TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjermani, arrihet marrëveshja për qeverinë e koalicionit

Shqipmedia - 12.01.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka arritur një marrëveshje me partinë e dytë më të madhe të vendit për të hyrë në negociata formale për krijimin e një qeverie të koalicionit.

Shulc thotë se me Merkelin kanë dakorduar formim të Ministrisë evropiane të Financave

Portalb - 12.01.2018

Martin Shulc, lideri i Partisë Socialdemokrate gjermane (SPD) sot deklaroi se pret që bashkimi Evropian të vendosë funksion ministër i Financave. Shulc e dha deklaratën pasi u paralajmërua se është ...

Merkel dhe Schulz, optimistë për koalicionin

Evropaelire - 12.01.2018

Politikanët gjermanë kanë bërë përparim në bisedimet që kanë për qëllim formimin e një qeverie të re koalicioni. Demokristianët e kancelares Angela Merkel dhe Social-Demokratët janë pajtuar për ...

Arrihet marrëveshja për negociata, së shpejti Merkel krijon qeverinë

Telegrafi - 12.01.2018

CDU e Angela Merkel dhe Socialdemokratët kanë arritur marrëveshje për të filluar negociatat që do krijojnë qeverinë gjermane. Kreu i CDU dhe Martin Schulz mbajtën një takim ku u ra dakord për një ...

Negociata të koalicionit: Gjermania do ta kufizojë hyrjen e emigrantëve në 200.000 në vit

Idividi - 12.01.2018

Berlin, 12 janar 2018 (MIA) - Gjermania do ta kufizojë hyrjen e emigrantëve të rinj në vend në rreth 200.000 në vit, parashihet me marrëveshjen e cila është arritur sot në mëngjes për fillimin e ...

Koment: Të nxitur për rezultate - CDU/CSU dhe SPD ujdi për koalicion

DW - 12.01.2018

Natyrisht që unioni konservator mund të bashkëpunojë me SPD. Por në fakt ato nuk e duan një gjë të tillë. E kjo është vështirësia. Por një rol vendimtar në këtë mes ka luajtur presidenti, mendon ...

Gjermani: Partia Social Demokrate pranon koalicionin me Angela Merkel

Flaka - 12.01.2018

Politikanët në Gjermani kanë arritur marrëveshje për formimin e koalicionit të ri qeverisës. Marrëveshja për koalicion është arritur në mes të Partisë Kristian Demokrate (CDU) të Angela Merkel dhe ...

Gjermani, arrihet marrëveshja për koalicionin e madh qeveritar

Alsat - 12.01.2018

Negociatorët e CDU-së, CSU-së dhe ata të SPD-së kanë rënë dakord për krijimin e një qeverie të koalicionit të madh, ndërkohë që pas pak pritet të dalin në konferencë shtypi tre liderët protagonistë, ...

Të nxitur për rezultate – CDU/CSU dhe SPD ujdi për koalicion

Gazeta Tema - 12.01.2018

Nga Christoph Strack Natyrisht që unioni konservator mund të bashkëpunojë me SPD. Por në fakt ato nuk e duan një gjë të tillë. E kjo është vështirësia.

Bisedimet për koalicion në Gjermani, Merkel pranë suksesit

Telegrafi - 12.01.2018

21 orë bisedime, një rekord edhe për kampionen e negociatave maratonë Angela Merkel, por më në fund arrihet marrëveshja për një koalicion të mëdha të tretë në Gjermani.

Angela Merkel arrin marrëveshje për koalicionin qeverisës me SPD-në

BalkanWeb - 12.01.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, arriti të premten marrëveshje me rivalët e saj social-demokrat (SPD) për të hapur negociatat mbi koalicionin qeverisës, duke zbutur muajt e pasigurisë që dëmtuan ...

Progres në bisedimet për koalicionin e ri qeveritar

Alsat - 12.01.2018

Bisedimet eksploruese mes krerëve partiakë dhe parlamentarë të tri partive kryesore gjermane për formimin e një koalicioni të ri të madh kanë arritur të kenë progres.

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

DW - 12.01.2018

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kumtua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit konservator CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer ...

