshqet drejt dështimit Prishtinë, 11 tetor - Përveç shkarkimeve të anëtarëve të disa bordeve që kanë ndodhur sapo Ramush Haradinaj është bërë kryeministër, muaji i parë i ...

Vllasi: Ramushi e din që demarkacioni është kusht për viza, por ai e ka një vizion

Lajmi.net - 10.10.2017

Analistët në vend po e shohin çështje problematike demarkacionin me Malin e Zi, të cilët po konstatojnë se kjo mund të jetë “fatale” për Qeverinë Haradinaj.

​Haradinaj: Fushë Kosova stacion i rëndësishëm për zhvillimin ekonomik

Koha.net - 10.10.2017

Me qeverisjen e ardhshme katërvjeçare në Fushë Kosovë me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të ketë mjaftueshëm ujë të pijshëm, spital të ri, punësim, investime në fushën e bujqësisë e blegtorisë, ...

Haradinaj: 12 ditë na ndajnë nga fitorja e AAK-së në Pejë

Lajmi.net - 10.10.2017

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka vazhduar fushatën në fshatin Qallapek në Pejë. Sipas tij, Peja do t’ia jap fitoren AAK-së dhe Fatmir Gashit. “Dymbëdhjetë ditë na ndajnë nga fitorja e Fatmir ...

Haradinaj: Nuk i besoj Marrëveshjes së Demarkacionit

Ora news - 11.10.2017

Kundërshtimi i kryeministrit, Ramush Haradinaj, karshi marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi nuk ka ndryshuar. Ai edhe më tutje nuk i beson marrëveshjes së kaluar.

Vllasi: Haradinaj e di që Demarkacioni është kusht për viza, por ai e ka një vizion

Gazeta Express - 10.10.2017

Analistët në vend po e shohin çështje problematike demarkacionin me Malin e Zi, të cilët po konstatojnë se kjo mund të jetë “fatale” për Qeverinë Haradinaj.

Haradinaj reagon prapë për Demarkacionin

Ina - 11.10.2017

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i cili njëherit është dhe Kryeministër i Kosovës, në tubimin e sotëm në Klinë në kuadër të fushatës zgjedhore, ka thënë se shumë shpejt do të bëhet liberalizimi i ...

Haradinaj priti ambasadorin Dantchev

Telegrafi - 12.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për ...

Haradinaj: Kosova në NATO u garanton komuniteteve edhe më shumë siguri

Lajmi.net - 12.10.2017

Ekziston një besim i lartë në Forcën e Sigurisë së Kosovës, si nga qytetarët ashtu edhe nga aleatët ndërkombëtarë, të cilët sot më shumë se kurrë janë të gatshëm t’i japin mandatin kushtetues ...

Festë në familjen Haradinaj: Anita feston 37 vjetorin e lindjes, Ramushi i jep puthjen pasionante (Foto)

Lajm - 12.10.2017

Pas shumë sfidash që ata patën, tani më në fund kanë arsye të madhe për festë në familje. Moderatorja kosovare Anita Haradinaj, ka festuar mbrëmë 37 vjetorin e lindjes në mes miqsh e familjarësh, e ...

Haradinaj hap Zyrën e Prodhuesve Vendor në Qeveri

Telegrafi - 12.10.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mori sot pjesë në Konferencën “Prodhimet vendore në supermarkete, sfidë dhe mundësi” e organizuar nga Klubi i Prodhuesve të Kosovës.

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

Almakos - 11.10.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i ...

Haradinaj priti ambasadorin Dantchev

Almakos - 12.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev. Në takim, kryeministri Haradinaj falënderoi ambasadorin Dantchev për ...

Festë në familjen Haradinaj: Anita feston 37 vjetorin e lindjes, Ramushi i jep puthjen pasionante

Lajmi.net - 12.10.2017

Pas shumë sfidash që ata patën, tani më në fund kanë arsye të madhe për festë në familje. Moderatorja kosovare Anita Haradinaj, ka festuar mbrëmë 37 vjetorin e lindjes në mes miqsh e familjarësh, e ...