Merkel dhe Schulz, optimistë për koalicionin

Portalb - 12.01.2018

Politikanët gjermanë kanë bërë përparim në bisedimet që kanë për qëllim formimin e një qeverie të re koalicioni. Demokristianët e kancelares Angela Merkel dhe Social-Demokratët janë pajtuar për ...

Arrihet marrëveshja për negociata, së shpejti Merkel krijon qeverinë

Albeu.com - 12.01.2018

CDU e Angela Merkel dhe Socialdemokratët kanë arritur marrëveshje për të filluar negociatat që do krijojnë qeverinë gjermane . Kreu i CDU dhe Martin Schulz mbajtën një takim ku u ra dakord për një ...

Gjermani: Partia Social Demokrate pranon koalicionin me Angela Merkel

Alb Portali - 12.01.2018

Politikanët në Gjermani kanë arritur marrëveshje për formimin e koalicionit të ri qeverisës. Loading... Marrëveshja për koalicion është arritur në mes të Partisë Kristian Demokrate (CDU) të Angela ...

Angela Merkel arrin marrëveshje për koalicionin qeverisës me SPD-në

Zhurnal - 12.01.2018

Angela Merkel arrin marrëveshje për koalicionin qeverisës me SPD-në Kancelarja gjermane, Angela Merkel, arriti të premten marrëveshje me rivalët e saj social-demokrat (SPD) për të hapur negociatat ...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

Koha.net - 12.01.2018

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i ...

Merkel: "Ditë e vështirë" në bisedimet për koalicionin gjerman

Evropaelire - 11.01.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin.

Merkel dhe Schulz, optimistë për koalicionin

Lajmi.net - 12.01.2018

Politikanët gjermanë kanë bërë përparim në bisedimet që kanë për qëllim formimin e një qeverie të re koalicioni. Demokristianët e kancelares Angela Merkel dhe Social-Demokratët janë pajtuar për ...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani, Angela Merkel mbetet kancelare

Gazeta Tema - 12.01.2018

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i ...

Merkel: “Ditë e vështirë” në bisedimet për koalicionin gjerman

Lajmi.net - 11.01.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin.

Merkel-Schulz dakordësi për disa pika rreth politikave për emigrantët

Java News - 12.01.2018

Politikanët gjermanë kanë bërë përparim në bisedimet që kanë për qëllim formimin e një qeverie të re koalicioni. Demokristianët e kancelares Angela Merkel dhe Social-Demokratët janë pajtuar për ...

Gjermani/ Arrihet marrëveshja për koalicionin qeveritar, Merkel mbetet kancelare

Java News - 12.01.2018

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i ...

Merkel: “Ditë e vështirë” në bisedimet për koalicionin gjerman

Alsat - 11.01.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin.

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

Alb Portali - 12.01.2018

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Loading... Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer ...

Merkel: “Ditë e vështirë” në bisedimet për koalicionin gjerman

Koha.net - 11.01.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demokratët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin.

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani, Merkel mbetet kancelare

BalkanWeb - 12.01.2018

GJERMANI -Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje ...

Merkel për bisedimet për koalicionin

RTSH - 11.01.2018

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për ...

Gjermani, arrihet marrëveshje për koalicion të madh

Portalb - 12.01.2018

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i ...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

Durres Lajm - 12.01.2018

Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë një ...

Arrihet marrëveshja për koalicionin e madh në Gjermani

LajmiFundit - 12.01.2018

Liderët e partive të Unionit konservator CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve, SPD, Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur ...

Gjermani, progres drejt krijimit të koalicionit

RTSH - 12.01.2018

Bisedimet eksploruese mes krerëve partiakë dhe parlamentarë të tri partive kryesore gjermane për formimin e një koalicioni të ri të madh kanë arritur të kenë progres.

Gjermani, arrihet marrëveshja për koalicion të madh

SOT - 12.01.2018

Pas një negociatave maratonë prej gati 24 orësh, partitë më të mëdha të zgjedhjeve të fundit në Gjermani kumtuan vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel do të mbetet në këtë post, dhe së bashku ...